0
Klienditeenindus ×

E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

Tai terviseministeerium levitab e-sigarettide kohta valeinfot

Nagu ka eelnevalt oleme kirjutanud, on Tai üks Aasias paiknevaid riike, kus kehtivad e-sigarettidele väga karmid regulatsioonid. Aastast 2014 on Tais väga karmid seadused, mis reguleerivad e-sigarettide importimist, eksportimist, omamist kui ka kasutamist. Eksperdid on hoiatanud, et kui inimesed, sealhulgas ka turistid peaksid e-sigareti kasutamise või müümisega vahele jääma, võib neid oodata kopsakas rahaline trahv või kuni 10 aastane vanglakaristus.

Tai terviseministeerium on jätkuvalt kangekaelne ning e-sigarettide keeldu ei plaanitagi muuta vaatamata kasvavale tõendite hulgale üle kogu maailma, eriti UK’s. Tai terviseministeeriumi juht Dr. Assadang Ruay-Archin väidab, et e-sigaretid on sinu tervisele sama kahjulikud kui tavalised sigaretid ning seda seetõttu, et need sisaldavad nikotiini.

Dr. Ruay-Archin on teadlik vastupidistest tõenditest ning uuringutest, milles tuleb välja, et e-sigaretid on vähemalt 95% vähem kahjulikud kui suitsetamine. Sellele vaatamata usub ta, et antud uuringuid ei saa uskuda, kuna need pole heaks kiidetud ’’World Health Organisation’’poolt. Peab veel ära märkima, et tavaliste sigarettide regulatsioonid on seal tunduvalt leebemad, kui seda on e-sigarettide regulatsioonid. See ei tundu aga kohalikele e-sigareti kasutajatele mitte kuidagi loogiline.

Mõned nädalad tagasi arreteeriti mõned noored e-sigarettide müümise eest läbi sotsiaalmeedia (Facebooki). Tänu sellele uudisele on paljud kohalikud e-sigareti kasutajad oma sõna sekka öelnud, et nende arvates on Tai e-sigarettide regulatsioonid ebaratsionaalsed.

Kahjuks ei ole säärased ebaratsionaalsed e-sigarette puudutavad regulatsioonid ainult Tai riigis murekohaks. Selline suhtumine on levinud enamus Aasia riikides, kes on e-sigarettide suhtes siiani väga skeptilised, vastupidselt lääne kultuurile. Järgmine Aasia riik, mida ähvardab e-sigarettide täielik keelustamine on näiteks Taiwan. Samuti on Indias väga karm e-sigarettide poliitika ning nii mõneski India osariigis on e-sigaretid juba täielikult keelatud.

Kuigi julgustavaid ning positiivseid tõendeid ilmub näiteks UK’s väga palju, on globaalne suhtumine siiski üsna murettekitav. Paljud eksperdid usuvad, et UK on e-sigarettide puhul juhtfiguur, kellelt tasuks eeskuju võtta, kuid kas teised riigid on selleks valmis?

×