0
Klienditeenindus ×

E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

Euroopa Liidu küsitlus näitab, et TPD võib lugeda läbikukkunuks

Euroopa liidu vastuoluline tubaka produktide direktiiv ei ole andnud loodetud tulemusi. Viimase statistika andmetel ei ole see mitte mingil määral mõjutanud suitsetajate arvu. Kuid see võib potensiaalselt e-sigarettide peale üle minna tahtvaid inimesi veidike heidutada. Kuigi TPD on olnud juba aktiivne üle aasta aja, on siiamaani suitsetajate protsent sama (26%), mis ta oli enne. Pigem on see direktiiv aidanud kaasa negatiivse kuvandi loomisele e-sigarettidest. Uus statistika põhineb 28,000 EU kodaniku vatustest ning raportis kutsutakse jätkuvalt samaks jäänud 26% stabiilseks figuuriks. Mainimata jääb aga miskipärast see, et see statistika näitab TPD täielikku läbikukkumist.

Välja on tulnud ka see, et kõige negatiivsema vaatega e-sigarettidele on Holland, kus 83% vastanutest arvavad, et e-sigaretid on kahjulikud. Itaalias on suhtumine kõige positiivsem, kõigest 34% vastanutest arvab e-sigarettidest pigem negatiivselt. UK on see number näiteks 50%.

Muret tekitavaks kohaks on aga see, et paljud inimesed tahaksid näha pigem rohkem piiranguid e-sigarettidele ning seda, et tava sigarettidele kehtivad keelud kanduks üle ka e-sigarettidele. Euroopa Liit plaanib TPD üle vaadata kas siis 2019. või 2020. aastal. Võib eeldada, et on üsna tõenäoline, et EU ka seda teha võib, kuid loodame siiski parimat.

Samal ajal kui EU TPD võib lugeda läbi kukkunuks, siis ülejäänud maailmas jätkub sõda veipimis seaduste üle. Näiteks võib varsti Malaisias pargis veipimise eest 2 aastaks vangi minna või saada 2,300$ trahvi. Ka USA on mitmetes osariikides juba erinevaid veipimisega seotud piiranguid rakendatud. Näiteks on San Francisco nüüdseks keelanud ära maitsetega e-vedelikud, mis muudab e-vedelike müügi ning e-sigarettide suitsetamise üsna keerukaks. Siiski on ka progressiivsemaid riike nagu UK, kes on on pigem seda meelt, et inimesed võiksid suitsetamise asemel pigem e-sigaretti teha.

×