0
Klienditeenindus ×

E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

Erinevad viisid, kuidas oma aurustajat puhastada

Kuna suvi on saabunud, siis üsna tõenäoliselt on ka sinu aurustaja tihti must. Vaatame üle viis meetodit, kuidas oma aurustaja väikese vaevaga puhas hoida.

Üks põhjustest, miks oma aurustaja tasuks puhtana hoida, on ühes aurustajas erinevate maitsete kasutamine. Ilmselt oled ka Sina tähele pannud, et mõned domineerivamad maitsed jäävad peale kasutamist õrnalt tagaplaanil luusima isegi peale küttekeha vahetust.

Maitsed nagu tubakas, kohvi, mentool, kaneel ning teised domineerivad maitsed nagu melon, viinamari ning lagrits võivad ka peale küttekeha vahetust õrnalt alles jääda. Seega on lahenduseks oma aurustaja puhastamine, mis tagab puhtad maitsed ilma ebameeldivate lisadeta.

Tavaline pesu

Üks tavalisemaid meetodeid on veega pesemine. Alustada tasuks aurustaja lahti võtmisest, sealhulgas tasub lahti võtta ka kummitihendid (O-rings), kuna sinna vahele võivad vanad maitsed tihti jääda.

Seejärel võta klaas või kauss ning täida see veega, misjärel tuleks vett natuke kuumutada kas siis mikrolaineahjus või siis juba eelnevalt kuuma vett lisada (pea silmas, et vesi liiga kuum ei oleks, vastasel juhul võib see kummitihendeid kahjustada). Samal ajal kui vesi soojeneb, tuleks aurustaja osad jooksva vee all hoida, misjärel võib need kuuma vette seisma jätta seni, kuni vesi on jahtunud. Seejärel lase aurustaja osad ühe korra veel jooksva vee alt läbi ning kuivata hoolikalt. Lase aurustaja osadel seista, kuni need on täiesti kuivad ning sinu aurustaja ongi puhastatud.

Propüleenglükool (PG) pesu

Kui ei soovi oma aurustajat vee abil puhastada, siis üks väga efektiivne meetod on oma aurustaja PG abiga puhtaks teha.

Võta kauss või klaas ning täida see PG’ga (võib sisaldada ka VG’d, kuid see raskendab puhatamist, kuna ei ole nii vedel). Seejärel aseta aurustaja osad kaussi või klaasi ning jäta see mõneks ajaks seisma. Kui aurustaja on mõnda aega PG sees olnud, võta see välja ning kuivata salvrätikuga või lase sellel kuivaks tilkuda. See meetod on ideaalne selleks, et vanad maitsed aurustajast välja saada.

Äädikas, söögisooda ning etanool

Eelnevaid meetodeid saad asendada ka käepäraste vahenditega, mida majapidamises võib leiduda.

Äädikas – Happeline puhastusvahend, mis aitab edukalt ka sinu aurustaja puhtaks saada (seda kasutades tuleb aurustaja peale pesu hoolikalt loputada, et vältida ebameeldivat lõhna).
Söögisooda – See on samuti üks väga efektiivne puhastusvahend, mille abiga oma aurustaja uuesti läikima lüüa.
Etanool – Rahvakeeli viinapiiritus või lihtsalt piiritus on samuti üks efektiivne vahend aurustaja puhastamiseks (mitte segamini ajada isopropüülalkoholiga). Etanooli võib leida näiteks alkoholi poest.

Alternatiivsed meetodid

Mõned e-sigareti kasutajaid eelistavad eelnevalt mainitud puhastusvahenditele näiteks tavalist seepi või sidrunivett, mis aitavad samuti efektiivselt sinu aurustajat puhtana hoida.

Ultraheli puhastaja

Kui tahad oma aurustaja nii puhtaks saada, kui vähegi võimalik, siis parim meetod selle jaoks on ultraheli puhastaja soetamine. Originaalselt oli antud seade mõeldud väärismetallide, ehete ning muu säärase puhastamiseks, kuid nüüdseks on ka e-sigareti kasutajad avastanud, et antud seade on väga tõhus aurustajate puhastaja.

Nagu näha, on aurustajate puhastamiseks olemas väga erinevaid meetodeid, mis erinevad üksteisest nii ajakulu kui ka efektiivsuse poolest. Seega tasub katsetada ning leida ka endale sobiv meetod, et oma aurstaja puhas hoida.

×