0
Klienditeenindus ×

E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

Veipimise etikett

Veipimine on võrdlemisi uus nähtus ja sellega kaasas käiv ’’cloud chasing’’ kultuur ning ’’sub-ohm’’ süsteemid on muutunud populaarseks alles viimase paari aasta jooksul. Nüüdseks on hakanud välja tulema ka seadused, mis piiravad veipimist ning arvestades preagust poliitilist olukorda ning erinevaid direktiive, siis on ka üsna suur võimalus, et e-sigarettidele seatakse lähitulevikus sarnased piirangud nagu sigarettidele. Kuid iga e-sigareti suitsetaja saab ka ise natukene ära teha selle jaoks, et asjad veidi paremaks muutuks. Selleks ei pea midagi ülemäära palju tegema, piisab sellest, et veipida vastutustundlikult ning arvestada ka teiste enda ümber olevate inimestega. Head kombed võivad siin elus nii mõndagi saavutada, sama kehtib ka veipimise puhul!

Kus on sobilik veipida

Kodu on koht, kus kehtestad sa omad reeglid, see on koht kus võid ilma igasuguse kõhkluseta rahus veipida nii palju, kui süda lustib. Samuti on e-sigareti boonuseks see, et ebameeldiva haisu asemel täidab sinu tuba lemmikvedeliku meeldiv aroom nii, et ei pea enam õhuvärskendaja peale raha raiskamagi. Kui tead, et sulle on tulemas külalised, kellele võibolla antud aroom meelepärane pole, siis on viisakas toad enne ära õhutada, kui nad saabuvad. Samuti tasuks alati oma külalistelt küsida, kas neile sobib see, et sa nende ees e-sigaretti tõmbad. Paljud inimesed ei tea siiani päris täpselt, mis veipimine endast kujutab nii, et see on ka ideaalne võimalus seda neile veidike lähemalt tutvustada, kes teab äkki on järgmine kord juba ka sinu sõpradel e-sigaretid näpus.

Kuigi autos veipimine ei ole otseselt veel keelatud, siis toodavad võimsamad seadmed siiski üsna palju auru, mis piirab nägemist. Samuti jätab kõrge VG sisaldusega vedelik akna peale jälje, mis samuti vaatevälja kahandab. Kuid kui siiski ei suuda sa ka autoroolis oma e-sigaretist kaua eemal olla, siis kasuta kõrgema PG sisaldusega vedelikke ning hoia aken lahti, et aur sealt minema pääseks.

Väljas veipimine oleneb suuresti sellest, kus sa seda teed. Kui oled näiteks metsas matkamas ja kaaslaseks on ainult üksikud lambad ja sinine taevas, siis võid e-sigaretti nautida nii, kuis jaksad. Kui oled aga sattunud rahvast pungil linnatänavale, siis on viisakas arvestada ka teistega ning mitte neile auru otse näkku puhuda. Piisab sellest kui lähed inimestest natukene eemale ja arvestad tuulega, et see neile auru peale ei puhuks.

Meelelahutusasutustes nagu näiteks kinos või teatris on see pigem ebaeetiline, kuna oled teistele inimestele üsna lähedal ja aur võib häirida teiste inimeste kino või teatri elamust, samuti võib aroom olla mõnele inimesele häiriv. Samas on näiteks poodides, klubides ja baarides veipimine suuresti sõltuv riigist ja selle seadustest. Kui veipimine otseselt keelatud ei ole, siis küsi üle seal töötavatelt inimestelt, nemad teavad ilmselt kõige paremini. Kui said jaatava vastuse, siis ole ikkagi vastutustundlik ja puhu sinna suunda, kus inimesi ei ole.

Ühistranspordid nagu bussid, lennukid ja rongid on kõik hakanud vaikselt veipimist ära keelama. Kui see veel mõnes riigis keelatud ei ole, siis on üsna tõenäoline, et see varsti ära keelatakse. On üsna tõenäoline, et vähemalt üks inimene ühistranspordis ei ole väljapuhutava auruga rahul.

Sotsiaalsed situatsioonid

Esimese ja ehk kõige olulisema punktina võiks välja tuua laste juuresolekul veipimise. See ei ole kõige mõistlikum tegu, kuna eesmärk on lastele siiski heaks eeskujuks olla. Samuti tuleb oma veipimistarvikute ning vedelikega olla ettevaatlik ning hoida neid lastele kättesaamatus kohas. Negatiivselt võib veipimine mõjuda ka näiteks kassidele, vähemal määral koertele. Kõrge VG sisaldusega vedelikud võivad kassidel põhjustada aneemiat.

Kui oled ühes seltskonnas mitte-suitsetajatega siis tasub kahtluse korral üle küsida, ega neil veipimise vastu midagi ei ole. Üldjuhul ei ole mitte-suitsetajatel selle vastu midagi, kuid alati tasub uurida.

Kui juhtud veipima koos suitsetajatega, siis ära kritiseeri neid! Enamus meist on ka ise kunagi suitsetajad olnud. Kui nad huvi üles näitavad, siis võid neile rääkida näiteks veipimise plussidest, kuid ära ole seda tehes üleolev.

’’Stealth veipimine’’

’’Stealth veipimine’’ kujutab endast niiöelda salajast veipimist, mille eesmärgiks on veipida nii, et teised inimesed sinu ümber aru ei saaks, et sa seda teed. Kui kasutad seda meetodit selleks, et keelatud kohtades salaja veipida, siis ära parem tee kuna on üsna tõenäoline, et sa jääd vahele. Samas, kui eesmärk on veipimisega mitte tähelepanu äratada kohtades kus see on lubatud, siis on see täiesti aksepteeritav meetod.

Kokkuvõtlikult võib öelda, et enamus punktid on iseenesest mõistetavad ning üsna loogilised. Kui mõni inimene võibolla päris täpselt e-sigarettidega kursis ei ole, siis võid alati veipimist natukene lähemalt tutuvustada ning selle vahest sigarettidega. Veel tasuks meelde jätta, et ’’Cloud chasingut’’ tasuks pigem harrastada kodus või mõnes privaatsemas kohas, tänava peal ei ole seda kõige viisakam teha. Suures plaanis on kõige olulisem teistega arvestada ning alati küsida, ega see kedagi ei häiri.

×