0
Klienditeenindus ×
E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

Kuidas mõjutavad e-sigaretid suuhügieeni suitsetamisega võrreldes?

Uuring Itaaliast jälgis äsja sigarettide suitsetamise lõpetanud ning e-sigarettidele üle läinud inimeste hammaste ning üleüldist suuhügieeni seisundit. See, et sigaretid suuhügieeni seiskorda kahjustavad on juba ammu teada, kuid milline on e-sigarettide mõju nendega võrreldes?

See kliinilise vaatluse uuring viidi läbi eelmise aasta detsembri kuus ’’Unit of Periodontology and Oral Hygiene of Calabrodental Clinic’’ asutuses, mis asub Crotone linnas Itaalias.

Uuringus osales 110 endist suitsetajat, kes olid kõik äsja e-sigarettide kasuks otsustanud. Kõigile osalejatele tehti uuringu alguses kontroll, et teada saada, milline on nende suuhügieeni olukord hetkel. Seejärel tehti uuring 60 päeva pärast ning lõpuks 120 päeva pärast. Samuti olid nad jagatud kahte rühma, ühte rühma kuulusid inimesed, kes on alla kümne aasta suitsetanud (grupp 1) ning teise rühma inimesed, kes üle kümne aasta suitsetanud (grupp 2).

Uuringu alguses oli esimesel grupil osalenutest 85% suuhügieeni indeks üks kolme palli skaalal ning ainult 15 neist oli see null. Grupil number kaks oli suuhügieeni indeks suures osas kaks kolmest ning ühelgi ei olnud see null. Uuringu lõpus oli see indeks null 92% esimeses grupis olnutest ning 87% teises grupis olnud inimestest.

Mis puudutab igemete veritsemist, siis uuringu algul oli 61% (grupp 1) ning 65% (grupp 2) osalenutest probleeme igemete veritsemisega. Uuringu lõpuks oli see protsent aga 92% (grupp 1) ning 98% (grupp 2).

Uuringu lõppsõnaks oli see, et suuhügieen paranes kõigil osalenutest tunduvalt, samuti ka üldine tervislik seisund. Paljud osalenutest ütlesid ka seda, et nende suitsuisu on märgatavalt langenud või hoopis kadunud.

Suitsetajate suuhügieen on tunduvalt halvemas seisukorras, kui seda on e-sigarettide kasutajatel. Võib lausa öelda, et e-sigareti kasutajatel ning mittesuitsetajatel on olukord laias laastus sama. Uuringu kokkuvõttes on mainitud, et e-sigaret on efektiivne ning tunduvalt parem alternatiiv suitsetamisele.

Kuidas on lood Sinu suuhügieeniga? Kui oled juba mõnda aega e-sigarette kasutanud, siis võid hambaarstilt küsida, kas ta on märganud paranemist. Kui soovid hambaarsti arvetelt kokku hoida, siis tule läbi lähimast Veiplandi jaepoest või vaata Nicorexi e-poodi ning valime juba täna Sinule sobiva seadme välja!

×