0
Klienditeenindus ×

E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

Mis on sub-ohm vaping?


Lihtsalt öelduna tähendab sub-ohm veipimine sellise seadme kasutamist, mille aurusti takistus on alla alla 0.5 oomi. Tõsisemad ’’Sub-Ohmerid’’ soovivad vaid üht- palju auru, maksimaalset voolutabimist koos minimaalse aurusti takistusega.

E-sigarettide algusaegadel veel vv/ww seadmeid ei eksisteerinud, kuid ka siis oli kõige lihtsam viis oma seadme jõudlust parandada just nimelt takistuse muutmise kaudu. Kuid entusiastide seas hasart suuremate aurukoguste vastu aina kasvas ning mängu hakkasid tulema esimesed mehaanilised akud. See võimaldas juba palju rohkem võimsust (W) veipimisel kasutada, mis andis soovitud tulemuse.

Kuna „sub-ohmerid“ soovivad kasutada oma jõuallika energiat maksimaalses koguses, kuid ohutust silmas pidades on enamustel seadmetel nö „piiraja“ peal (mis ei lase akust lõpmatus koguses energiat välja), siis sama teemaga seoses on tekkinud ka legendid sellest, et e-sigareti akud plahvatavad ja meedias on liikunud igasugu jubedaid pilte. Kuid tegelikkuses on need plahvatuslikud olukorrad olnud just seotud „sub-ohmaritega“ kes kasutavad mehhaanilisi akusid ning ei arvesta ohmi seadust. Seda tegevust võiks võrrelda ühe laste naljaga, et: „Juku aias meremiini tagus, pärast ema imestas, et kuhu Juku kadus!“

Sellist nö mehhaanilist reziimi võib leida ka paljudel levinud akudel, nimetusega „Bypass“ reziim, mis võtab nö kõik piirajad vahelt ära ning saadab maksimaalse koguse energiat otse aurustisse, kuid sellisel juhul peab ka aurusti takistus vastav olema.

 

Turvalisus ennekõike

Samal ajal, kui aurusti takistust vähendada, peab tõstma voolu, mida seade antud momendil kasutab. Kõrgem elektrivool tõstab küll seadme jõudlust, kuid suurendab ka soojust, mida aku eritab. Nicorexil on hulk tooteid, mis kaitsevad sub-ohm veipereid sisse ehitatud kaitsmetega, mis lülitavad aurusti kohe välja, kui seda enam turvaline kasutada ei ole. Kui sub-ohmida puhtalt mehhaanilise seadmega tuleks jälgida, mis on maksimum vool (amprites), mida teie aku võimaldab kasutada. Kuldne reegel on see, et lithium-ion aku töötab 3.7 voldiga. Tehes ühe lihtsa kalkulatsiooni nagu voltide jagamine aurusti takistusega ütleb teile aurustit läbiva voolutugevuse (A) mis on eeldatav elektritarve. Aku maksimum voolu ei tohiks kunagi ületada, seda tehes riskid sa nii aku endaga kui ka seadmega, rääkimata enda ohutusest. Selle kohta, kuidas seda kõike turvaliselt teha, on infot internetis küllaga, nagu näiteks videod youtubes ja ohmi seaduse kalkulaatorid, nii et tasub kindlasti enne natuke uurida selleks, et ikka endal pärast turvaline veipida oleks. Samuti on meie Veiplandi kaupluste müüjad alati valmis teid nõustama, kui peaks mõni küsimus tekkima.

 

Suitsetamise stiil, nikotiin ning e-vedelik

Sub-ohm seadme suitsetamine tekitab tohutul hulgal auru ning see nõuab ka teistsugust tõmbamise tehnikat. Kui tavaliste e-sigarettidega tõmmatakse üldjuhul enne suhu ning siis kopsu, siis sub-ohmiga on lugu natukene teine, nüüd tuleks tõmmata aur otse kopsu nagu kasutaks näiteks astma inhalaatorit. Selle stiili tarbeks on seadmetel üldjuhul laiemad huulikud ning õhuavad, et rohkem auru jõuaks läbi liikuda. Kuna auru tuleb üldjuhul päris palju, eelistavad enamus sub-ohm veipareid madalama nikotiini sisaldusega vedelikke nagu näiteks 0.3% ja 0.6% (3mg- 6mg). Samuti eelistavad veiparid kõrgema VG sisaldusega vedelikke nagu näiteks 70/30, kuna VG on vedelikes see element mis vastutab selle eest, et auru tekiks. Kui oled otsustanud, et sub-ohm on just see, mida sooviksid ka ise teha, siis on näiteks Nicorex Signature seeria või Nicorex Gurmee e-vedelikud on täpselt need, mida võiksid proovida, kuna nendes vedelikes on VG ja PG sisaldus 70/30.

Kas sub-ohm on sinu jaoks õige?

Enamus veipareid, kes seda kasutavad, on väga kirglikud veipijad ning nende harjumus on muutunud hobiks. Nad on uurinud palju selle kohta, kuidas e-sigaretid töötavad ning palju muud veipimise erinevate aspektide kohta. See stiil ei ole kõigi jaoks. Kui tunned, et see kõik on natuke veel liiast, siis pole ka hullu, kuna alternatiive jätkub piisavalt. Kuid kui arvad, et oled valmis katsetama ning proovima, siis on Nicorexil sulle vastav varustus varnast võtta, et varustus saaks õige ning ise jääksid ka rahule, tasub minna läbi Veiplandi jaepoodidest, et sealt juba täpsemalt nõu küsida ning enda jaoks õige seadeldis välja valida.

×