0
Klienditeenindus ×

E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

E-sigarettide evolutsioon

Kas mäletad veel eGo seadmeid ning muid sigareti sarnaseid seadmeid? Meie mäletame, selles artiklis vaatame üle, millest kõik alguse sai.

On selge, et selle lühikese aja jooksul on e-sigaretid jõudsalt arenenud ning seda tehes on nad päästnud nii mõnegi suitsetaja sigerttide küüsist. Kas mäletad veel, kui esimest korda e-sigaretti nägid? Tollal ei oleks osanud ilmselt arvatagi, et need isegi ’’Big Tobacco’’ värisema panevad.

Kui algselt tulid turule sigarettidega sarnased pulgad, siis üsna pea saabus esimene e-sigaret, millel sai vahetada aurusutajat, täita e-vedelikuga ning laadida akut. Need olid eGo tüüpi e-sigaretid, mis on veel tänapäevalgi aktuaalsed ning paljude poolt armastatud.

Järgmine samm sellel teel oli ’’pen-style’’ e-sigaret, mida sai samuti e-vedelikuga täita, laadida, kuid ei saanud aurustajat vahetada. Samas olid aurustajad juba veidi paremad kui eelneval seadmel.

Siis mõtlesid e-sigarettide tootjad ’’pen-style’’ tüüpi seadmeid veidi uuendada. Nüüdsest sai nendel lisaks vedelikuga täitmisele ning laadimisele vahetada ka aurustajaid. Samuti olid need veidi suuremad ning omasid ka võimsamat akut.

Ühe suurema uuendusena e-sigarettide maailmas oli ilmselt vattide muutmise võimalus. See oli tänapäeva seadmete nurgakiviks. Kui varasemalt pidid veipima kogu aeg samadel vattidel, siis nüüd tuli võimalus oma seadet sättida just endale sobivaks.

Ei läinud kaua, kui tulid turule e-sigaretid vahetatavate akuelementidega. Ka see oli oluline uuendus, kuna see võimaldas kaasas kanda täis laetud akuelemente, et ei peaks tühja aku pärast taas sigaretti kätte haarama. Samuti pikendas see seadme eluiga, kuna vajadusel sai juba oma efektiivsuse kaotanud akuelemendi koheselt ära vahetada.

Seejäral tulid turule niiöelda ’’Box modid’’, mis olid tunduvalt suuremad ning võimsamad. Need mahutasid tihtipeale 2 akuelementi ning pakkusid suuremat võimsust kui nende eelkäijad.

Siis jõudis akudele selline funktsioon nagu temperatuuri kontroll. See võimaldas kasutajatel reguleerida temperatuuri, mis omakorda ennetab küttekehade enneaegset läbi põlemist.

E-sigaretid arenevad pidevalt ning üsna pea võid ilmselt kohata uusi funktsioone, mida ei oska hetkel veel isegi ette kujutada. Samas on e-sigarettide evolutsiooni üsna põnev jälgida. Tasub kindlasti kursis olla e-sigarettide maailmas toimuvaga, ehk on ka sinu suitsetamisest loobumine kinni mõne funktsiooni puudumise taga!

×