Korduma kippuvad küsimused

Kas sul on tekkinud küsimusi e-sigarettide, e-vedelikkude, aurustite, akude ja tarvikute ning nende kasutamise kohta? Kui jah, siis oled sattunud õigele lehele.

Nicorexi „Korduma Kippuvate Küsimuste“ rubriigis üritame anda vastused levinumatele küsimustele, mida kliendid on küsinud aastate jooksul, endistes Nicorexi - praegustes Veiplandi, esinduskauplustes ja internetipoes. Seoses iga aastaste tootearendustega uuendamine ka küsimusi ja vastuseid antud lehel.

Allolevalt leiad küsimused ja vastused järgnevatele punktidele:
1. "Üldiselt e-sigarettide kohta, Nicorexi brändi ja tellimise kohta"
2. "E-sigarettide aurustite kohta"
3. "E-sigarettide vedelike kohta"
4. "E-sigarettide akude kohta"

Head lugemist!  

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1.       KÜSIMUSED JA VASTUSED E-SIGARETI, NICOREXI BRÄNDI JA TELLIMISE KOHTA:

1.1   Kas e-sigareti tarbimine on tava suitsust odavam?
Jah, e-sigaretti kasutades on Sinu igakuine kulu ligikaudu 3 korda väiksem.
Vaata>>> "E-sigareti tasuvuskalkulaator"

1.2   Kas e-sigaret on tõesti sama efektiivne, kui tavaline suits?
Jah, e-sigareti kasutamisel säilib suitsetamisega sarnane tegevus ning kui oled valinud enda jaoks sobiva e-vedeliku, siis rahuldab e-sigaret kenasti Su suitsuvajaduse. Samas jääd ilma 4000 kahjulikust kemikaalist ning halvast suitsuhaisust.

1.3   Milline e-sigaret sobiks mulle kõige paremini? (Pidades silmas siis erinevaid akusid)
Soovitame e-sigareti valimisel jälgida e-sigareti aku võimsust. Vaata siia >>>

1.4   Kuidas ma aru saan, kui palju ma e-sigaretti tõmban? Äkki teen seda rohkem, kui tohiks?
Kindlasti oleks mõistlik ennast ise jälgida ning oma sisetunnet usaldada. Liigse tarvitamise korral võib esineda higistamist  ja pearinglust, iiveldust.

1.5   Kas Nicorex erineb teiste tootjate e-sigarettidest ja miks peaks teie toote kasuks valima?
Nicorexil on lai tootevalik igale maitsele ja vajadusele. Toodete kvaliteet on kõrge, kontrollitud ja sertifitseeritud. Kasutatakse uudseid tehnoloogiaid ja funktsionaalsust. Pakume ainult parimat, sest meie eesmärgiks on rahulolev klient. Soovime, et Nicorexi tarbijal oleks alati parem toode kui tema „naabril“.

1.6   Kui kaua läheb veebist tellides paki kätte saamisega (Eesti, kui ka Soome)?
Olenevalt tellimise kellaajast saabub pakk Eestisse umbes 1-2 päevaga. Soome 3-5 päevaga

1.7   Mida tähendab lunapakk?
Lunapaki puhul maksate pangakaardiga kauba eest kättesaamise hetkel Omniva või Smartposti pakiautomaadis.

1.8  Kas e-sigaret on ikka kahjutum kui tavaline sigarett?
E-sigaret on kümneid kordi ohutum kui tavasigaret. Tavasigaretis on 3 peamist kahjulikku komponenti: süsinikmonooksiid (vingugaas), tõrv ja nikotiin (nikotiin on neist kõige ohutum tervisele) ja lisaks veel 4000 kahjulikku komponenti, aga nende sisaldus on suhteliselt väike. E-sigaretis on vaid üks kahjulik aine: nikotiin.
 

Siit leiad Nicorexi e-sigarettide valiku >>>

2.      KÜSIMISED JA VASTUSED E-SIGARETTIDE AURUSTITE KOHTA:

2.1   Miks aurusti lekib?
Peamiselt lekivad põhjaküttekehaga aurustid. Kui te e-sigaretti ei kasuta, siis lekkimise ärahoidmiseks soovitame hoida põhjaküttekehaga aurustit tagurpidi, siis ei pääse vedelik välja. Põhjaküttekehaga aurustid lekivad, kui neid hoida külmemas temperatuuris ning seejärel tuua sooja tuppa. Soojas vedelik paisub ning võib tekkida lekkimine. Teine põhjus on liiga madal vedeliku tase, mille tõttu kaob aurustist vaakum. Vedelikku tuleb hoida üle 1/3 paagi taseme. Kolmas põhjus võib olla mõra aurusti klaasis/plastikus. Sel juhul saab aurusti lisaõhku ning vaakum kaob. Sel juhul tuleb vahetada klaas.

2.2   Miks aurusti luriseb?
Aurusti lurisemine kaasneb tavaliselt vedeliku lekkimisega aurustist.

2.3   Miks aurustis vedelik mustaks muutub?
Vedelik muutub tumedaks, kuna nikotiin on fotosensitiivne aine ja reageerib valgusega ning soojaga. Sellele aitavad kaasa naturaalsed maitseained. See on loomulik nähtus ja midagi negatiivset selles pole. Osades e-sigarettides läheb muidugi vedelik kiiremini tumedaks kui teistel, sellepärast, et mõnede tootjate e-sigareti akud annavad ülepinget ja sellega kaasneb vedeliku kärsatamine. Kõige väiksem vedeliku värvimuutus on kindlasti aurustites, mis kasutavad BVC küttekehi.

2.4   Miks aurustid kärssama lähevad, millest tekib kõrbemaitse?
Uutel keraamiliste (BVC) küttekehadega aurustitel seda muret pole. Sigma (CE4) aurustid kärssavad, kui vedeliku tase on aurustis liiga madal ning kui aurustit enne tõmbamist pole korraks tagurpidi keeratud. Tagurpidi keeramine aitab vedelikul ülal asuva küttekehani jõuda.

2.5   Kui kaua aurusti vastu peab ja miks ning kui tihti tuleks seda vahetada?
Sigma CE4 ja MT3 Aurusti eluiga on 20-40 ml vedelikku, olenevalt vedeliku magususe astmest. Keraamilise BVC küttekeha eluiga on kuni 2 korda pikem.

2.6   Kuidas aurustit õigesti kasutada, et aurusti peaks võimalikult kaua vastu?
Täita aurustit õigel ajal ja mitte lasta vedeliku tasemel liiga madalale minna.

2.7   Miks vedelik vahel suhu satub?
Vedelik võib sattuda suhu, kui on tegemist selle lekkimisega (vaata punkti 2.1.) Vedelik võib suhu sattuda ka tõmbamise käigus tekkinud kondentsi tõttu, mis on õhukanali üle uputanud. Peale e-sigareti kasutamist olete kindlasti märganud vedeliku tilkasid õhukanali seintel, see ongi kondents, millest tuleb õhukanalit aegajalt puhastada. Lihtsaim viis on õhukanal puhtaks raputada, nagu veneaegsetel kraadiklaasidel, huulik põranda poole.

2.8   Kuidas aurustit täita?
Kõik aurustid tuleb ALATI täita aurustil märgitud maksimumpiirini. CE4 tüüpi aurustitel välitige ületäitmist. NB: ühtegi aurustit ei tohi kuivaks tõmmata, see on aurusti surm.

2.9   Mitme suitsuga võrdub üks aurustitäis vedelikku?
1,5 milliliitrit vedelikku võrdub hinnanguliselt ühe paki tavasuitsuga.

2.10  Miks eelistada vahetatava küttekehaga aurustit tavalisele aurustile?
Vahetatavad küttekehad on odavamad ja vahetatavad keraamilised küttekehad kestavad kauem, annavad rohkem maitset ja tossu.

2.11   Kas nicorexi eGo Sigma aurustid sobivad teiste firmade e-sigarettide akudele?
Jah, sobivad, kui akud on stabiliseeritud 3,7 voldiga. Enamike teiste tootjate akud on aga stabiliseerimata pingega ning võivad Sigma aurusteid kärsatada.

2.12   Miks Éta aurusti kuumaks läheb?
Kuna keraamiline küttekeha on madalama takistusega, siis tarbib see ka rohkem voolu. Mida suurem vool, seda suurem kuumutamine ning suurem eralduv soojus. See on normaalne nähtus.

2.13  Kuidas aru saada et BVC küttekeha on läbi? 
Tossu kogus ja kangus vähenevad. Maitse muutub ebamääraseks.

2.14  Mida teha kui BVC kõrbemaitset annab?
Vähendada volte/watte. Vahetada küttekeha uue vastu.

2.15  Miks peab reguleerima aurustitel õhu juurdevoolu? Mida see annab?
Maitseasi, kuid üldreegel on see, et mida suurem võimsus akule peale panna, seda lahtisem õhuvool aurustile seadistada, et tõmme oleks intensiivne kuid lühike.

2.16  Mis on „SUB-OHM“?
Madala takistusega aurusti, mis toodab meeletult auru ja auru temperatuur on kõrgem. Seepärast tuleb kasutada sama „laksu“ saamiseks vähema nikotiini kontsentratsiooniga vedelikku. Kuna ka õhuvool on SUB-ohm aurustil suurem, siis tõmmatakse seda otse kopsu nagu vesipiipu.

Siit leiad Nicorexi aurustite valiku>>>

3.       KÜSIMISED JA VASTUSED E-SIGARERTTIDE E-VEDELIKE KOHTA:

3.1   Miks e-vedelik aurustis tumedaks muutub?
Vedelik muutub tumedaks, kuna nikotiin on fotosensitiivne aine ja reageerib valgusega ning soojaga. Sellele aitavad kaasa naturaalsed maitseained. See on loomulik nähtus ja midagi negatiivset selles pole. Osades aurustites läheb vedelik kiiremini tumedaks kui teistes. Kiiremini läheb vedelik tumedaks aurustis, millega koos kasutatakse stabiliseerimata pingega akut, mis tekitab ülepinget ja see omakorda kärsatab aurustis olevat vedelikku.  
Kõik Nicorexi akud on stabiliseeritud pingega, mis välistab ülepinge. Kõige väiksem vedeliku värvimuutus on kindlasti aurustites, mis kasutavad BVC küttekehi.

3.2   Kui kaua saab ühe e-vedeliku pudeliga läbi?
Kui vedeliku pudel on 10ml-ne, siis võib arvestada, et see võrdub umbkaudselt seitsme paki tavasigarettidega.

3.3   Mitmele pakile tavasuitsule vastab üks pudel e-vedelikku ja kui kangele suitsule ta vastab?
Umbes 5 pakki suitsu, kui kasutada 18mg vedelikku.

3.4   Millisele tavasigaretile vastab vedeliku kangus?
Pigem nii, et 18mg on suitsetajale, kes on harjunud tarbima 1-2 pakki tavasuitsu päeva jooksul. 12mg neile, kes on harjunud suitsetama kuni 1 pakk tavasigarette päevas ning 6 mg neile, kes on tarbinud alla 10 sigareti päevas.

3.5   Kas e-vedelikel on säilivusaeg?
E-vedelik säilib kuni 2 aastat. Paremini säilib jahedas.

3.6   Kas e-vedelikku võib hoida külmas ja päikese käes?
Külmas võib, päikese käes mitte.

3.7   Miks vedelikud nii kallid on?
Vedelike hind sõltub koostisainete puhtusest. Mida puhtamad komponendid, seda kallimad need on.

3.8   Millist e-vedelikku soovitate?
Inimeste maitsed on niivõrd erinevad, et eelkõige soovitame ise proovides oma lemmikud maitsed leida. Kui oled harjunud tõmbama tavalist sigaretti, siis turvaline valik oleks mboro-maitseline e-vedelik. Mentooli eelistajad võiksid proovida mentooli- või mojitomaitselist e-vedelikku. Erineva maitsega e-vedelikke võib segada ühte aurustisse - nii saad luua oma lemmikmaitsete kokteili.

3.9   Millise kangusega e-vedelik peaks olema, kui teen sigarette kangusega....?
18mg on suitsetajale, kes on harjunud tarbima 1-2 pakki tavasigarette päevas. 12mg neile, kes on harjunud tarbima kuni 1 pakk tavasigarette päevas ning 6 mg neile, kes on tarbinud alla 10 sigareti päevas.

3.10  Miks Nicorexi e-vedelikud on kallimad võrreldes, mõne Poola või muu pakkujaga?
Nicorexi e-vedelikud on tehtud puhtaimatest koostisosadest ja nikotiin saadakse naturaalsest tubakast. Odavamate pakkujate e-vedelikud on väga odavatest koostisosadest tehtud ning samuti pole ka nikotiin naturaalset päritolu vaid kogu vedelik baseerub odaval keemial.

3.11  Millest täpsemalt e-vedelikud koosnevad? 
Propüleenglükool 40%, taimne glütseriin 40%, destilleeritud vesi, naturaalsed maitseained ja nikotiin

3.12  Miks vedelik kurgule hakkab ja köhima ajab?
Osad inimesed on allergilised propüleenglükooli suhtes. Tõenäosus umbes 1 inimene 1000-dest.

3.13 Miks e-vedelikku suhu pritsib?
Näiteks tavalise BVC küttekeha puhul imeb  kasutaja liiga intensiivselt ja ei lase küttekehal vedelikku korralikult ära aurustada. Bvc küttekeha isepära võiks kirjeldada: „Less is more!“.
Teine variant on, et BVC küttekeha õhuavasse koguneb vedeliku tilk. Kui võtta aurusti esimest korda peale mõningat seismist, siis esimese mahviga võib see juhtuda ning vedeliku pritsmed suhu lennata

Siit leiad Nicorexi e-vedelike valiku >>>

4.       KÜSIMUSED JA VASTUSE E-SIGARETTIDE AKUDE KOHTA:

4.1   Kui kaua akud vastu peavad ja kui pikk on garantii?
Akude garantii on 3 kuud, kuid normaalkasutuses kestavad akud umbes aasta. Akude eluiga on umbes 300 laadimiskorda.

4.2   Mitu paaki vedelikku saab tõmmata aku tühjenemiseni?
Olenevalt aku mahtuvusest ja aurusti suurusest 2-4 paaki.

4.3   Kui kaua e-sigareti aku laeb?
1100 mAh aku laeb umbes 3 tundi ja 2200 mAh aku umbes 5-6 tundi. Kuna USB laadija väljundvõimsus on 420 mAh, siis tuleb aku mahtuvus jagada USB laadija väljundvõimsusega ning tulemuseks on laadimisaeg tundides.

4.4   Kas e-sigareti aku võib laadida ööpäev otsa?
Jah võib, kuna laadijatel on ülelaadimiskaitse.

4.5   Kuidas aru saada, et aku on läbi?
Aku kestvusaeg on oluliselt lühenenud.

4.6   Miks akude nupud hästi ei tööta (klõps kaob ära, lülitub iseenesest tõmbamise ajal välja)?
Enamjaolt võib seda nimetada mehaaniliseks rikkeks ja see tekib nupu liiga tugeval vajutamisel.

4.7   E-sigaretil aku tuli põleb, aga tossu ei tule. Milles probleem?
Aurusti kasutusaeg on läbi saanud või aku keskmine klemm ei ulatu aurustini. Klemm ei ulatu aurustini põhjusel, et aurusti või laadija on liiga tugevalt aku külge keeratud, mistõttu aku klemm on kokku surutud ja see ei ulatu see enam aurustini. Kiire lahendus antud probleemile oleks, kui mõne terava asjaga ettevaatlikult proovida aku klemmi tõsta. Video: https://www.youtube.com/playlist?list=PLbZBi5KQWxjjTnt3A0FzP5sN4nlRhKrW-

4.8  Miks on akudel garanii ainult 3 kuud?
Akut on võimalik vale kasutamise juures (tihe ja katkendlik laadimine) kasutuskõlbmatuks muuta mõne kuuga. Aku kasulik eluiga on 300 laadimiskorda, kui laadida akut 2, 5 ja 10 minuti kaupa, siis iga kord jääb üks laadimistsükkel aku kasulikust elueast vähemaks.

4.9  Aku ei kesta?!? 
Aku tuleb alati kindlasti lõpuni laadida ( ehk 100%, niikaua kuni aku tuli ära kustub ).  Aku kestvus oleneb ka sellest, kui suure W-ga akut tarbida, mida suurem on W või väiksem aurusti takistus, seda kiiremini aku tühjeneb.

4.10  Mis vahe on Voldi ja Wati režiimil?
Wati reziimis tunneb aku ära aurusti takistuse ja vastavalt sellele muudab ise pinget. Wati reziimis saab tarbida e-sigaretti koguaeg ühtlase aurukogusega, olenemata erinevatest aurustitest või küttekehadest.

4.11  Milleks reguleeritava võimsusega akut vaja on?
Saab reguleerida auru kogust, seega muutub ka kangus ja auru temperatuur.
 

Siit leiad Nicorexi akude valiku >>>