0
Klienditeenindus ×
E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

Uuel aastal uue hooga ehk kuidas hullumeelsusest võitu saada

„Head uut aastat!“ – seda tuntud fraasi kuuleme me igal aastavahetusel ja jupp aega pealegi. Aga mida see „headuutaastat“ siis ikkagi tähendab? Kas „hea uus aasta“ on eelmisest parem? Või on see samasugune nagu eelmine aasta? Kas „hea“ on hea? Võib-olla oleks paslik soovida hoopiski „Paremat uut aastat!“?

Albert Einstein on öelnud: „Hullumeelsus - see on korrata ühte ja sama asja ootuses saada erinevaid tulemusi.“ See nii lihtne ja loogiline elutõde kipub meil sageli ununema. Me ootame ja loodame, et asjad läheksid ikka paremuse poole, kuid tegelikult me selleks ise midagi ette ei võta vaid jätkame harjumuspärase raja tallamist ning seejuures süüdistame vanemaid, valitsust, ilma... Aga mida siis ette võtta ja kuidas teha asju teistmoodi, et uus aasta oleks vähemalt hea või isegi parem?

„Iga mees on oma saatuse sepp ja oma õnne valaja“ teame me tuntud samanimelisest laulust. See tuntud viisijupp viitab selgelt planeerimisele ja eesmärgistamisele. Aga kuidas seda teha?

Eesmärgid on unistused, millel on tähtaeg. Eesmärgid panevad meid tegutsema, annavad tegutsemiseks motivatsiooni. Hea eesmärk on sõnastatud positiivselt ja tulemus on Sinu enda jaoks piisavalt motiveeriv, Sa tahad selle nimel pingutada. Kui sõnastad oma eesmärki, siis jälgi SMART reeglit. Hea eesmärk on:

Spetsiifiline – arusaadav ja tulemusele suunatud
Mõõdetav – saan hästi aru, kas olen eesmärgini jõudnud
Ajastatud – tean, millal tahan eesmärgini jõuda
Realistlik – saavutatav ega jää vaid unistuseks
Täpne – sõnastatud täpselt, ei valgu laiali

Suuremate ja kaugemate eesmärkide poole püüdlemisel tasub lõppeesmärk võtta lahti väikesteks tükkideks, kuna väikeste eesmärkide saavutamine annab meile eduelamuse, hea enesetunde ja seeläbi motivatsiooni järgmise eesmärgi nimel edasi tegutseda, kuni lõppeesmärgi saavutamiseni.

Näide:

Selleks, et täpseid eesmärke seada, on esmalt mõistlik ära kaardistada hetkeolukord. Näiteks täna, 2. jaanuaril, 2015. aastal suitsetan tavasigarette keskmiselt pakk päevas.

Seame SMART reeglil põhineva eesmärgi:

Loobun täielikult tavasigarettidest 24. juuniks, 2015.a.

Kuna tegemist on pikaajalise eesmärgiga, siis võtame eesmärgi tükkideks lahti ja seame vahe-eesmärgid.

1.     24. jaanuariks, 2015.a olen kasutusele võtnud e-sigareti.

2.     24. aprilliks, 2015.a olen vähendanud tavasigarettide suitsetamist poole võrra, vältides suitsetamist kodus ja töö juures.

3.     24. juuniks, 2015.a loobun täielikult tavasigarettidest.

 

Pea meeles: Kui Sa ei ole oma elus millegagi rahul, siis kaardista olukord, millega Sa rahul ei ole ning koosta tegevusplaan. Sea kindlad, ajastatavad, mõõdetatavad ning saavutatavad eesmärgid ja koge rahulolu iga väikese võidu saavutamise korral. Ära takerdu A. Einsteini poolt sõnastatud hullumeelsusesse, jäädes süüdistama oma ebaõnnestumistes vanemaid, valitsust, ilma jms. Haara ohjad enda kätte ja tee midagi teistmoodi võrreldes 2014. aastal tehtuga.

×