0
Klienditeenindus ×

E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

CDC uuring kinnitab, et e-sigareti aur ei sisalda formaldehüüde

Mitmed avaliku tervise eksperdid viisid läbi ulatusliku uuringu kust selgus, et e-sigareti aurus kohati leiduva formaldehüüdi kogus ei avalda tervisele negatiivset mõju, uuringu tulemusi kinnitab ka USA Haiguste Tõrje ja Ennetamise Keskus (CDC). Seega võid oma e-sigaretti rahulikult edasi kasutada kartmata müütilisi terviseprobleeme.

Kuuldused formaldehüüdi kahjulikult suurest sisaldusest e-sigareti aurus algasid 2015. aasta jaanuaris avaldatud uuringust, mille avaldas ’’New England Journal of Medicine’’ ehk NEJM. Vaatamata sellele, et mitmed tuntud teadlased nagu Dr. Konstantinos Farsalinos olid selle müüdi ammu ümber lükanud, sai see uuring siiski meedias üsna palju kõlapinda. Samuti seletati ära, et antud uuring viidi läbi ebakvaliteetselt, kuid seletusi paljud kuulata ei tahtnud.

E-sigaret

Nüüd on selge, et Dr. Farsalinosel oli õigus ning seda kinnitab nüüd ka CDC. E-sigareti aurus ei leidu rohkem formaldehüüde, kui näiteks keskmises linnas, tänaval õhku hingates.

Uuring nimega ’’Evaluation of Chemical Exposures at a Vape Shop’’ avaldati CDC kodulehel. Uuringut viidi läbi e-sigareti poodides, kus mõõdeti õhukvaliteeti ning selles leiduvaid kemikaale keskkonnas, kus on keskmisest rohkem e-sigareti auru. Uurijad ei leidnud õhust kahjulikke kemikaale ega formaldehüüde.

CDPH uuringu tulemused olid sarnased

Seda kinnitas ka 2017. aastal Californias läbiviidud sarnane uuring ’’California Department of Publich Health’’ (CDPH) poolt. Terviseekspert Dr. Michael Siegel jagas tollal enda e-sigareti poes läbiviidud uuringu tulemusi, õhutestid ei suutnud tuvastada õhust kahjulikke kemikaale ega formaldehüüde.

Silmas tasuks veel pidada, et uuringuid viidi läbi väga ebasoodsates tingimustes (ventileerimata e-sigareti poes), mis näitab omakorda seda, et isegi keerulistes tingimustes ning suurtes kogustes ei ole e-sigareti aur kahjulik.

×