0
Klienditeenindus ×

E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

E-sigarettide revolutsioon Indias on ohus

Aina tõusev suitsetajate arv Indias, mis on omakorda proportsioonis vähktõve ning teiste suitsetamisega seotud haigustega on muutunud Indias aasta aastalt aina problemaatilisemaks. Kuigi mujal maailmas on paljud inimesed sigaretid vahetanud tervislikuma alternatiivi ehk e-sigarettide vastu, siis Indias ei ole see trend veel nii laialdaselt vedu võtnud.

Nüüd on 27 aastane Anant Jangwal südame asjaks võtnud India sigarettide orjusest vabastamise. Delhis baseeruv e-sigarettide pood on hakanud Indiasse tooma tuntud brändide seadmeid ning e-vedelikke, et pakkuda suitsetajatele tervislikumat alternatiivi. See kuue kuu vanune ’’start-up’’ on ambitsioonikal missioonil, nimelt soovib see firma 2030. aastaks India tubaka vabaks muuta. Et seda teha, pakutakse laia valikut erinevaid tooteid, et igaüks endale sobiva leiaks. See ’’start-up’’ kogub hetkel raha selleks, et India suurematesse linnadesse kauplused rajada.

Jangwal sai inspiratsiooni oma sõbralt, kes oli pikalt olnud ahelsuitsetaja. Nimelt otsustas ta ühel hetkel e-sigarettide peale üle minna. Ta hakkas ostma e-sigarette ning sellega seonduvat varustust suuremates kogustes New Yorkist, kuna Indias seda lihtsalt teha ei olnud võimalik. See andiski noorele ettevõtjale indu, et luua laialdase valikuga e-sigarettide pood. Veidi uurides leidis Jengwal, et aina suurem arv inimesi on ’’läänes’’ suitsetamise maha jätnud just e-sigarettide abiga ning isegi UK valitsus reklaamib veipimist, kui turvalisemat alternatiivi. Samuti eksisteerib arvukalt usaldusväärseid uuringuid mis seda kinnitavad. Kõik see veenis Jengawali sama kontseptsiooni ka Indias katsetama.

Lisaks e-sigarettide internetis müümisele, juhib see ettevõte e-sigarettide revolutsiooni Indias läbi erinevate avalike diskussioonide ning inimeste teadvustamisega. Samuti tehakse tihedat koostööd meditsiinitöötajate ning valitsusega, et ka nemad antud teemaga paremini kursis oleks. Ka laienemine on üks osa rahvani jõudmisest, mida rohkem jaepoode, seda rohkemate inimesteni jõutakse.

Kuid kogu revolutsiooni on tabanud suured tagasilöögid, nimelt on nüüdseks 5 India osariigis veipimine täielikult keelatud (Jammu ja Kashmir, Karnataka, Punjab, Maharashtra ning Kerala). Samuti on anonüümseks jääda soovinud delegaadi sõnul plaanis terves Indias e-sigaretid ära keelata. Selle põhjuseks on ilmselt valitsuse soov päästa ITC kes on põhiline sigarettide tootja Indias. Kuna sigaretid moodustavad suure osa valitsuse eelarvest, siis ei ole majanduslikult kasulik e-sigaretide müüki lubada. Indias on nimelt 108 miljonit suitsetajat, mis teeb sellest maailmas teisel kohal oleva tubakat tarbiva ühiskonna. Sealt võib edasi mõelda, kui palju tulu jääks valitsusel saamata, kui inimesed peaksid e-sigarettide kasuks otsustama.

×