0
Klienditeenindus ×

E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

E-sigaretiga on võimalik arvuteid häkkida!

Kas teadsid, et e-sigaretti pisut modifitseerides on selle abil võimalik teiste inimeste arvutitesse häkkida ning sealt seejärel erinevaid faile või tundlikku informatsiooni varastada? Tuleb välja, et see on täiesti võimalik ning seda on ka juba tehtud, nii et tasub ettevaatlik olla!

Kui esmapilgul tundub, et tegemist võib olla üsna keeruka tegevusega, mis nõuab häkkeri poolt arvukaid oskuseid, siis tegelikult see nii ei ole. Ainuke asi mida häkker peab tegema, on väikse ‘’chipi’’ lisamine oma seadmesse ning digitaalne ‘’sõrgkang’’ ongi valmis ohvri süsteemi lahti kangutama.

See imepisike modifikatsioon petab arvuti ära ning viimane arvab, et tegemist on hoopis näiteks hiire või klaviatuuriga, mis arvuti külge sai ühendatud, seega langetab ta ka oma tulemüüri.

Kui e-sigaret on arvuti külge ühendatud, paneb see arvutisse pahavara, millega käsib arvutil vastavad failid ohvri arvutist alla laadida. Digiturvalisuse eksperdid soovitavad inimestel hoolikad olla ning panna tähele seda, et nende arvutisse kahtlaseid asju USB kaudu ei ühendataks.

Ohtlik pahavara võib arvutisse sisse murda ka siis kui see lukustatud on. Õnneks on siiski e-sigaretile lisatud mälumaht piisavalt väike, mis tähendab seda, et väga palju faile häkker varastada ei saa. Samas peab lisama, et e-sigareti taolise esemega on ka võimalik suuremaid faile häkkida kui seda piisavalt modifitseeritud on. Seega tasub hoida silmad lahti, et häkkerite ohvriks mitte sattuda!

×