0
Klienditeenindus ×

E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

Milline on e-sigareti kasutajate soolestiku mikrofloora võrreldes suitsetajatega?

Esimene sellesarnane uuring vaatas lähemalt seda, kuidas mõjutab e-sigareti kasutamine kõhu mikrofloorat võrreldes suitsetamisega. Kuigi uuring ei olnud kõige suurem, siis annavad tulemused kindlasti mingi ülevaate ning annavad põhja uuteks ning suuremateks uuringuteks.

Uuring, mis viidi läbi Newcastle Ülikoolis, jõudis üsna üllatavate järeldusteni. Nimelt selgus, et e-sigareti kasutajate mikrofloora on samal tasemel nagu mittesuitsetajate oma. Suitsetajate mikroflooras puuduvad aga mitmed kasulikud bakterid, mis aitavad sinu seedimist korras hoida.

Milleks on tasakaalus mikrofloora vajalik?

Mikrofloora koosneb suurel hulgal erinevat liiki bakteritest, kes elavad sinu seedesüsteemis. Kui kõhus elavad bakterid on tasakaalus, siis aitavad nad meil toitu seedida ning ennetada erinevaid haiguseid.

Kui soolestiku mikrofloora tasakaalus ei ole, võib see viia mitme haiguseni nagu ülekaalulisus, erinevate toiduainete talumatuseni ning isegi vähktõveni. On mitmeid põhjuseid, miks kõhu mikrofloora tasakaalust välja võib minna nagu näiteks ebatervislik toitumine, antibiootikumid ning ebatervislikud harjumused nagu suitsetamine.

Bakterite rakke on meie kehas rohkem, kui on meie enda keha rakke ning meie keha mikrofloora kaalub kokku rohkem, kui meie aju. Kahjuks hakkavad inimesed alles nüüd mõistma bakterite tähtsust meie organismi talituses.

Mida uurijad leidsid?

Newcastle ülikooli uurijad vaatasid nii suitsetajate, mittesuitsetajate kui ka e-sigareti kasutajate kõhu mikrofloora proove. Uurijad leidsid, et suitsetavate inimeste mikrofloora oli märgatavalt erinev mitte suitsetajate ning e-sigareti kasutajate omast. Nimelt leidus seal mitu tüüpi baktereid, kelle süüks võib lugeda näiteks käärsoolevähi tekkimise. Samuti leidus nende mikroflooras tunduvalt vähem kasulikke baktereid, mille puudumine võib põhjustada Crohni tõve.

Selgus, et e-sigaret ei mõjutanud kasutajate mikrofloorat võrreldes mitte kasutajatega.

E-sigareti kasutajate mikrofloora oli samal tasemel nendega, kes ei suitsetanud. Seega lisaks kõigele muule parandada sa suitsetamisest loobudes e-sigarettide abiga ka oma kõhu mikrofloorat.

Kuigi oleks vaja antud teemat põhjalikumalt uurida, siis annab see uuring siiski põgusa ülevaate sellest, kuidas suitsetamine ning e-sigaretid sinu kõhu mikrofloorat mõjutavad.

×