0
Klienditeenindus ×

E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

Uus uuring näitab, et see, mida oleme kogu aeg väitnud, vastab tõele.

Suitsetamisest loobumine

Ja see on:

E-sigareti kasutamine vähendab tavatubaka suitsetamisest tulenevaid tervise kahjusid.

Põlemisproduktide sissehingamine on alati halb mõte. Küsi tuletõrjujalt. Nii et enne uude uuringusse hüppamist lubage olla selge: e-sigaret on esimene samm parema tervise saavutamiseks neile, kes suitsetavad tavasigarette - see on kahjude vähendamine, kuid mitte tingimata kõrvaldamine.

Uuringust lähemalt

Ajakirjas “Circulation” kajastatud uuringus kasutati USA-s läbi viidud teaduslikku tööd. See viidi läbi tsüklites alates 2013. aastast.

Andmekogum pärineb sellest esimesest tsüklist, kasutades osalejate suitsetamisharjumuste andmeid koos vereproovidega.

Teadlased uurisid konkreetselt metaboliite, põletiku ja oksüdatiivse stressi biomarkereid – need on peamised tervise kahjustuse näitajad tubaka suitsetamise juures.

Lisaks tavapärastele demograafilistele andmetele oli spetsiifilist teavet tubaka kasutamise või mittekasutamise, e-sigareti kasutamise ja sigarettide suitsetamise kohta.

Tulemused peegeldavad leide 18-aastaste ja vanemate täiskasvanute kohta, kus olid olemas andmed biomarkerite ja tubakatarbimise kohta - kokku 7130 osalejat.

  • 58,6% ei suitsetanud ega kasutanud e-sigarette - need on mittekasutajad
  • 29,6% suitsetas eksklusiivselt
  • 1,9% kasutasid eksklusiivselt e-sigaretti
  • 9,9% suitsetasid tavasigaretti ja kasutasid e-sigaretti samal ajal (kahesugused kasutajad)
  • Eksklusiivsetel ja kahesugustel suitsetajatel olid mittekasutajatega võrreldes kõige kõrgemad põletikulise ja oksüdatiivse stressi biomarkerid - see pole üllatus.
  • Eksklusiivsete e-sigareti kasutajatel sisaldus oli oluliselt madalam.

Ehkki põletikulised biomarkerid olid mittekasutajatega võrreldes kõrgemad, ei olnud need erinevused statistiliselt olulised. Samuti ei olnud märkimisväärset erinevust biomarkerite kõrguses eksklusiivsete suitsetajate ja kahesuguste kasutajate vahel - e-sigarettide kasutamise lisamõju oli väga väike, kui üldse.

Lõpptulemusena näivad e-sigaretid põletikulisi biomarkereid vähe mõjutavat, kindlasti mitte nii palju kui tavatubaka suitsetamine.

Ehk siis jõuame jälle faktini, et e-sigaretid vähendavad tervise kahjusid.

Praegu on murettekitav kahesuguse kasutusega suitsetajad, kes esindavad inimesi, kes "ei suuda" täielikult asendada suitsetamist e-sigareti kasutamisega. Kuid need andmed viitavad siiski sellele, et tavalised sigaretid on peamised kahjude tekitajad.

E-sigaret Nicorex Plus+

Juba vana ja tuntud fakt sai järjekordse tõestuse.

Nõustume autori järeldusega, et need tulemused:

"... rõhutavad, kui oluline on täielikult asendada sigaretisuitsetamine e-sigarettidega või loobuda mõlema toote kasutamisest, et vähendada tervise kahjusid."

Täiuslikus maailmas eelistaksime viimast, kuid see pole ideaalne maailm, nii et kahjude vähendamiseks on jätkuvalt efektiivseim vahend e-sigaret.

Tõlgitud artiklist: https://www.acsh.org/news/2021/01/15/vaping-reduces-inflammatory-biomarkers-compared-smoking-15274

×