0
Klienditeenindus ×

E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

Kuidas on e-sigaretid maailma muutnud?

Ei ole ilmselt liialdus, kui öelda, et e-sigaretid on maailma muutnud. E-sigaretid on muutunud uudsest tootest ülemaailmseks fenomeniks, mis paneb isegi tubakatööstuse värisema. Selles artiklis vaatame lähemalt, kuidas on e-sigaretid maailmapilti muutnud.

See on sundinud tubakatootjaid oma ärimudelit muutma

Traditsioonilised tubakatootjad peavad nüüd arvestama tarbijate sooviga tarbida vähemkahjulikke alternatiive, et oma tervist säästa. Näiteks ostis British-American Tobacco ära e-sigarette tootva firma BLU ning R.J.Reynolds tuli välja e-sigaretiga nimega Vuse. Altria ning Philip Morris otsustasid peale ebaõnnestunud katset e-sigarettide turul (MarkTen system) minna teist teed ning luua hoopis midagi muud, nimelt on nende alternatiivseks tooteks ’’heat-not-burn’’ tooted, mis kuumutavad sigaretti põlemise asemel.

E-sigaretid hävitavad tasapisi tavasigarette

E-sigaretid on üle maailma sigarettide juurest ära meelitanud miljoneid inimesi ning see tendents ei näi vaibuvat. Erinevad uuringud näitavad, et avastades 95% vähemkahjuliku alternatiivi, otsustab suur osa suitsetajatest just selle kasuks.

Tekkinud on uus majandusharu

Ainuüksi USA’s esitas 2017. aastal avalduse e-sigarettidega seotud poe avamiseks üle 2000 ettevõtja. Seega on USA’s hetkel umbes 8000 e-sigarettidega tegelevat poodi, mis annavad tööd minimaalselt umbes 24000 inimesele ning tegelikkuses on see number ilmselt veelgi suurem. Seega võib ette kujutada, kui palju on e-sigarettidega tegelevaid poode maailmas kokku ning kui paljud inimesed tänu sellele töö on leidnud.

Inimeste tervis on paranenud

Arvestades, et maailmas on hetkel vähemalt 20-30 miljonit e-sigareti kasutajat, siis on sigarettidest põhjustatud haigustest päästetud märkimisväärne arv inimesi ning see kasvab pidevalt. E-sigaretid on aidanud suitsetajad, kes ilma selleta mingi meetodiga suitsetamisest loobuda ei ole suutnud. See näitab, kui efektiivsed on e-sigaretid suitsetamisest loobumisel.

×