0
Klienditeenindus ×

E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

Nikotiinipadjad võivad olla tubakakahjude vähendamise vahend

Suitsetamine on ennetatavate haiguste peamine põhjus, olles maailmas põhjustanud palju enneaegseid surmasid. Ameerikas võtab suitsetamine igal aastal pea 500 000 suitsetaja elu. Suitsetamine on peamine riskifaktor krooniliste seisundite korral, sh insult, südame-veresoonkonna haigused, krooniline obstruktiivne kopsuhaigus ja mitut tüüpi vähktõbi.

 

Parim on suitsetamisest loobuda

Ehkki suitsetajatele oleks tervislikum võimalus kohe ja täielikult suitsetamisest loobuda, on paljud rahvatervise eksperdid ja asutused omaks võtnud kahjude vähendamise kui tubakakontrolli alternatiivse lähenemisviisina. Tubakakahjustuste vähendamine on suunatud täiskasvanud suitsetajatele, kes muidu jätkaks suitsetamist, ja veenda neid märkama suitsuvabu alternatiive nagu nikotiinipadjad või e-sigaretid.

 

 

Valikus on mitmeid vähem kahjulikke alternatiive suitsetamisele

Uuringud on näidanud veel, et suitsetajatel on 1,6 korda suurem risk kuulmiskahjustuse tekkeks võrreldes mittesuitsetajatega. Suitsetamisega seotud kuulmislanguse oht võib viie aasta jooksul pärast suitsetamisest loobumist väheneda. Seetõttu on oluline leida viise suitsetamisega seotud kahju vähendamiseks. Tänapäeval on valikus mitmeid vähem kahjulikke alternatiive, nagu nikotiinipadjad ehk tupsud, mis asetatakse igeme ja ülahuule vahele, et nikotiin saaks imenduda.

 

Nikotiinipadjad on paljutõotav tubakavaba alternatiiv

Nikotiinipatjades kasutatakse farmatseutilist nikotiini tubaka asemel, mis tähendab, et nikotiinipatjadel on madalam toksiliste ainete tase ja seega on neil märkimisväärselt väiksem toksikoloogiline toime. Nikotiinipadjad on diskreetsed, ei eralda suitsu, halba lõhna ega kahjusta kõrvalolevaid isikuid. Need omadused võimaldavad suitsetajatel neid kogu päeva jooksul mugavalt kasutada, suurendades võimalust tubakast edukalt loobuda.

 

Arvestades kõiki neid vähendatud toksiliste ainete, tubakatoodete kasutamise ja suitsetamisega seotud suremuse tegureid, on ilmne, et nikotiinipadjad on paljutõotav tubakavaba alternatiiv, eriti suitsetajate seas, kes soovivad vähendada tubakatarbimist või lõpetada suitsetamine täielikult.

 

 

E-sigaretid on tõhusad suitsetamisest loobumise vahendid

Lisaks nikotiinipatjadele on veel üks võimalus suitsetamise kahjusid vähendada – e-sigaretid. E-sigaretid on seadmed, mis töötavad aku abil ja mida kasutatakse nikotiinisisaldusega ja ka ilma nikotiinita e-vedelike aurustamiseks. E-sigaretid võivad pakkuda samasugust nikotiinikogust kui tavasigaretid, kuid väiksema terviseriskiga.

 

E-sigarettide terviseriskide kohta on palju arutelusid, kuid paljud eksperdid nõustuvad, et need on vähem kahjulikud kui tavasigaretid. Uuringud on näidanud, et e-sigaretid on tõhusad suitsetamisest loobumise vahendid ja võivad aidata suitsetajatel vähendada nikotiini tarbimist. Lisaks sellele ei eralda e-sigaretid suitsu ega tõrva ning on ka rahakotisõbralikum valik kui tavasigaretid. Loe meie blogist, kui palju säästad aastas, kui loobud tavasigarettidest ja valid vähem kahjuliku alternatiivi.

 

Nikotiinipadjad või e-sigaretid võivad olla vähem kahjulik alternatiiv

Kokkuvõttes võib öelda, et tubakatooted on väga kahjulikud ja suitsetamisest loobumine on kõige tervislikum valik. Kui suitsetaja ei ole valmis täielikult loobuma, siis võivad nikotiinipadjad või e-sigaretid olla vähem kahjulik alternatiiv. Nicorexi valikus on mitmeid nikotiinipatju erineva nikotiinitasemega, mis sobivad erinevate suitsetajate vajadustega. Veiplandi kaupluste asjatundlikud ja abivalmid konsultandid on alati valmis sind nõustama, et leida just sulle sobiva kangusega toode. Leia endale lähim Veipland siit.

 

Tähtis on meeles pidada, et nikotiinipadjad on mõeldud ainult täiskasvanutele ja neid ei tohi kasutada alla 18-aastased isikud.

 

20.02.2023 artikkel refereeritud siit.

 

×