0
Klienditeenindus ×

E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

Veip on prügikastihirm! Too vana e-sigaret Veiplandi

Veipland on alustanud teavituskampaaniat, mille eesmärk on aidata tarbijatel korrektselt käidelda kasutatud e-sigarette. Kampaanias rõhutame, et e-sigarette ei tohi visata tavaprügisse.

Oleme e-sigareti kestade jaoks on loonud spetsiaalsed kogumiskastid, mis võimaldavad e-sigarette jätkusuutlikult koguda ja ümbertöödelda. Kastidesse võib jätta kasutatud e-sigaretid sõltumata nende ostukohast. Vaata, kus asuvad Veipland tagastuspunktid.

 

 

Tarbijatele on ebaselge, kuidas jäätmeid käidelda

Uuringud on näidanud, et kuigi paljudel tarbijatel on soov õigesti toimida, jääb neile sageli ebaselgeks, kuidas erinevaid jäätmeid käidelda. Seetõttu on Veipland võtnud enda peale kohustuse teha prügi sorteerimise ja taaskasutuse protsessid tarbijate jaoks lihtsamaks, aidates sellega keskkonda säästa. Spetsiaalsed kogumiskastid on kõikides Veiplandi kauplustes ning saavad olema koostöös ürituste korraldajatega soovi korral sündmuspaikades üle Eesti.

 

 

Veiplandi võib tuua kõik e-sigareti jäätmed, hoolimata nende ostukohast

Eestis esineb probleem illegaalselt müüdud e-sigarettide jäätmetega, mis on muutunud eraldiseisvaks keskkonnaprobleemiks, sest neid ei käidelda ametlike süsteemide kaudu. Näiteks üle 50% Eesti elanike poolt tarbitud e-sigarettidest on magusamaitselised tooted, mida vastavalt seadustele ükski kohalik kauplus juba aastaid ei müü ja viimne kui üks on hangitud illegaalselt. Veiplandi kogumiskastid on mõeldud ka nende jäätmete vastuvõtmiseks, et tagada korrektne ümbertöötlemine.

 

 

Veipland aitab teadlikkust tõsta

Kasutatud e-sigarettide kogumiskastide sisu saadab Veipland koostöös tootjavastutusorganisatsiooni Eesti Elektroonikaromuga ümbertöötlemisse. E-sigaretid sorteeritakse, eraldatakse osadeks ning saadetakse liigiti ümbertöötlemisse. E-sigaretis sisalduvad akud on väga väärtuslik materjal, mida on võimalik ümber töödelda. 

 

Ühekordsetele e-sigarettidele on loodustsäästvamaid alternatiive

Tarbijatele on oluline teadvustada, et nad saavad ise aktiivselt kaasa aidata jäätmete vähendamisele, tuues kasutatud e-sigaretid määratud kogumiskastidesse. Lisaks on oluline rõhutada, et laetavad e-sigaretid, mis kestavad kuni 360 laadimiskorda, on keskkonnasäästlikumad võrreldes ühekordsete toodetega. Samuti on täidetava e-sigareti kasutamine palju soodsam kui ühekordsete e-sigarettide tarbimine. Näiteks sisaldab ühekordne e-sigaret 2 ml vedelikku, samas kui ühes pudelis on 10 ml vedelikku. Kui ostad 10 ühekordset e-sigaretti, maksab see kokku 69,90 €, aga kaks pudelit vedelikku, mis kokku teeb samuti 20 ml, maksab vaid 19,98 €.

 

Veiplandis on saadaval täpselt sama maitsega vedelikud Fillz, mis on ka Skysmoke ühekordsetes veipides. Valides ühekordsete e-sigarettide asemel vedelikuga täidetava seadme, väldid jäätmete tekkimist ja hoiad keskkonda.

 

 

×