E-sigaret

Elektrooniline sigaret on üle maailma kiirelt populaarsust kogunud toode, mille kasutamine kujutab endast suitsetamisega sarnast tegevust. Siiski pole e-sigaret tubakatoode. Oma ehituselt, töömehhanismilt ning toimelt erineb e-sigaret oluliselt tavalisest tubakatootest.


E-sigaret kuumutab vedelikku, muutes selle auruks

E-sigaret on tubakavaba,
see ei sisalda tõrva ega vingugaasi

E-sigaret ei tekita ebameeldivat lõhna


E-sigareti kasutamine on tavasuitsetamisest soodsam
 

Millest koosneb e-sigaret?

 

Elektrooniline sigaret koosneb peamiselt kahest osast – aurustist ehk kuumutist ja akust. E-sigareti kasutamisel on oluliseks komponendiks e-vedelik.
 

Praktilisi nõuandeid E-sigareti kasutajale

 

E-sigareti kasutamine

E-sigareti kasutamise sagedus ei tohiks olla tavasuitsu tõmbamissagedusest suurem. E-sigaretti ei soovitata kasutada rasedatel naistel ning Nicorex’i kauplustes ei müüda e-sigareti tooteid alaealistele.

E-vedelikud

Soovitame kasutada usaldusväärsete tootjate e-vedelikke, mis on sertifitseeritud TRA, TÜV, SGS standardite alusel.

Mida sisaldavad e-vedelikud?
Üheks e-vedeliku oluliseks koostisosaks on taimne glütseriin (VG). See on orgaanilise päritoluga värvitu, lõhnatu ning magusamaitseline aine, mida kasutatakse laialdaselt toidu-, ravimi- ja hügieenitööstuses. Propüleenglükool on keemiline aine, mida muuhulgas kasutatakse laialdaselt toiduainetööstuses. Lisaks sisaldab e-vedelik lõhna- ja maitseaineid. Nicorex’i e-vedelikud sisaldavad muuhulgas ka limaskestasid niisutavaid essentsõlisid suukuivuse vähendamiseks.

Aurustid

Aurusti on e-sigareti osa, mida täidetakse e-vedelikuga. Aurusti sees on küttekeha, mis kuumutab vedelikku ning muudab selle auruks.

Aurusteid on müügil erinevaid, sobivaima valiku tegemiseks on hea teada nende peamisi tööpõhimõtteid.

Elektroonilise sigareti kasutaja peaks esmase valiku tegema vahetatava ja mittevahetatava küttekehaga aurustite vahel. Mittevahetatava küttekehaga aurustit saab kasutada seni, kuni auru maitse muutub, seejärel tuleks aurusti ära visata ning uus kasutusele võtta. Vahetatava küttekehaga aurustit saab kasutada pikemaajaliselt, vahetades mõne aja tagant selle küttekeha.

Võimalik on ka valida aurustit küttekeha asukoha järgi. Kui küttekeha asub aurusti ülaosas, siis on aurusti lekkimisvõimalus väiksem. Aurusti allosas asuva küttekeha korral on aurusti ülekuumenemise (kärssamise) tõenäosus madalam.

Aurusteid on nii alt kui ka ülevalt täidetavaid. Osadel aurustitel on õhuvoo regulaator, mis võimaldab kasutajal reguleerida e-sigareti auru kogust.

Akud

E-sigareti akusid on saadaval erineva mahutavusega (mAh), see näitab, kui palju aku voolu mahutab. Reeglina on suurema mahutavusega akud ka mõõtudelt suuremad. Mida suurema mahtavusega, seda kauem aku kestab. Kõik Nicorex’i akud on stabiliseeritud pingega. See tähendab, et olenemata aku laetusastmest, annab aku kogu aeg ühtlast pinget, auru kogus on nii täis kui tühja aku korral ühesugune ning aurusti eluiga on märgatavalt pikem, kuna aurusti ei saa üle- ega alapinget.

Müügil on ka reguleeritava pinge ja voolutugevusega akusid. Selliste akudega saab kasutaja ise reguleerida, kui tugevat mahvi soovib saada.

E-sigarettide akud näitavad enamasti ka laetust, mis võimaldab kasutajal jälgida, kui palju voolu tema e-sigaret sisaldab ning millal aku tühjaks saab.Artiklid:

Ebaadekvaatsed uuringud – näited kõige eksitavamatest uuringutest, mida e-sigarettidest tehtud on http://e-liit.ee/uudised/

USA Haiguste Ennetamise ja Tõrje Keskuse uued uuringutulemused – tõde e-sigarettide kohta!
http://e-liit.ee/uudised/

Kanada südamekirurg Dr. Gopal Bhatnagar räägib e-sigarettidest ning võrdleb e-sigarette tavalise tubakaga
http://e-liit.ee/videod/

E-sigaret on vähemalt 95% ohtum kui tavaline tubakas, sellisele järeldusele on jõudnud UK Public Health England (PHE)
http://e-liit.ee/uudised/

E-riik versus e-sigaret
www.ohtuleht.ee/534011

Kas te peate igalpool suitsetama?
rahvahaal.delfi.ee/news/uudised/kas-te-peate-igal-pool-suitsetama.d?id=62349444

Tuhandete eestlaste postkasti potsatas e-sigaretifirma manifest
http://tarbija24.postimees.ee/2057390/tuhandete-eestlaste-postkasti-potsatas-e-sigaretifirma-manifest

E-sigaretifirma: riik kaitseb rahva tervise hinnaga sigaretitootjate huve
http://tarbija24.postimees.ee/2085398/e-sigaretifirma-riik-kaitseb-rahva-tervise-hinnaga-sigaretitootjate-huve

Kas e-sigaret on sigaret?
http://ekspress.delfi.ee/news/paevauudised/kas-e-sigaret-on-sigaret.d?id=66795787

EKSPERIMENT: Kuidas mõjub e-sigaret?
http://ekspress.delfi.ee/news/paevauudised/eksperiment-kuidas-mojub-e-sigaret.d?id=67090372