0
Klienditeenindus ×

E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

UK minister soovitab sigareti pakkidel e-sigarette reklaamida

Samal ajal kui USA’s teatas FDA uutest plaanidest piirata ning raskendada e-sigarettide müüki alaealistele, soovitas UK minister kaaluda e-sigarettide reklaamimist sigarettide pakenditel.

Mida arvavad erinevad ametnikud antud ettepanekust?

UK farmaatsia minister Steve Brine ütles hiljuti, et kaalub ettepanekut reklaamida e-sigarette suitsetamisest loobumise vahendina sigarettide pakenditel. Ettepaneku esitas MP Stephen Metcalfe teadus- ja tehnoloogiakomisjoni kuulamisel e-sigarettide osas.

Tim Baxter, kes on tervise ja sotsiaalhoolekande osakonna tervisliku käitumise direktor, et praegused regulatsioonid ei luba sigareti pakenditel midagi reklaamida ning lisas, et on nõus sellega, et see on ettepanek, mida peaks valitsus kindlasti lähemalt uurima.

Brine leiab samuti, et kuigi iga omavalitsus võib ise otsustada, kuidas suitsetamisega võitlemiseks ette nähtud eelarvet kasutada, siis peaks olema kättesaadav suurel hulgal kvaliteetseid uuringuid, mis muudaks e-sigarettide soovitamise suitsetamisest loobumise vahendina iseenesest mõistetavaks.

UK juhib jätkuvalt kahjude vähendamises e-sigarettide abiga teed

Sellised arutelud on ehe näide sellest, kui progressiivselt UK e-sigarettide kasutamisesse ning kahjude vähendamisesse suhtub vastupidiselt USA’le, Austraaliale ning paljudele teistele riikidele, kelle eesmärgiks on ilma mõjuva põhjuseta e-sigarettide karm reguleerimine.

UK’s on hetkeseisuga üle poole miljoni võrra vähem suitsetajaid, kui seda oli aastal 2015, selle tulemusena on UK Euroopas suitsetajate arvu poolest teisel kohal peale Rootsit. ’’Public Health England’’ tegevjuht Duncan Selbie lisab, et on raske uskuda, et aastal 1974 suitsetas peaagu pool täiskasvanud elanikkonnast, kuid nüüd on esimest korda reaalselt võimalus see rahvastiku hävitav pahe välja juurida ning lõpp on tõesti silmaga näha.

×