0
Klienditeenindus ×

E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

Avaldati suuremahuline raport e-sigarettide kohta

Mainekas USA asutus ’’National Academies of Sciences, Engineering, and Medicine’’ avaldas hiljuti raporti e-sigarettide kohta. Tegemist on äärmiselt laiaulatusliku raportiga mis heidab pilgu hetkel saadaolevatele tõenditele.

Hulk eksperte analüüsis ligikaudu 800 uuringu tulemusi, misjärel tuldi mitmetele järeldustele e-sigarettide kohta. Antud raporti võib kokku võtta nii, et kuigi e-sigaretid on individuaalsel tasemel tervisele tunduvalt ohutumad, siis nende mõju üldisele populatsioonile on siiani teadmata.

Antud raportis võib korduvalt näha, et autorite sõnul on e-sigaretid tunduvalt vähem kahjulikud kui seda on tavasigaretid. Nende sõnul on veenvad tõendid, et sigarettide täielik asendamine e-sigarettidega avaldab tervisele positiivset mõju. E-sigarette kasutades ei puutu inimene kokku arvukate keemiliste ning kantserogeensete ainetega, mida sigarettidest võib leida.

Antud uuring aitab näiteks USA ametnikel edasi liikuda e-sigarettide reguleerimisega ning katsetada kahjude vähendamist, mida mitmed riigid sealhulgas UK juba teevad.

Autorid leidsid, et suitsetamisest loobumine e-sigarette kasutades mõjub positiivselt nii hingamisteedele, südame-veresoonkonnale kui ka suu tervislikule seisundile. See on positiivne samm õiges suunas ning näitab suhtumise muutumist.

Kui asi puudutab ’’gateway’’ teooriat, siis kuigi antud uuringus analüüsiti mitmeid taolisi teste, mis väidavad, et e-sigaretid võivad noori suitsetama meelitada, mainiti siiski, et antud uuringud ei anna adekvaatset ülevaadet sellest, kas noor oleks e-sigareti puudumisel hakanud tarvitama tavasigaretti. Seega ei saa väita, et e-sigaretid meelitavad noori suitsetama, kuna need noored, kes e-sigarette kasutama on hakanud, oleks ilmselt selle puudmisel leidnud tee tavasigarettide juurde.

Samuti leidsid autorid, et kui sigareti kasutaja suudab suitsetamisest e-sigareti abil loobuda ning pika aja jooksul mitte sigarette tarvitada, siis on e-sigarettide mõju märkimisväärne ning positiivne üldsele rahvastikule.

Antud uuringut rahastas ’’Food and Drug Administration’’ ehk FDA, et jõuda selgusele, kuidas e-sigarette USA’s reguleerida. Eelmisel suvel ütles FDA esimees Scott Gottlieb, et agentuur ei keskendu ainult nikotiini vähendamisele tubakas vaid üritab ka pakkuda vähem kahjulikke seadmeid neile, kes nikotiinist loobuda ei suuda. See raport aitab kindlasti kaasa sellele, et e-sigarette USA’s arutult ei reguleeritaks.

×