0
Klienditeenindus ×

E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

Heategevuslik organisatsioon Cancer Research UK jätkab veipimise toetamist

2019. aasta algul avaldas Suurbritannia Tervishoiuministeeriumi allüksus Public Health England (PHE) video üritamaks selgitada ning parandada veipimise juurde käivaid väärarvamusi. Ühe uurimuse kohaselt pidas vähem kui 6 suitsetajat 10-st veipimist suitsetamisest vähem kahjulikumaks. Selline trend on küll muret tekitav, kuid mitte üllatav pidades silmas kui palju ringleb veipimise vastaseid uudiseid ning artikkleid.

Erinevad valearusaamad ning puudulikud teadmised suitsetajate hulgas on väga levinud ning nende vähendamiseks teevad tööd professionaalid nagu PHE terviseedenduse direktor John Newton, kes leiab, et „oleks traagiline, kui tuhanded suitsetajad, kes suudaksid e-sigareti abil suitsetamisest loobuda seda ei tee, sest neil on ekslikud hirmud e-sigareti turvalisuse suhtes”.

Eelmainitud video toob välja võrdluse suitsetamise ning veipimise mõjudest. Seda videot on paari nädala jooksul vaadatud juba üle miljoni korra ning nüüdseks on ka Cancer Research UK avaldanud faktilise video veipimise kohta.

Suurbritannias on ligikaudu 6,1 miljonit suitsetajat ning taolised informatiivsed videod ning kampaaniad on vägagi olulised muutmaks inimeste arusaamu. Veipijate arv on viimaste aastate jooksul tõusnud ning hetkel on riigis veipijate arv hinnanguliselt 3 miljoni inimese ringis.

Kuigi on ka neid, kes leiavad, et veipimine on Suurbritannias saavutanud maksimumi, siis on tegelikkuses 6 miljoni suitsetaja hulgas umbes 40 protsenti neid, kes ei ole piisavalt informeeritud ning omavad veipimise kohta väärarusaamu. Seega ei ole veipimine kindlasti saavutanud oma täielikku potentsiaali.

Jäikade regulatsioonide tõttu on e-sigarettide müügiga tegelevatel ettevõtetel veipimise kasulikkust suitsetajatele raske reklaamida ning seetõttu ongi erinevate organisatsioonide poolt korraldatud kampaaniatel oluline roll esitleda usaldusväärse uurimustöö tulemusel kindlaks tehtud fakte veipimise kohta, muutes seeläbi inimeste arusaamu.

×