Mis on ’’Squonking’’?
E-sigarettidega on seotud mitmeid unikaalseid termineid nagu RDA, dripping, squonking ja paljud teised. Kui oled e-sigarettidega rohkem kursis, siis oled ilmselt mingil hetkel kuulnud sõna ’’squonking’’, seekord vaatamegi lähemalt, mida ’’squonkimine’’ endast kujutab.
Tegemist on väljamõeldud sõnaga niisamuti nagu oli seda alguses ’’mod’’, mis tuli erinevate seadmete ’’modifitseerimisest’’ võimsamateks e-sigarettideks. Kui iseehitatavad aurustajad (RDA’d) populaarsust koguma hakkasid, hakati ka kohe mõtlema, kuidas nende kasutamist veidike mugavamaks teha.
Kuna e-vedeliku pidev tilgutamine võib üsna tüütuks osutuda, siis ilmusidki üsna pea mõtted süsteemidest, mis RDA’d alt poolt täidaks. Kõige edukamaks nendest võibki pidada ’’squonkimist’’, ehk e-vedeliku pudel on ühendatud RDA’ga ning seda pigistades liigub vedelik otse aurustajasse, pudeli lahti laskmisel imendub üleliigne vedelik tagasi pudelisse.
See oli võrreldes pideva tilgutamisega väga teretulnud uuendus, kuna enam ei pidanud muretsema selle pärast, kas tilgutad liiga palju või vähe ning samuti ei pidanud sa enam e-vedeliku pudelit kaasas kandma.
Kuid üsna pea kadus squonkimine pildilt, kuna taolisi seadmeid oli raske leida ning need maksid üsna palju. Viimasel ajal on squonkimine jälle populaarsust kogunud ning turul on mitmeid erinevaid squonk mod’e ja seda üsna mõistliku hinnaga.
Kuid mis teeb squonk mod’i eriliseks ning mille poolest erineb see tavalisest e-sigareti akust? Squonk mod on üldjuhul ühe akuga ning tema korpuses on auk, mille sees asetseb pudel. Ava korpuses lubab sul lihtsa vaevaga pudelit pigistada, et e-vedelik jõuaks aurustajani. Samuti saab squonk mod’e kasutada üksnes iseehitatava aurustajaga ehk RDA’ga. Kasutada saab ainult selliseid RDA’sid, millega on kaasas ’’squonk pin’’, ehk auguga ühendus, et e-vedelik saaks sealt läbi minna. Kui kasutad ühe akuelemendiga mehaanilist squonk mod’i, pead arvestama sellega, et aku ei kesta kuigi kaua.
Kuigi suur osa squonk mod’idest on mehaanilised, siis ilmub üha enam turule ka reguleeritud squonk mod’e ning seda nii ühe kui kahe akuelemendiga. Seega on nad kasutajasõbralikumad ning neid on ka turvalisem kasutada.
Kui kasutad peamiselt iseehitatavaid aurustajaid ehk RDA’sid, siis tasuks kindlasti squonkimise peale mõelda, kuna see on tunduvalt lihtsam ning mugavam. Kui kasutad peamiselt sub-ohm või teist tüüpi aurustajaid, siis pole squonkimine ilmselt sinu jaoks.