0
Klienditeenindus ×

E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

Uuring kinnitab, et noortest kasutavad e-sigarette peamiselt suitsetajad

Nädal tagasi avaldatud uuring ’’American Journal of Preventive Medicine’’ ajakirjas kinnitab, et vastupidiselt meedias kajastatud kuvandile nagu meelitaks e-sigaretid mitte suitsetavaid noori suitsetama, kasutavad e-sigaretti peamiselt need noored, kes olid eelnevalt suitsetajad või oleks e-sigareti puudumisel ilmselt sigarette suitsetama hakanud. Seega aitavad e-sigaretid noortel enda tervist vähem kahjustada.

USA meedias levivad uudised teismeliste e-sigareti epideemia kohta

USA meedias on viimasel ajal olnud mitmeid lugusid sellest, et lahti on läinud teismeliste e-sigareti epideemia, kuid kas see ka tegelikult nii on? Miskipärast ei kajastata kuskil seda, kui noored kooli nurga taga sigarette tõmbavad, kuid kui tegemist on e-sigaretiga on sellest kuulda nii mõneski meedia väljaandes.

USA’s on taolise propaganda autoriks ilmselt ’’Campaign for Tobacco-Free Kids’’, kelle soov on e-sigaretid turult täielikult kaotada. Samuti survestavad nad FDA’d, et viimased reguleeriks e-sigarette absurdsete ning äärmiselt karmide regulatsioonidega.

Uuringud näitavad vastupidist

Näiteks tuleb välja, et hiljuti avaldatud uuringu ’’Frequency of Use and Smoking Status of U.S. Adolescent E-Cigarette Users in 2015’’ kohaselt kasutavad e-sigarette peamiselt need noored, kes on varasemalt suitsetajad olnud. Mittesuitsetavate noorte hulgas on e-sigarettide kasutamine üsna harv nähtus.

Uurijate hulgas olid mitmed tuntud nimed nagu Dr. Riccardo Polosa ning Dr. Konstantinos Farsalinos. Analüüsiti andmeid ’’The National Youth Tobacco Survery 2015’’ küsitlustest ning silmas peeti eelkõige seda, kas noor on viimase 30 päeva jooksul kasutanud e-sigareti ning kas ta on hetkel suitsetaja või on ta seda eelnevalt olnud.

Antud uuringu andmed võeti kokku järgnevalt:

-Pidevalt suitsetavad noored olid 84 korda rohkem tõenäolised igapäevased e-sigareti kasutajad, kui seda olid mitte suitsetavad noored (16.9% vs 0.2%)
-Harvem suitsetavad noored olid 36 korda rohkem tõenäolised igapäevased e-sigareti kasutajad, kui seda olid mitte suitsetavad noored (7.3% vs 0.2%)
-Tihti suitsetajad olid 73 korda rohkem tõenäolised sagedamad e-sigareti kasutajad, kui seda olid mitte suitsetavad noored (21.8% vs 0.3%)
-Harvem suitsetavad noored olid 41 korda rohkem täonäolised sagedamad e-sigareti kasutajad, kui seda olid mitte suitsetavad noored (12.2% vs 0.3%)
-Pidevalt suitsetavad noored olid 12 korda tõenäolisemalt kasutanud e-sigaretti viimase 30 päeva jooksul, kui seda olid mitte suitsetavad noored (64.7% vs 5.5%)
-Harvem suitsetavad noored olid 9 korda tõenäolisemalt kasutanud e-sigaretti viimase 30 päeva jooksul, kui seda olid mitte suitsetavad noored (50.4% vs 5.5%)

Seega on e-sigaretid ka antud juhul kahjudevähendamisvahendid. Kahjuks kajastab meedia vastupidist ning seega võibki jääda mulje, nagu meelitaks e-sigaretid mitte suitsetavaid noori suitsetama või e-sigaretti kasutama.

×