0
Klienditeenindus ×

E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

Enamus suitsetajaid ei ole oma sõltuvusega rahul

Uurijad Avaliku Tervise Ülikoolist Georgia osariigis USA’s (lühidal GSU) soovitavad kaaluda uut lähenemist. Nimelt ei pea suur osa suitsetajatest suitsetamise mahajätmisel silmas niiöelda mõnutundest loobumist, mida sigaretid tekitavad, pigem ei ole nad oma harjumusega rahul.

Uuring nimega ’’Reassessing the importance of ’lost pleasure’ associated with smoking cessation: Implications for social welfare and policy’’, mis avaldati Tubaka kontrolli ajakirjas, analüüsis 1284 suitsetaja arvamust suitsetamisest. Sealt selgus, et üle 80% suitsetajatest ei ole oma harjumusega rahul ning kahetsevad selle alustamist.

Üle 80% suitsetajatest ei ole rahul sellega, et nad ei suuda suitsetamisest loobuda, nad on sellest sõltuvuses ning kahetsevad, et nad üldse sellega algust tegid (22,5% kõrgelt ning 59,8% väga kõrgelt). Kõrgetel tasemetel rahulolematutest ei olnud erilist vahet sool, vanusel, rassil, haridusel ega sissetulekul.

Samuti küsiti suitsetajatelt, millised on esimesed sõnad, mis tulevad meelde sigarettidega ja suitsetamisega seoses ning kõige enam tulid esile sõnad vähk, sõltuvus, vastik, haisev, kallis, ohtlik ning rumal.

Uurijad toovad välja, et suitsetajate arv, kes ei ole oma sigarettide sõltuvusega rahul on tunduvalt suurem, kui nende suitsetajate arv, kes soovivad suitsetamist jätkata. Neid suitsetajad, kes suitsetamisega rahul ei ole, peaks uutes regulatsioonides silmas pidama, et neile efektiivseid alternatiive nagu näiteks e-sigarette pakkuda.

Selline suhtumine valitsuse poolt aitaks tunduvalt suitsetajaid, kes loobuda soovivad, mis omakorda parandaks üldpopulatsiooni tervist ning hoiaks riigil kokku tervishoiu kulutuste pealt. Samuti langeks suremus suitsetamisest põhjustatud haiguste pärast ning ka passiivsete suitsetajate tervis ei kannataks.

On selge, et ülemaailmne hoiak sigarettide suhtes on muutumas ning sellest saavad aru isegi sigarettide tootjad. On viimane aeg valitsusel anda ka oma panus, et rahva tervist oluliselt parandada. Kui ka Sinul on mõttes mõlkunud plaan suitsetamisest loobuda, siis tule kindlasti läbi lähimast Veiplandi jaepoest, et sealt e-sigarettide kohta juba rohkem informatsiooni saada!

×