0
Klienditeenindus ×

E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

Tubakas põhjustab mitmeid haiguseid, vähk on ainult üks paljudest

Tubakas kahjustab nii keha kui mõistust. Rohkem kui 25 miljonit last ning 120 miljonit täiskasvanut kasutavad igapäevaselt tubakat ning selle tulemusel on õitsev tubakaäri võtnud miljonitelt inimestelt nende elu igal aastal. On selge, et tubakas põhjustab vähki, kuid peale selle tekitab see veel mitmeid haiguseid.

Kahjuks ei ole tihtipeale peavoolumeedias arutelud peale vähi kaugemale jõudnud. Kuigi vähk on üks kõige hirmutavamaid suitsetamisest tingitud tagajärgi, on veel mitmeid kõhedaid terviseprobleeme, mida suitsetamine tekitab. Järgenvalt toome välja vähemtuntud haigused, mida tubakas põhjustab.

- Krooniline obstruktiivne kopsuhaigus või astma, mida on üsna raske kontrolli all hoida.
- Rauadefitsiit, mida põhjustab närmistubakas.
- Lõhnade ning maitsete tundmise hääbumine. Seda ei pruugigi tähele panna, kuid suitsetamisest loobudes on seda vahet märgatavalt tunda.
- Võib lõppeda viljatusega, kuna tubakas kahjustab spermat.
- Makulaarne degeneratsioon, mis võib lõppeda nägemise halvenemisega ning halvimal juhul pimedaks jäämisega.
- Suitsetamine raseduse ajal võib lõppeda mitmete probleemidega nagu alakaalus lapse sünd, enneaegne sünnitus ning isegi lapse surmaga.

Tubaka tarvitamine, olgu see siis suitsetamise või närimise vormis, võib lõppeda kroonilise haigusega nagu COPD, mis on tänapäeval üsna sage nähtus. COPD viitab haiguste grupile, mis põhjustavad kopsudes takistusi, edasi aga hingamise raskenemiseni.

Teismelised suitsetajad on eriti haavatavad, et neil hilisemas elus COPD välja areneb, kuna suitsetamine pärsib kopsude väljaarenemist ning ei lase neil korralikult välja areneda.

Kas on tõesti mõtet riskida arvukate terviseprobleemidega, või tasuks suitsetamine võimalikult varakult lõpetada? Kui oled suitsetamisest loobuda proovinud, kuid ei ole sellega hakkama saanud, siis tasub kindlasti proovida e-sigaretti. E-sigaretid on kõige efektiivsemad vahendid suitsetamisest loobumiseks. Alusta suitsetamisest loobumist juba täna ning tule läbi lähimast Veiplandi jaepoest või vaata Nicorexi e-poodi, et leida endale sobiv e-sigaret, misläbi saad suitsetamisest edukalt loobuda ning oma tervist märgatavalt parandada.

×