New York piirab tubakatoodete sealhulgas ka e-sigarettide tarbimist järjest karmimalt
’’Kuigi tubakas on peamine enneaegsete surmade põhjus, ei peatu ’’Big Tobacco’’ millegi ees, et inimestes tubaka sõltuvust tekitada’’, ütles de Blasio samal ajal regulatsiooni allkirjastades. ’’Me saadame valju sõnumi, et me ei tolereeri sellist käitumist ning ei lase tubakatootjate ahnusel inimesi tappa’’. Kuigi antud lähenemine võib esmapilgul tunduda mõistlik siis tegelikult on see üsna ebaefektiivne.
New York'is on hetkel käimas suur sõda tubakatoodete vastu. Tavaliste sigarettide hinnad kerkisid 24% kallimaks, sellega loodetakse sinisilmselt suitsetajate arvu vähendada. Ka e-sigaretid ei jäänud puutumata, nüüd peavad kõik e-sigareti poed taotlema teatud litsentse ning maksma kopsakaid summasid, et e-sigarette müüa. Samuti määrab antud regulatsioon ära, mitu e-sigareti poodi võib linnas olla, sarnaselt tubakat müüvate jaepoodidega. Veel keelati ära tubakaproduktide (sealhulgas ka e-sigarettide) müük apteekides ning ravimeid müüvates poodides. Samal ajal koostati juba uut eelnõud, et keelata ära e-sigarettide kasutamine elamute ühiselt kasutatavatel aladel nagu koridorid, aiad jne. Kuid selge on see, et kõrged maksud ja muud keelavad strateegiad lihtsalt ei tööta.
Tubaka analüütik Jack Russo ei nõustu New York'i poliitikaga, ’’see on kestnud juba mitmeid aastaid, maksud tubakatoodetele aina tõusevad ning tubakatootjad vastavad sellele hindade tõstmisega, et kompenseerida kõrgemat aktsiisi’’. Võiks ju arvata, et tarbijad ei ole nõus sellist hinda maksma, kuid oluline on silmas pidada, et antud produkti kasutajad on sellest sõltuvuses ning võivad maksta ulmelisi summasid, et oma nikotiini doos kätte saada.
Sama kinnitavad ka andmed Austraaliast, kus suitsetajate arv on kasvanud vaatamata väga kõrgetele hindadele ning karmidele regulatsioonidele. See on selge indikaator, et keelamine ning piiramine ei toimi. Samuti on nüüdseks suitsetajaid Austraalias protsentuaalselt rohkem kui USA’s.
Vastupidiseid näiteid võib tuua Rootsi ning Inglismaa näol, kus on suitsetajaid Euroopas kõige vähem. Nii Rootsis kui Inglismaal on maksude tõstmise ja muu säärase asemel kasutatud teistsugust lähenemist. Nimelt pakutakse suitsetajatele tervislikemaid alternatiive, mille abil suitsetamisest loobuda. Inglismaal on e-sigaretid väga populaarsed ning valitsuse plaan on suitsetamine e-sigarettide abil täielikult välja juurida. Rootsis on alternatiiviks mokatubakas ning samuti e-sigaretid, mis võimaldavad inimestel oma nikotiini vajadusi rahuldada ilma sigarette tarvitamata. Inglismaa, kes on e-sigaretid täielikult omaks võtnud, on suitsetajate arv rekordiliselt langenud ning iga päev lisandub aina rohkem e-sigareti kasutajaid, kes tänu sellele sigarettidest lahti on saanud. Võta sinagi julgus kokku ning tule lähimasse Veiplandi jaepoodi, et seal e-sigarettidega juba lähemalt tutvust teha, või külasta Nicorexi e-poodi.