0
Klienditeenindus ×

E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

Mida mõjutab e-vedeliku koostis?

E-vedelik koosneb peamiselt propüleenglükoolist (PG), taimsest glütseriinist (VG) ning lõhna- ja maitseainetest. Suitsetamisest loobumiseks kasutatakse e-vedelikku, millele on lisatud ka nikotiini. Nikotiin on ainuke asi, mis tavasigaretil ja e-sigaretil ühist on. Tavasigaretil on lisaks nikotiinile veel ~4000 tervisele kahjulikku ainet.

Kui soovid teada, mida mõjutab e-vedeliku koostis, siis vaata meie videot või loe altpoolt!

E-vedelikke klassifitseeritakse propüleenglükooli ja taimse glütseriini suhte järgi, ehk VG/PG.

PG ehk propüleenglükooli ülekaaluga on e-vedelikul tugevam ja intensiivsem maitse. Samuti saab kasutaja sellega parema „kurgu laksu“, mis on tuntav ka tavasigareti kasutamisel. PG ülekaaluga e-vedelikud tekitavad vähem auru.

VG ehk taimse glütseriini ülekaaluga e-vedelikel on maitset vähem ning tundub üldiselt mahedam. Tekitab rohkem auru. Suure VG ülekaaluga e-vedelikud, näiteks 90/10, ei sobi suust-kopsu e-sigarettidele.

Kõige populaarsemad turul olevad e-vedelikud on 50/50 ning 70/30 VG/PG suhtega.                                

Parimad alustamiseks on 50/50 suhtega e-vedelikud. Need töötavad kõikides seadmetes ning aur, maitse ja „kurgu laks“ on tasakaalus. 50/50 suhtega e-vedelikke leiad Nicorex Premium ja SKYsmoke 50/50 seeriate alt.

Samuti alustamiseks ning kasutamiseks suust-kopsu seadmetes on 30/70 VG/PG e-vedelikud. Sellised e-vedelikud leiad SKYsmoke Classic seeria alt. Kõrge PG sisaldusega e-vedelikud ei sobi otse kopsu seadmetesse, sest e-vedelik on väga vedel ning võib hakata lekkima. Samuti tundub kõrge PG sisaldusega e-vedelik ose kopsu seadmes kange ning kriibib kurku.

Aina rohkem populaarsust koguvad 70/30 suhtega e-vedelikud. Sellistel e-vedelikel on „kurgu laksu“ vähem, kuid see eest rohkem auru ning maitse on mahedam. Sellised e-vedelikud töötavad samuti kõikides seadmetes, kuid on mõeldud pigem otse kopsu seadmetesse. 70/30 suhtega e-vedelikke leiad Nicorex Signature, Nicorex Gurmee ning SKYsmoke CLOUDS seeriate alt.

Vähesel määral on saada ka suure VG ülekaaluga e-vedelikke, näiteks 80/20 või 90/10 suhtega. Sellised e-vedelikud on mõeldud vaid otse kopsu seadmetele. Kuna selline e-vedelik on paks, siis suust-kops e-sigaretti see ei sobi, sest see ei imendu korralikult küttekeha sisse ning küttekeha läheb kõrbema.

×