0
Klienditeenindus ×

E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

FDA saatis laiali hoiatused ebasobivate pakenditega e-vedelike tootjatele

FDA otsustas hiljuti saata hoiatused e-vedelike tootjatele, kelle pakendid on äärmiselt sarnased toodetele, mida lapsed tarbivad. On mitmeid e-vedelike tootjaid, kelle pakendid on peaagu eristamatud tuntud kommide, küpsiste ning jookide pakenditele.

Seega otsustas FDA lähemalt uurida, millised tootjad säärast turundustaktikat kasutavad ning neile hoiatuskirjad saata. See on üks esimesi konkreetseid samme, mida FDA on astunud, et alaealisi tubakatoodete eest kaitsta.

On kahetsusväärne, et e-vedelike tootjad antud turundustaktikat kasutavad, kuna see mõjutab negatiivselt e-sigarettide kuvandit.

Antud ettevõtmine toimus koostöös FDA (Drug Enforcement Agency) ning FTC (Federal Trade Comission) vahel. FTC oli kaasatud seetõttu, et nende üheks ülesandkes on reguleerida ebasündsaid või illegaalseid turundusvõtteid. Esialgu on sihikule võetud need e-vedelike tootjaid, kelle pakendid on äravahetamiseni sarnased reaalsete toodetega, mida lapsed tarbivad.

Vaatamata pakendite sarnasusele ei esita FDA ega FTC süüdistusi intellektuaalse omandi rikkumises. Seda seetõttu, et intellektuaalsete omandite nagu nimede ning logode kaitsmine on nende omanike ülesanne, mitte antud asutuste.

FDA esimehe Scott Gottlieb’i sõnul on nende produktide pakendite võrdlemine üsna jahmatav ning ei ole ka ime, et alaealised neid meelsamini tarbivad.

FDA sõnul ei ole niivõrd probleem see, et antud firmad ’’lastele turundavad’’ kui see, et lapsed võivad neid produkte ekslikult söögipähe osta. Seega ei keela FDA esialgu kommide või toidu maitsetega e-vedelikke (kuigi nad seda tulevikus ei välista), vaid teevad teatavaks, et pakendid ei tohiks sarnaneda tuntud maiustuste või karastusjookide pakenditele.

Järgnevalt toome välja listi e-vedelike tootjatest, kes hoiatava sisuga kirja said:

-NEwhere Inc./Mad Hatter Juice – One Mad Hit Juice Box
-Drip More LLC – Candy King Batch and Candy King Sour Worms
-Candy Co E-Liquids – Patches by Candy Co.
-7 Daze, LLC – Pink Sticks
-Tinted Brew, Inc – V’Nilla Cookies & Milk
-Next Day Vapor Products (owned by Cosmic Fog Vapors LLC) – Whip’d Strawberry
-Omnia E-Liquid – Twirly Pop
-Warrender Enterprise Inc./Lifted Liquids and E-Liquid Retail – Vape Heads Sour Smurf Sauce

See on FDA poolt üsna mõistlik lähenemine, mis tegeleb reaalse probleemiga, milleks on lastele turundamine. Sellise lähenemisega on ilmselt nõus ka suurem osa e-sigareti toetajatest, kuna e-sigaretide eesmärk on täiskasvanud suitsetajate sigarettidest võõrutamine.

×