0
Klienditeenindus ×

E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

Veel üks uuring, mis kinnitab e-sigarettide ohutust

Järjekordne uuring viitab sellele, et e-sigaretid on tunduvalt ohutumad kui seda on tavalised sigaretid. Antud uuring viidi läbi USA kaguosas ning avaldati ResearchGate veebilehel.

Uuring leidis, et e-sigarettide kasutamisel on positiivne efekt endiste suitsetajate tervisele. Uurijad jõudsid sellele järeldusele jälgides pikka aega e-sigarette kasutanud inimesi. Uurijad soovisid mõista, millist mõju avaldavad e-sigaretid endiste suitsetajate tervisele. Uuringut juhtiv teadlane Dr. Robert L. Cranfield ning tema tiim koostasid küsimustiku, milles 96% vastanutest teatasid, et nende tervis on tunduvalt paranenud peale suitsetamisest loobumist ning e-sigarettide kasutama hakkamist.

Uurijad kogusid oma andmed läbi küsimustikkude, mida jagati läbi sotsiaalmeedia, paberite näol ning kohalikes e-sigareti poodides, misjärel saadi kokku 573 vastust. Kolm põhilist kategooriat olid endised suitsetajad, kes ei kannatanud suitsetamise ajal haiguste käes, endised suitsetajad, kes nüüd üle 3-e aasta e-sigaretti on kasutanud ning e-sigareti kasutajad, kes polnud kunagi suitsetanud.

Uuringus osalenutest oli 108 inimest, kes on üle 3-e aasta e-sigaretti kasutanud. Keskmiselt oli neil 1.78 ägedat või kroonilist haigust, kuid peale e-sigarettide kasutama hakkamist langes see märgatavalt, 0.07 inimese kohta. See näitab 96% langust, mis omakorda kinnitab ka eelnevaid uuringuid.

Algselt avaldati uuring juba 2016. aasta oktoobris, kuid viimastel kuudel on see saanud rohkem tähelepanu, kuna on levinud usaldusväärsetes keskkondades nagu Google Scholar.

Antud uuring, nagu ka paljud teised sarnased, näitab järjekordselt seda, et e-sigaretid on tõepoolest tervisele tunduvalt vähem kahjulikud. Samuti paraneb suitsetajate tervis märgatavalt peale suitsetamisest loobumist ning e-sigarettide kasutama hakkamist.

Kui ka Sina oled mõelnud suitsetamisest loobuda, siis tule kindlasti lähimasse Veiplandi jaepoodi ning uuri meie vilunud konsultantidelt e-sigarettide kohta, ehk leiad Sinagi endale sobiva seadme juba täna! Samuti tasub silma peal hoida meie uudiste sektsioonil, kus leiad nii mõndagi põnevat ning kasulikku e-sigarettide kohta.

×