0
Klienditeenindus ×

E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

’’Public Health England’’ (PHE) avaldas värske uuringu e-sigarettide kohta

Hiljuti avaldas ’’Public Health England’’ (PHE) uued andmed, mis on e-sigarettide kohta leitud. Uuringu tulemused on kooskõlas aastal 2015 läbi viidud uuringu tulemustega, mille kohaselt on e-sigaretid 95% vähem kahjulikud kui tavasigaretid. PHE on tuntud kui üks suuremaid e-sigarettide pooldajaid.

Hiljuti avaldatud raportis tehakse juttu nii täiskasvanud e-sigareti kasutajatest, alaealistest, avalikkuse suhtumisest e-sigarettidesse, e-sigarettide mõjust suitsetamisest loobumisel, e-sigarettide mõjust tervisele ning paljust muust.

Professor John Newton sõnul, kes on PHE tervise edendamise juhataja, kinnitavad uue uuringu tulemused juba varasemalt leitut, et e-sigaretid on vähemalt 95% vähem kahjulikud, kui seda on tavasigaretid ning need on kõrvalseisjatele täiesti ohutud.

Põhilised punktid uuest uuringust on järgnevad:

• E-sigarettide mõju on võrreldes tavasigarettide kahjulikkusega väga väike ning sigarettidest loobumisel e-sigarettidele üle minnes on märkimisväärselt positiivsem mõju tervisele.
• E-sigartid võiksid aidata umbes 20000 UK elanikul iga aasta edukalt suitsetamisest loobuda.
• Tänu e-sigarettidele on paljud suitsetajad suutnud edukalt sigarettidest loobuda ning märgatavalt on tõusnud suitsetamisest loobumise statistika. Samuti on e-sigaretid aidanud kaasa suitsetajate arvu langusel üle kogu riigi.
• Mitmed tuhanded suitsetajad usuvad vääralt seda, et e-sigaretid on sama kahjulikud kui sigaretid ning ligikaudu 40% suitsetajatest ei ole kunagi e-sigaretti proovinud.
• Inimestel on nikotiini mõjust tervisele üsna vale arusaam (vähem kui 10% täiskasvanud inimestest saavad aru, et sigarettides põhjustavad enamus kahju teised kemikaalid nagu tõrv, sigaretisuitsust eralduvad kantserogeenid jne.)
• E-sigarettide kasutajate hulk on viimaste aastate jooksul UK’s tardunud, hetkel on e-sigareti kasutajaid veidi alla 3 miljoni.
• Tõendid ei toeta seda teooriat, et e-sigaretid meelitavad noori inimesi suitsetama (noorte suitsetajate osakaal on UK’s jätkuvalt languses, pidev kasutamine on harv ning esineb enamasti varasemate suitsetajate hulgas.)

Professor John Newton tõi välja, et kuna suitsetamisest tingitud haigustesse suremus on märkimisväärselt kõrge, siis on väga oluline suitsetajaid informeerida e-sigarettide efektiivsusest ja nende mõjust tervisele võrreldes suitsetamisega.

Sigarettide tõttu sureb ainuüksi UK’s 79000 inimest aastas. Kahjuks usuvad üle poolte suitsetajatest vääralt seda, et e-sigaretid on vähemalt sama kahjulikud kui tavasigaretid. On traagiline, et tuhanded suitsetajad ei loobu e-sigarettide abil suitsetamisest seetõttu, et kardavad alusetult oma tervise pärast.

×