0
Klienditeenindus ×

E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

E-sigaretid on Walesis kõige populaarsem suitsetamisest loobumise vahend

E-sigaret

 

Walesi valitsuse poolt avaldatud uute andmete kohaselt on e-sigaretid Walesis vaieldamatult kõige levinum suitsetamisest loobumise vahend.

Viimase aasta jooksul valiti e-sigaret suitsetamisest loobumise vahendiks üle kahe korra rohkem, kui nikotiiniplaastreid või -nätse. Walesi riikliku uuringu viimaste andmete kohaselt üritas 467 000 suitsetajast 45% eelmisel aastal loobuda, nendest 49% valis e-sigaretid, 22% proovis aga nikotiiniplaastreid, -spreid või -nätse. Suitsetajatest, kes üritasid suitsetamisest loobuda, 5% kasutasid teisi suitsetamisest loobumise ravimeid või pidasid nõu apteekriga ja 3% helistasid suitsetamisest loobumise abiliinile.

 

Kogu Walesis kasutab 6% täiskasvanutest praegu e-sigarette, kusjuures suurem osa neist (76%) on öelnud, et nad hakkasid veipima tubakast loobumise eesmärgil.  Uuringus osalenud e-sigareti kasutajatest 50% olid suitsetajaid, 49% olid endised suitsetajad ja vaid 1% e-sigareti kasutajatest ei olnud kunagi suitsetanud. ASH Walesi tegevjuht Suzanne Cass märkis, et need arvud näitavad, kui tõhus võib e-sigaret olla suitsetamisest loobumise vahendina:
 

„Walesis sureb igal aastal tubakast põhjustatud haigustesse üle 5000 inimese ja e-sigaretid on tõestanud end üliolulise relvana selle surmava sõltuvuse vastu.

 

Uuringud on näidanud, et e-sigaretid on kõige tõhusam suitsetamisest loobumise vahend, kui neid kombineerida vastava käitumise ja nõustamisega. Soovitame kõigil suitsetajatel otsida abi ja loobuda tubakast neile kõige paremini sobival viisil.

Tõsiasi, et niipaljud Walesi suitsetajad lähevad sigarettidelt veipimise peale üle, tõestab, kui populaarne suitsetamisest loobumise vahend see on ja kui hea võimalus on selle abil jõuda ülejäänud 30%-ni suitsetajatest, kes veel ei ole e-sigarette proovinud.”

 

Suitsetamise levimus on Walesis langenud 17%-ni – kahe protsendi võrra pärast 2016-2017 aastate uuringu läbiviimist. 29% täiskasvanud elanikkonnast on endised suitsetajad ja tervelt 54% pole kunagi suitsetanud – nende inimeste arv on vastavalt kasvanud 2% võrra.

 

Walesi enim puudustkannatavate kogukondade seas on suitsetamine endiselt kõige suurem – 20% sealsest elanikkonnast, samas kõige vähem puudust kannatavate elanike hulgas on suitsetajate hulk 14%.

Uuringus vaadeldi ka passiivset suitsetamist ja selgus, et 29% mittesuitsetajatest on kokkupuutunud tubakasuitsuga siseruumides või välitingimustes – 5% langus võrreldes 2016-17 aastatega.

 

PHE (Public Health England) viimaste uuringute kohaselt on veipimine 95% vähem tervisele kahjulik kui suitsetamine, kuna e-sigaretid ei tekita tõrva ega vingukaasi, mis on kaks kõige kahjulikumat sigaretisuitsus leitavat elementi. Ehkki veipimisel on 5% terviserisk, on see vaid murdosa tubakasigarettide poolt tekitavatest kahjustustest, mis sisaldavad 4000 kemikaali, millest 50 põhjustavad otseselt vähki.

 

Ideaalis tuleks e-sigarette kasutada ainult suitsetamisest loobumise vahendina. Kui sa ei suitseta, siis ära veibi!

 

Originaalne artikkel: https://wales247.co.uk/e-cigarettes-now-the-most-popular-quit-smoking-tool-in-wales/

×