0
Klienditeenindus ×

E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

Mida mõjutab VG ja PG suhe e-vedelikes ning millistele seadmetele erinevad segud sobivad?

Nagu enamus teist juba teavad, koosnevad e-vedelikud 4 koostisosast, milleks on nikotiin, maitsestajad, propüleen glükool (PG) ja köögivilja glütseriin (VG). PG ja VG peamisteks ülesanneteks on nikotiini ning maitse niiöelda kandmine ning nende suhe mängib väga olulist rolli selles, milliseks sinu kogemus lõpuks kujuneb. Tahad mahedat auru? Vali kõrgema VG sisaldusega e-vedelik, tahad rohkem maitset? Vali kõrgema PG sisaldusega e-vedelik. Selles artiklis vaatame lähemalt, millistele seadmetele erinevad VG ja PG segud sobivad ning mis need koostisosad endast täpsemalt kujutavad.

Propüleen Glükool (PG)

PG on olnud kasutusel nii toitudes, ravimites kui ka kosmeetikas üle 50 aasta. Väidetavalt on ühes PG teelusikas 27 kalorit, kuid kui asi puudutab veipimist, siis on see vastutav maitse edasi kandmise ning ’’throat hiti’’ eest. See on küllaltki vedel ning kui sub-ohm aurustajatel kasutada kõrge PG sisaldusega vedelikke siis kipuvad need aegajalt lekkima, kuna sub-ohm aurustajatel on suuremad vedeliku sissevõtuavad. PG on see osa e-vedelikust, mille vastu on umbes 4% inimestest allergilised. Selle avastamine võib võtta uutel veiperitel mõni nädal aega. Kui märkad sümptomeid nagu kipitavad/kuivad silmad, kuiv suu(ei pruugi olla allergia sümptom, kuna e-sigaretid on kuivatava toimega), ekseem, iiveldus või aevastamine, siis võiks kaaluda 100% VG sisaldusega e-vedeliku peale üle minemist. Kuid enne lõplike otsuste tegemist tasuks konsulteerida oma ala spetsialistiga ning vajadusel ka testid teha. Veipimisega algust tehes tunnevad enamus inimesi, et suu on muutunud kuivaks, selle vastu aitab vee joomine ning paari nädala pärast peaks see olema juba suuremal määral möödunud. Selle ajaga jõuab keha harjuda veipimisega ning suitsetamisest loobumisega. Uued veiperid eelistavad tavaliselt kõrgema PG sisaldusega e-vedelikke, kuna see matkib paremini suitsetamist.

MTL (suust kopsu) tõmbamiseks mõeldud küttekehad ning aurustajad sobivad hästi kõrgema PG sisaldusega e-vedelikele. Nicorexi tootevalikust oleks Nautilus 2 ideaalne valik. See aurustaja sobib nii algajatele kui ka edasijõudnud MTL fännidele. Nicorexi Premium seeria e-vedelikud on MTL aurustajatele ideaalne valik.

Köögivilja Glütseriin (VG)

VG on süsivesik, mis on tehtud taimedest ning seda kasutatakse näiteks suhkruasendajana. Seda peetakse üldjuhul hüpoallergeenseks aineks ning sarnaselt PG’ga leidub seda nii toitudes, kosmeetikas kui ka ravimites. VG on oma konsistensilt palju paksem ning toodab üsna mahedat auru. Auru kogused on küll tunduvalt suuremad kuid ’’throat hit’’ on väiksem ning selle kergelt magus maitse peidab kohati e-vedelike maitseid. Mõned inimesed leiavad, et tänu rohkele aurule tunnevad nad e-vedelike maitseid veidikene kauem. Kõrgema VG sisaldusega vedelikud nagu 70% VG ei sobi hästi tavalistele aurustajatele. Selliste vedelike jaoks on sub-ohm aurustajad ideaalsed. Sub-Ohm aurustajatel on üldjuhul suuremad e-vedeliku sissevõtuavad ning need on spetsiaalselt disainitud rohke auru tootmiseks. Kõrge VG sisaldusega vedelikud võivad tavaliste aurustajate puhul viia ummistusteni, mis omakorda tekitavad ’’dry-hiti’’ ning küttekeha läbi põlemist.

Kui otsustad, et kõrgema VG sisaldusega e-vedelikud on midagi sulle, siis Nicorexi tootevalikust sobivad selleks ideaalselt SMOK TFV8 Baby Beast ning Aspire Atlantis Evo aurustajad. Nicorexi Signature ning Gurmee seeria e-vedelikud on kõrgema VG sisaldusega (70%VG ja 30%PG), seetõttu  sobivad nad hästi sub-ohm aurustitele.

×