0
Klienditeenindus ×

E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

Minu hull plaan #2

Poolteist nädlat tagasi sai algust tehtud “Hullu plaaniga” – just nii ma seda nimetan, sest kuidas veel täpsemalt kirjeldada planeeritavat edasist käitumist, mille raames kavatsen loobuda harjumusest, mis on aastaid sisustanud iga mu päeva. See otsus ei tulnud kergelt, aga ta tuli. Ta tuli selleks, et muuta mu edasist elu jäädavalt. Positiivses suunas loomulikult.

Alustan algusest: Diil Nicorexi meeskonnaga tehtud, sõitsin kodupoole, kaasas ilus karp, mis sisaldas igasugu e-aparaate ning hunnik erinevaid vedelikke. Öeldi, et proovigu ma kõik vedelikud ära ning küll need lemmikud välja kujunevad. Selge nagu seebivesi. Kodus seda tavaari lähemalt uurides, võttis ikka päris mitu hetke aega enne, kui asja käppa sain. Siiski – järelikult peab asi lihtne olema, kuidas muidu minusugune tehnikavõõras naisterahvas süsteemile ilma kõrvalise abita pihta sai. Esimeseks vedelikuks valisin kirsimaitselise, kuna varasemast ajast meenus kirsimaitseline tubakas, mis liigikaaslastega võrreldes on mulle enim sümpatiseerinud. Ja ma ei pidanud pettuma – see oli tõesti hea. Kuigi algul võttis ikka kurgu veidi kibedaks küll, mis aga möödus veerand tunniga ja rohkem see tunne pole ennast ilmutanud.

Ja nii ma siis pahvisin…pahvisin, pahvisin. Selle e-suitsuga on nii, et see ei saa ju otsa. Kui keha e-suitsetamise omaks on võtnud, siis lihtsalt unustad selle käest panna ja muudkui naudid mahv mahvi järel. Proovitud sai ühte, teist ja ka kolmandat vedelikku – esindatud olid mu e-suitsu menüüs kõiksugu erinevad maitsed. Nagu õigele naisele kohane, sõltub vedeliku eelistus päevast, tujust ja ei tea veel millest. See on valem, mille kallal mehed on pead murdnud aegade algusest saadik ja ega need naised isegi mõista, mis nende tujusid siis tegelikult ikka koordineerib. Ja ega ma siis ka mingi eriline eksemplar ei ole – ikka täitsa harilik õrnema soo esindaja – üks päev meeldib mulle ananassihõnguline vedelik ning järgmisel päeval lahterdan selle jällegi paremusjärjestuse viimasesse otsa ja poolehoiu saab hoopiski maasikas. Maitse asi.

Libastumistest. Vaadates tagasi mu esimesele pooleteisele tubakavabale nädalale, ei saa mainimata jätta, et esines olukordi, mis panid mind rohkem kui proovile. Sain tubakavabalt hakkama veini ja hea seltskonna saatel, mille käigus E-sigareti popsimine on väga mõnus tegevus. Ahjaa, veel üks lisaboonus ka – minul hommikul pea ei valutanud (selle kohta hakkan küll statistikat pidama). Suitsetamise kõrghetked on minu jaoks alati olnud eelkõige need momendid, kui olen vabanenud pingelisest situatsioonist. Ja nagu minu elule ikka kombeks on – loomulikult ma neisse ka sattusin. Nimelt “Hullu plaani” ajastus ei saanud just kõige paremini valitud – parasjagu oli mul käimas ülikoolis sess ja ega töökohustused ka alla ei jäänud. Pidin täpselt eksamite vahel sõitma kaheks päevaks töölähetusele, kus oli vaja ühel konverentsil rahvusvahelise intelligentsi ees mikrofonide saatel inglise keeles üks esitlus teha – pole just mugavaim ülesanne. Tegelikult libastusin esimest korda peale üht küllaltki rasket eksamit. Mu tubakalembelised kursusekaaslased pidasid iseenesestmõistetavaks, et liitun suitsunurgas nende seltskonnaga ja punastades küll, kuid pean tunnistama, et ma ei suutnud vastu panna. Teine kord libastusin siis, kui konverentsilt otse lennukile istusin ning ümberistumiste vahepeal oli piisavalt aega, et suitsupakk osta ja nikotiinipulga saatel tohutust pingest vabaneda.

Oli, mis oli. Et jutt liiga pikaks ei läheks, teen kiire kokkuvõtte, et mõne aja pärast taas oma loodetavasti tubakavabadest kogemustest pajatada. E-sigaret on üks tänuväärt aparaat, sest see annab võimaluse loobuda suitsetamisest nendel, kes tegelikkuses seda tegevust naudivad. E-pahvimine on vähemalt sama meeldiv, kui tavasuitsetamine. Näiteks annab see tore vidin mulle endiselt võimaluse kvaliteetkolleegidega mõne minuti maha võtta, ühiselt suitsunurgas mõnusaid ideid vahetades. (Tundub, et olen ka neid oma “Hullu plaaniga” nakatamas) Erinevus lihtsalt seisneb selles, et mina naasen oma laua taha ilma, et vänge suitsulehk minust välja tungiks. Juu ehk veidi tervemana ka.

e-suits näitab voolu

×