0
Klienditeenindus ×

E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

Filipiinid võtavad vastu resolutsiooni, milles soovitatakse kahjude vähendamist e-sigarettide abiga

Hea uudis Filipiinidelt, kus vastu võetud resolutsioon, mis reguleerib e-sigarette kui tubakatarbimise vähendamise vahendeid, on vastu võetud. Seadusandjad viitavad UK saavutatud edule peale seda, kui võeti vastu e-sigarette toetav positsioon, samuti mainiti mitmeid kuulsaid uuringuid, mis e-sigarette toetavad.

DOH oli seni e-sigarettide suhtes vastupidiselt meelestatud ning toetas nende keelustamist. Samuti nõustusid nad Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) seisukohaga, et e-sigaretid ei ole arvestatav alternatiiv suitsetamisele. See seisukoht on oma väärtuse sisuliselt juba kaotanud, kuna arvutud uuringud on vastupidist tõestanud.

Seejärel soovitas WHO 2017. Aastal liikmesriikidel sama seisukoht võtta ning e-sigaretid keelustada. DOH juhataja Paulyn Ubial teatas, et Filipiinid võtavad e-sigarettide suhtes negatiivse hoiaku ning kavatsevad e-sigaretid keelustada.

Nüüd leiavad ametnikud, et vaatamata WHO instruktsioonidele ning tugiprogrammidele leiavad inimesed viisi suitsetada ning ei kavatsegi sellest loobuda. E-sigaretid aga pakuvad vähemkahjuliku alternatiivi. Filipiinidel kasutusele võetud ideoloogia kohaselt pakuvad e-sigaretid alternatiivi suitsetamisele ning on peamiselt kahjude vähendamise vahendid.

Terviseeksperdid on äärmiselt üllatunud ning rõõmsad, et antud resolutsioon läbi läks. Seda eelkõige seetõttu, et Filipiinidel võimul olev president on tuntud oma äärmiselt karmi seiskoha poolest sõltuvuste osas (Filipiinide president Rodrigo Duterte lubas oma presidendi kampaania ajal tappa kõik narkootikumide müüjad ning sõltlased sellisel määral, et Manila kalad läheks kehade söömisest paksuks). See illustreerib seda, kui karmikäelise presidendiga on tegu ning kui suur üllatusena antud resolutsioon tuli.

Ka Filipiinide e-sigareti liit ‘‘The Vapers Philippines‘‘ (TVP) saab nüüd kergemalt hingata, kuna pikka aega kestnud võitlus on viimaks vilja kandnud. Samuti soovivad nad tänada seadusandjaid, et nad on otsustanud toetuda teaduslikele tõenditele. TVP president Peter Paul Dator soovitab ka terviseministeeriumil sarnane hoiak võtta, et säästa lugematu arv elusid.

×