0
Klienditeenindus ×

E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

Hiljutine uuring Hispaaniast

Hiljutine uuring Hispaaniast viitab sellele, et e-sigaret on ideaalne kahju vähendamiseks tervisele ning suitsetamise lõpetamiseks, mis omakorda kinnitab ka varasemaid uuringuid. Samas tuli välja ka nii mõndagi uut!

Uued avastused

Hispaania veiperite ühing ANESVAP on avaldanud andmed mis kinnitavad seda sama, mida lugematu hulk uurimistöid juba enne on kinnitanud. Kuid kolm aspekti räägivad mõningatele eelnevatele uurimistöödele vastu. Näiteks tuli uuringust välja, et veipimine ei meelita noori inimesi suitsetama, veipimine ei ole nii sõltuvust tekitav, kui seda on suitsetamine ning suitsetamise reitingute märkimisväärne langus. Uuringust tuleb välja, et 99,6% veiperitest Hispaanias on täiskasvanud inimesed, kelle keskmine vanus on 38,5. Nendest 79% on mehed ning 20,5% naised. Kui vaadata nikotiini tarbimist, siis viitavad andmed sellele, et kui inimesed alustavad veipimist siis kasutavad nad üldjuhul kangemaid vedelikke, keskmiseks on 11.42 mg/ml nikotiini sisaldusega vedelikud ning üldine kesmine jääb siiski 4.04 mg/ml nikotiini sisalduse kanti. See erinevus tuleneb ilmselt seadmetest, mida kasutatakse. Võimsamate seadmetega kasutatakse üldjuhul ka madalama nikotiini sisaldusega vedelikke.

Karmide piirangute ohtlik mõju

Koguni 85,81% uuringust osalenud inimestest väitis, et lai valik maitseid oli väga oluline faktor, mis neid e-sigarettide kasutamiseni ning suitsetamisest loobumiseni viis. See läheb kokku paljude tervise eksperdite arvamustega e-vedelike maitsete keelustamise kohta, mis on just eriti olnud päevakorras USA’s. Enamus vastanutest (90%) ütles, et nad otsustasid veipimise kasuks just sellepärast, et oma tervise eest paremat hoolt kanda. Sellest uuringust tuleb ka välja, et 92,43% märkas oma tervise paranemist. Hispaanias on praeguseks veipijaid umbes 300,000. Rohkem artikleid erinevate uuringute kohta leiad Nicorexi uudiste lehelt!

×