Mida mõjutab e-sigareti võimsus?
Enamus e-sigareti seadmetel on võimalik võimsust vahetada, kuid kas Sina teadsid, et võimsusega saab palju enamat teha?
Võimsust reguleerides saab timmida näiteks auru temperatuuri, e-vedeliku maitset, küttekeha ja aku eluiga, mahvi tunnetust ja „kurgulaksu.“
Igal küttekehal on enda võimsuse vahemik, mis tootja on paika pannud. Selles vahemikus töötab küttekeha kõige paremini. Võimsuse vahemiku leiad küttekeha enda pealt, paki pealt või tootja/edasimüüja kodulehelt.
Selles artiklis seletame lihtsalt ja konkreetselt lahti, millist võimsust, mis juhul kasutada, et Sinu veipimiskogemus oleks veelgi parem kui eales varem.
Temperatuur
Kui Sulle meeldib soojem aurupilv, siis pane võimsust juurde. Meeldib jahedam aur? Võta võimsust vähemaks.
Seletus on lihtne: mida suurem on võimsus, seda kuumemaks läheb küttekeha ja omakorda läheb kuumemaks ka aur.
Maitse
Samaaegselt muudab auru temperatuur e-vedeliku üldist maitset. Kasutades õiget võimsust õige e-vedelikuga, on võimalik lasta mõnel maitsel esile tulla.
Näiteks mentooliga e-vedelikud toimivad kõige paremini madalamatel võimsustel ehk jahedama auruga – see rõhutab mentooli jahutavat tunnet.
Teisalt aga kreemised ja magusad e-vedelikud toimivad paremini suuremal võimsusel ja temperatuuril. Mõnikord tulevad niimoodi esile isegi sellised maitsenüanssid, mida Sa varem ei tundnud.
„Kurgulaks“
Kui e-sigareti küttekeha töötab suuremal võimsusel, suudab ta tekitada rohkem auru, sellest tulenevalt jõuab sinuni ka rohkem nikotiini. See tähendab aga seda, et paljude lemmik „kurgulaks“ on tugevam.
Ehk kui Sinule on tähtis tavasigaretile omapärane „kurgulaks“, siis kasuta suuremat võimsust. Kui aga eelistad mahedamat veipimiskogemust, siis kasuta madalamat võimsust.
Kui aga juba kasutad oma küttekeha puhul lubatud maksimum võimsust ja sellest ei piisa ning „kurgulaks“ jääb liiga tagasihoidlikuks, siis tuleb appi võtta kangema nikotiinisisaldusega vedelik. Samuti on võimalik kurgulaksu reguleerida vastava VG/PG suhtega e-vedeliku valimisel - loe sellest siit!
NB! Igale küttekehale on peale graveeritud lubatud võimsusvahemik mida võib talle rakendada.
E-vedeliku kulu
Kui Sinu küttekeha töötab suuremal võimsusel ja tekitab rohkem auru, siis selle rohkema auru tekitamiseks on küttekehal vaja ka rohkem e-vedelikku.
Sellepärast sub-ohm (küttekeha takistus alla 0,5ohm) ehk otse kopsu veipijad, kes veibivad 40W-50W või isegi veel kõrgemal võimsusel, võivad päevas ära kasutada üle 10ml e-vedelikku.
Kui Sa soovid, et veipimine oleks ökonoomne ning e-vedeliku kulu oleks väike, siis kasuta e-sigareti tõmbamiseks madalamat võimsust. Samuti aitab e-vedeliku kulu kontrolli all hoida ka kangema nikotiinisidaldusega e-vedelik või suurema takistusega küttekeha.
Küttekeha eluiga
Veipides küttekeha maksimum lubatud võimsusega, lüheneb küttekeha eluiga. Seda võib võrrelda ka autoga – kui sõita iga päev maksimum pöörete arvuga, siis auto mootor pikalt vastu ei pea.
Selleks, et küttekeha eluiga pikendada, siis kasutage madalamat võimsust. Et veipimine oleks 95% vähem kahjulikum, kui tavatubakas, siis soovitame vahetada küttekeha iga kahe või maksimaalselt kolme 10ml e-vedeliku pudeli tagant (20-30ml).
Aku eluiga
Nagu võid juba arvata, siis kasutades kõrgemat võimsust, peab Sinu e-sigareti aku vähem vastu.
Näiteks 2600mAh akuga veipides 15W juures, peab aku ilusti terve päeva vastu. Kui aga sama akuga kasutada suuremat võimsust (40-50W), siis peab aku vastu vaid mõned tunnid.
Kui Sa ei soovi, et aku saaks keset päeva järsku tühjaks, siis soovitame osta lisa modi või lisa akulemendid. Akuelementide kaasas kandmiseks tuleks kasutada ka ohutuid turvaümbriseid.
Mahvi pikkus ja veipimisstiil
Kui Sulle meeldib teha pikki mahve, siis võid avastada, et suuremal võimsusel hakkab küttekeha eraldama kõrbemaitset.
Kuigi küttekeha kirjelduses on lubatud kasutada kõrgemat võimsust, võib siiski küttekeha jääda pikkade mahvidega jänni. Lahendus on lihtne: kasuta madalamat võimsust. Samuti võib koos madalama võimsusega ka proovida kangemat e-vedelikku.
Kui aga Sulle meeldib teha lühikesi mahve, siis võid proovida võimsuse suurendamist.
Aurusti õhuvool
Lõpetuseks tuleks kaaluda ka seda, kui avatud või suletud õhuvool Sulle e-sigareti kasutamise juures meeldib.
Kõrgema võimsusega läheb küttekeha rohkem kuumaks, sellisel juhul oleks soovitatav hoida õhuvoolu reguleerimisrõngast nii avatuna kui võimalik. Lisa õhuvool aitab küttekehal kiiremini jahtuda ning ära hoida küttekeha kõrbemist.
Kui aga Sulle meeldib kinnisem ja tihedam mahv, siis hoia õhuvoolu reguleerimisrõngast peaaegu kinni* ning kasuta veipimiseks madalamat võimsust.
*E-sigaretti kasutades, ära kunagi pane õhuvoolu täiesti kinni. Nii ei käi õhk üldse läbi ning küttekeha läheb kõrbema.
Küttekehad
Nüüd Sa siis tead, kuidas mõjutab võimsus Sinu veipimiskogemust. Kuid kuidas aru saada, mis võimsuse vahemikku üldse kasutada tohib?
Igal küttekehal on enda võimsuse vahemik, mis tootja on paika pannud. Selles vahemikus töötab küttekeha kõige paremini. Võimsuse vahemiku leiad küttekeha enda pealt, paki pealt või tootja/edasimüüja kodulehelt.
Kui oled selgeks teinud enda küttekeha võimsuse vahemiku, alusta kõige madalamast väärtusest ning liigu 1-2W kaupa üles poole, samal ajal proovides.
Kui tunned, et on kange või isegi natuke kõrbemaitset, siis tead, et oled läinud liiga kaugele.
Eksperimenteeri ning leia omale see ideaalne võimsus.
Loodame, et see juhend aitas Sul paremini mõista e-sigareti võimsuse mõju teie veipimiskogemusele. Kui Sul on täiendavaid küsimusi, siis võta meiega ühendust läbi meie kontaktvormi, või kirjutades info@nicorex.ee e-mailile või helistades meie klienditoe telefonil (+372) 56 082 471.