Tai valitsus plaanib e-sigarettide regulatsioone veelgi karmistada
Püüdlused kohaliku suitsetajate arvu vähendamiseks on Tai valitsuse viinud selleni, et suitsupakkidel olevaid hoiatusi suurendada ning e-sigarettide keeldu veelgi karmistada.
Tervise eksperdid on ühel meelel, et graafiliste hoiatuste suurendamine suitsupakkidel on positiivne samm, et sigarettide kasutamist vähendada. Kahjuks ei saa sama öelda e-sigarettide keeldude kohta.
Mitmed uuringud on viidanud sellele, et e-sigaretid on kuni 99% vähem kahjulikud ning tunduvalt vähem sõltuvust tekitavad. Samuti eelistavad suitsetajad tavasigarettidest loobumisel just e-sigarette, et seda edukalt teha. Seda ilmselt seetõttu, et see imiteerib kõige rohkem suitsetamist, seega kergendab see oluliselt suitsetamisest loobumist.
Muudatusettepanek, mis puudutab ’’Tobacco Hazards Prevention Act’’ keelaks e-sigarettide tootmise, importimise, müügi ning turunduse. Nüüd kohtusid Tai kohalikud ametnikud, et arutada seda, kuidas antud seaduseid jõustada.
Valituse pressiesindaja Chang Hsiu-Chen sõnul on seoses selle ettepanekuga e-sigarettide tootmine ning importimine karistatavad trahviga suuruses NT$50,000-250,000 (USD$1650-8250). Need kes e-sigarettide kasutamise või müügiga vahele jäävad, ootab rahaline trahv suuruses NT$10,000-50,000 (USD$330-1650).
Hinnanguliselt on Tais umbes 60,000-70,000 inimest keskkooli ealiseid, kes on e-sigaretti kasutanud. Chang Hsiu-Chen sõnul hakkavad noored, kes on e-sigaretti kasutanud, kuni 6 korda tõenäolisemalt tavalisi sigarette kasutama. Seega peab valitsus sekkuma, ning e-sigaretid ära keelama. Kuigi ’’Gateway Theory’’ on teoorias ehk võibolla mõistetav, siis tegelikkuses puuduvad reaalsed tõendid sellest, et see tõsi oleks. Pigem on hoopis vastupidi, seda teooriat on ümber lükatud mitmeid kordi, kuid miskipärast ei suuda valitsused seda aktsepteerida.
WHO (World Health Organisation) on olnud alates 2008. aastast rangelt e-sigarettide vastu. Seega otsivad nii mõnedki riigid seoses e-sigarettide keelustamisega WHO heakskiitu ning rahastust. Loodetavasti muudab WHO oma seisukohti juba üsna pea, see oleks suureks abiks e-sigarettide jätkusuutlikusele ning erinevate valituseste seisukohtade kujundamisel.