0 Klientu atbalsts
Klientu atbalsts ×

Live Chat P–Piekt. 09:00–17:00, pārējos laikos uz iesniegtajiem jautājumiem tiek atbildēts uz e-pastu!


Lūdzu, ievadiet datus. Ja nepieciešams, nosūtīsim Jums sarunas vēsturi

Filtreeri postitusi

E-cigarešu smēķētāja ceļojums garšas pasaulē: ar ko atšķiras e-šķidrumi?

E-cigareti vislabāk varēsiet izbaudīt tad, ja būsiet atradis sev piemērotas un patīkamas garšas. Tas nav vienkārši, taču centība atmaksājas.

Ir pieejamas simtiem, teorētiski pat bezgalīgs daudzums dažādu garšu. Jau tikai tabakas variācijas vien ir desmitiem, nemaz nerunājot par ogām, augļiem un kombinētajām garšām, jo galu galā arī šīs garšas varam sajaukt paši. Piemēram, man patīk banānam pievienot nedaudz skābo ananāsu.

Ir grūti ieteikt kādu garšu, jo ikvienam garšas sajūta ir citāda, turklāt dažādu ražotāju e-šķidrumiem ir dažāda garša, pat tad, ja uz pudelītes ir norādītas tieši tādas pašas zemenes vai kāds cits garšas pamatā esošs auglis vai komponents. Bez tam dažādu firmu šķidrumiem ir dažāds sastāvs, tādēļ ikvienam būs arī atšķirīga e-cigarešu smēķēšanas pieredze.

Kad beidzot būsiet noskaidrojis savas iecienītākās garšas, tad tas būs lielā mērā atkarīgs no apstākļiem un garastāvokļa. Tā kā cilvēkam visu laiku ir nepieciešams kaut kas jauns, tad arī ceļš cauri garšu pasaulei ir bezgalīgs, tādēļ, lai noskaidrotu tieši sev piemēroto garšu, var paiet diezgan ilgs laiks.

Priekšroka būtu jādod vislabākajam

Ja pret vēlamās garšas meklēšanas procesu attieksme būs vieglprātīga, var rasties vēlme visam atmest ar roku vai pat vēl sliktāk – jūs varat atgriezties pie parasto cigarešu smēķēšanas, taču, cik mums zināms šobrīd, tas ir solis pretim nopietnam veselības kaitējumam.

Meklēšana un lēmuma pieņemšana var kļūt vieglāka, ja ierobežosiet savu izvēli, apskatot tikai labāko. Nicorex neapšaubāmi piedāvā šīs nozares augstākās klases produktus Igaunijā, un tā šķidrumiem var uzticēties. Šos dažus vienkāršos iemeslus mēģināšu apskatīt zemāk. Vispirms ir jārunā par e-šķidrumu sastāvu, vielu ietekmi un arī par garšām.

Katram e-cigarešu smēķētājam būtu jāzina, ko satur e-šķidrums, kuru viņi ievelk savās plaušās.

Par daudzu Ķīnā ražotu lēto šķidrumu sastāvu nevar būt drošs, jo tur vienmēr cenšas ražot pēc iespējas lētāk. Šajos šķidrumos izmantojamo komponentu kvalitāte ir apšaubāma. Taču Nicorex darbinieki paši devās uz Ķīnas rūpnīcu un dienām ilgi strādāja turienes laboratorijā, izstrādājot pēc iespējas labākas šķidrumu versijas. Tādēļ Nicorex šķidrumi tiek pagatavoti pēc īpašas receptes. To sastāvs ir precīzi nosakāms pēc laboratorijas analīzēm.

Nicorex Igaunijā ir vienīgā firma, kas ļauj šķidrumiem pievienot arī ēteriskās eļļas, kas mitrina gļotādu un neļauj tai izžūt. Daudzas citas firmas šādu piedevu neizmanto, jo tas šo šķidrumu sadārdzina.

Nicorex šķidrumā nav arī etanola, kuru satur daudzi Ķīnā ražoti šķidrumi. Etanols pastiprina kairinošo sajūtu kaklā, kas ļoti daudziem nepatīk.

Kas ir PG un VG?

Parasti e-šķidrumu pamatkomponenti ir augu glicerīns (angļu valodā ir izplatījies saīsinājums: VG) un propilēnglikols (PG), ūdens un garšvielas. Nikotīnu saturošam šķidrumam sastāvā ir arī nikotīns, parasti, ja sastāvā ir mazāk par 8mg, tad tas tiek uzskatīts par vieglu, 8-12 par vidēju, un ja daudzums ir lielāks - par stipru.

Šķidruma pamatā ir PG vai VG, un tie notur nikotīnu un garšas līdzsvarā, sniedzot jums iespēju no e-cigaretes izmānīt dūmiem līdzīgus tvaiku mākoņus. Gan PG, gan VG ir dabīgas vielas.

Šķidrumi uz propilēnglikola jeb PG bāzes pasaulē ir visizplatītākie, jo PG ir relatīvi šķidrs un labāk iesūcas e-cigaretes daktīs. Tāpat arī, salīdzinot ar VG uz sildelementa tik ātri neuzkrājas cietvielas. PG ir gandrīz bez garšas un nemaz neietekmē e-šķidruma garšu. Pārtikas rūpniecībā tas tiek izmantots kā mitruma uzturētājs. No vienas puses, to pastāvīgi izmantojot, tas nedaudz sausina kaklu, bet no otras puses tas ir arī spēcīgs mitrinātājs. Dažiem cilvēkiem tas var radīt alerģisku reakciju. ASV Pārtikas un Veselības dienests kopumā ir atzinis to par drošu vielu.

Šķidrumiem, kuru pamatā ir augu glicerīns jeb VG, ir savas priekšrocības. VG ir pārtikā un ēdienā plaši izmantots mitrinātājs, šķīdinātājs, pildviela, saldinātājs, pārtikas piedeva, u.c. Pateicoties savām mitrinošajām īpašībām, tas tiek izmantots arī medikamentu un higiēnas rūpniecībā. Tam ir viegli saldena garša, tādēļ e-šķidrumi, kas ir radīti uz VG bāzes ir saldāki un garšas izcelšana ir sarežģītāka, taču iespējama. Tā kā VG ir biežāka izvēle nekā PG, tad to smēķējot tas rada ievērojami vairāk tvaiku, vienlaikus nekaltējot un nekairinot kaklu. Alerģiskas reakcijas tiek novērotas reti.

Vairāk dūmu, mazāk kairinājuma

Firmas, kas nodarbojas ar e-šķidrumu ražošanu bieži vien savos šķidrumos pēc savas receptes sajauc kopā gan VG, gan PG. Nicorex šķidrumos glicerīna un propilēnglikola attiecība ir mainīta. Firmas speciālistu izstrādātajā receptē tā ir apm. šāda: 35% VG un 45% PG, kas nozīmē to, ka tajā, salīdzinot ar vidēju Igaunijā pieejamo e-šķidrumu, ir vairāk tvaiku un maiguma un mazāk tiek kairināts kakls. Daudzi Ķīnā vai Eiropā masveida ražotāju ražotie oriģinālie šķidrumi dūmo mazāk un kairina vairāk.

Ir izmainīts arī garšvielu daudzums, lai to nebūtu ne pārāk daudz, nedz pārāk maz, bet tieši pareizajā daudzumā. Tā arī vairākos šķidrumos ir daudz dažādu garšvielu dažādās attiecībās – ir mainīta arī to savstarpējā attiecība, mēģinot iegūt vislabāko rezultātu.

Nelielā daudzumā ir pievienots arī destilēts ūdens, jo tas ir nepieciešams e-šķidrumiem un tas ir ļoti labs plaušām. Tomēr tā ir mazāk nekā lielākajā vairumā Eiropā ražotajos šķidrumos, jo liekais destilētā ūdens daudzums padara e-šķidrumu pārāk šķidru, un dažās e-cigaretēs tas var “tecēt” pārāk ātri un e-cigarete var radīt skaļu dūmu iesūkšanu.

Nicorex pavadīja ilgu laiku, lai nonāktu pie pareizās komponentu attiecības, taču rezultāts, kā man to izdevās pārbaudīt, ir lielisks. Savā ziņā tas ir atkarīgs arī no izmantotās e-cigaretes, jo šķidrumam ir lieliski jādarbojas ar zināmiem e-cigarešu tipiem. Kad gadiem atpakaļ šie šķidrumi tika radīti, tie bija piemēroti veca tipa e-cigaretēm. Laiks nav stāvējis uz vietas un e-cigaretes ir kļuvušas modernākas. Tā kā lielās rūpnīcas nav mainījušas e-šķidrumu sastāvu, tad viņas vienkārši atpaliek no laika. Nicorex meistari savukārt paši ir veikuši šo modernizāciju.

Nicorex jaunie e-šķidrumi:

E-šķidrumu testēšana šobrīd virzās tajā virzienā, lai no tās varētu attīstīties tāds pats cienītāju loks, kā tas ir noticis vīna pasaulē. Cerams, ka tas atnāks arī līdz Igaunijai. Zemāk esošajam vēl nav tādas ambīcijas, taču, lai šis tests, ko ir veikuši trīs testētāji, ievada jūs Nicorex jaunajā garšas pasaulē:

 • ANANĀSU: svaiga un spēcīgi atpazīstama garša, viegli skābena, ir piemērota tad, ja esat daudz smēķējuši saldas garšas.
 • APRIKOŽU: augļu garša, taču nav sulīga, drīzāk nogatavojusies, nav intensīva, tieši perfekta, tumīga, mierīga.
 • ARBŪZU: nedaudz šķidra, nemaz nav salda vai uzbāzīga, līdzīga melonei.
 • CAPPUCINO: salda šokolādes, deserta garša, piemērota izmantošanai saldo ēdienu vietā.
 • CHOCOLATE MINT: diezgan spēcīga, taču patīkams gardums.
 • COLA: garšo pēc košļājamās gumijas ar kolas pildījumu.
 • FRENCH PIPE: cepumu garša, kas ir sajaukta ar tabaku, rūgtena, līdzsvaro vieglu saldenumu, rodas sajūta, ka tiek pīpēta pīpe.
 • ĶIRŠU: ogu, dabīga, bez ķīmiskas garšas.
 • MBORO viegla, var sajust tabaku, vistuvākā dabīgai tabakai.
 • MENTHOL: diezgan intensīvs, svaigs mentols, taču nav nepatīkams, nedaudz iedarbojas kā mutes atsvaidzinātājs.
 • MELLEŅU: nav intensīva, atturīga, taču lieliska ogu garša, piemērota ilgai smēķēšanai.
 • UPEŅU: garšo pēc ievārījuma, ogām, salds garšas baudījums.
 • ZEMEŅU: gluži kā laba košļājamā gumija, salda, taču ne pārāk, ļoti tīra zemeņu garša, ļoti patīkama pēcgarša.
 • MELOŅU: pilnīga un viegla, šķidra, vasarīga garša.
 • RY4: mainīga tabakas garša, no sākuma tā ir intensīva, taču tai ir patīkama un ilga pēcgarša.
 • RED ENERGY: atgādina enerģijas dzērienu, taču, gluži kā enerģijas dzēriens nav piemērota lietošanai lielos daudzumos.
 • AVEŅU: drīzāk vāji nojaušama nekā uzbāzīga garša, mierīga, dabīga, patīkama un nav salda.
 • VIRGINIA TOBACCO: galvenokārt tabakas garša, taču pavisam nedaudz salda un cepumaina, piemērota ilgai smēķēšanai.
 • ĀBOLU: jauka neitrāla ābolu garša, nav skāba, labi līdzsvarota; kā gatavs ābols.
 • PLUMJU


  Žurnālists: Askurs Alass (Askur Alas)
×