0
Klienditeenindus ×

E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

E-sigaretiga reisimine erinevatesse riikidesse

Kuna suvi on järjekordselt käes ning paljude jaoks tähendab see kauaoodatud puhkust ning soojamaareisi, siis tuleks üle vaadata kuumimate turismisihtkohtade e-sigarette puudutavad seadused. Kuna seadused muutuvad üsna tihti, siis tasuks enne reisi natuke eeltööd teha, et Sinu reis turvaliselt mööduks.

Euroopa Liit

Euroopa Liidu piires on e-sigaretid reguleeritud TPD raames ning on seega legaalsed nii Hispaanias, Itaalias kui ka Saksamaal ja teistes Euroopa Liidu riikides. Samuti on riikide enda poolt kehtestatud piirangud võrdlemisi sarnased, mis tähendab seda, et ei tohiks üllatusi tekkida.

Venemaa

Venemaa valitsus on e-sigarettide osas võtnud üsna positiivse hoiaku, millest tasuks isegi Euroopa Liidul eeskuju võtta. Valitsus toetab e-sigarette suitsetamisest loobumiseks ning hetkel on Venemaal juba umbkaudselt 4 miljonit e-sigareti kasutajat. Seega ei tohiks Venemaal tekkida ühtegi probleemi e-sigareti kasutamisega. Meeles tasub pidada ainult seda, et Venemaal ei tohi koolide läheduses e-sigaretti kasutada.

Singapur ja Tai

Kahjuks on e-sigareti kasutamine nendes riikides raskendatud. Nimelt on e-sigareti kasutamine nendes riikides täielikult keelatud ning vahelejäämise korral võivad sind oodata üsna radikaalsed karistused mis võivad lõppeda isegi reaalse vangistusega.

Kui Singapuris pääsed ilmselt kopsaka rahatrahviga, siis Tais võib e-sigareti kasutamine lõppeda kuni 10 aastase vanglakaristusega.

Lisaks Singapurile ning Taile on erinevad piirangud kehtestatud Vietnamis, Indoneesias, Kambodžas, Bruneis ning Hong-Kongis. Kahjuks on Kagu-Aasia riigid e-sigarettide suhtes üsna negatiivselt meelestatud, seega peab sealset ilu nautima ilma e-sigaretita.

Austraalia

E-sigareti seadused Austraalias on eriti keerulised kuna erinevatel territooriumitel on erinevad regulatsioonid. Mõned osariigid lubavad e-sigarettide müüki ning ostmist, samas kui teised osariigid on selle keelanud.

Nikotiini sisaldava e-vedeliku ostmine, omamine ning kasutamine on aga ilma arsti loata üle Austraalia täielikult keelatud.

Uus-Meremaa

Õnneks on Austraalia naabritel e-sigarettide osas teistusugune hoiak. Nimelt on Uus-Meremaa võtnud kasutusele veidi pragmaatilisema lähenemise ning e-sigaretid on seal lubatud. Seega ei tohiks e-vedelike või e-sigarettide soetamise ning kasutamisega seal mingeid probleeme tekkida.

Dubai

Dubai on turistide seas üha atraktiivsem sihtkoht, kuid e-sigarettide kasutajaid see riik kahjuks ei soosi. E-sigaretid on Dubais keelatud ning konfiskeeritakse ilmselt juba piiril. Kui suudad siiski Dubais e-sigareti muretseda siis pea meeles, et vahele jäämise korral võib sind oodata kopsakas rahatrahv.

New York

E-sigareti regulatsioonid on USA’s osariigiti üsna erinevad, mõned osariigid on e-sigarette väga rangelt reguleerinud kuid teised osariigid on natukene leebemad olnud. New York’is on küll üsna ranged regulatsioonid, kuid e-sigarettide kasutamine on siiski legaalne. Keelatud on e-sigarettide kasutamine siseruumides.

×