Bieži uzdotie jautājumi

Vai jums ir radušies jautājumi sakarā ar e-cigaretēm, e-šķidrumiem, iztvaicētājiem, akumulatoriem un to aksesuāriem, kā arī saistībā ar to izmantošanu?

Ja ir, tad esiet nonākuši pareizajā vietā. Nicorex „Biežāk Uzdoto Jautājumu“ sadaļā mēs mēģinām sniegt atbildes izplatītākajiem jautājumiem, ko klienti ir jautājuši gadu gaitā bijušajā “Nicorex” – un tagadējā “Veipland”, pārstāvniecības veikalos un interneta veikalā. Sakarā ar ikgadējo produktu attīstības procesu, atjaunojam arī jautājumus un atbildes šajā lapā.

Zemāk atradīsiet jautājumus un atbildes uz sekojošajām tēmām:
- Vispārēji par e-cigaretēm, Nicorex zīmolu un pasūtīšanu.
- Par e-cigarešu iztvaicētājiem.
- Par e-cigarešu šķidrumiem.
- Par e-cigarešu akumulatoriem.

Patīkamu lasīšanu!  

1.       Jautājumi un atbildes par e-cigaretēm, Nicorex zīmolu un pasūtīšanu:

1.1   Vai e-cigaretes lietošana salīdzinājumā ar parastajām cigaretēm ir drošāka?
Daudzu pētījumu rezultātā zinātnieki ir secinājuši, ka e-cigarete ir būtiski drošāka par parasto cigareti. Dažu pētījumu saites:

1.2   Vai e-cigaretes lietošana ir lētāka par parastajām cigaretēm?
Jā, lietojot e-cigareti, Jūsu ikmēneša izdevumi ir aptuveni 3 reizes mazāki.

E-cigaretes izdevīguma kalkulators

1.3   Vai e-cigarete tiešām ir tikpat efektīva kā parastā cigarete?
Jā, lietojot e-cigareti, saglabājas līdzīga darbība smēķēšanai un, kad esat izvēlējušies sev piemērotu e-šķidrumu, tad e-cigarete lieliski apmierina Jūsu smēķēšanas nepieciešamību. Vienlaikus Jūs izvairieties no 4000 kaitīgām ķimikālijām un nepatīkamās smēķēšanas smakas. 

1.4  Kāda e-cigarete būtu man vispiemērotākā? (Ņemot vērā tad dažādus akumulatorus)
Izvēloties e-cigareti, iesakām sekot e-cigaretes akumulatora jaudai.

„Svētdienas smēķētājiem“ ir piemērota Delta Slim, Ambassador vai vienreizējā e-cigarete. “Paka dienā” smēķētājam ir piemērots e-cigarešu komplekts, kurā ir 2 akumulatori, piemēram, Sigma 900. Arī ar jaunajiem keramiskajiem sildelementiem Eta (kopā ar 1100 vai 2200 mAh akumulatoriem) un Xi. Cilvēkiem, kuru smēķēšanas pieradums ir lielāks, ir piemēroti komplekti ar 2200 mAh akumulatoriem un atomaizeriem ar lielākiem keramiskajiem sildelementiem.

1.5   Kā es varu saprast, cik daudz es izsmēķēju e-cigareti? Varbūt daru to vairāk nekā tas atļauts?
Noteikti būtu prātīgi pašam tam sekot un uzticēties iekšējai sajūtai. Smēķējot pārāk daudz, var rasties svīšana un galvas reiboņi, slikta dūša. 

1.6   Vai Nicorex atšķiras no citu ražotāju e-cigaretēm un kādēļ man būtu jāizvēlas Jūsu produkts?
Zīmolam Nicorex ir plašs produktu sortiments katrai gaumei un vajadzībām. Produktu kvalitāte ir augsta, pārbaudīta un sertificēta. Tiek izmantotas inovatīvas tehnoloģijas un funkcionalitāte. Piedāvājam tikai pašu labāko, jo mūsu mērķis ir apmierināts klients. Vēlamies, lai Nicorex lietotājam vienmēr būtu labāks produkts nekā viņa “kaimiņam”.

1.7   Cik ilgā laikā saņemšu internetā pasūtītu paku(Igaunijā, un arī Somijā)? 
Atkarībā no pasūtīšanas laika, Igaunijā paka pienāk apmēram 1-2 dienu laikā. Somijā 3-5 dienu laikā.

1.8   Ko nozīmē paka ar pēcapmaksu?
Pasūtot paku ar pēcapmaksu, par precēm tiek maksāts ar bankas karti preču saņemšanas brīdī Omniva vai Smartpost paku automātos.

1.9  Vai e-cigarete tomēr ir mazāk kaitīga nekā tradicionālā cigarete?
E-cigarete ir desmitiem reižu mazāk kaitīga nekā tradicionālā cigarete. Tradicionālajā cigaretē ir 3 galvenās kaitīgās sastāvdaļas: oglekļa monoksīds (tvana gāze), darva un nikotīns (nikotīns no tiek ir vismazāk kaitīgā sastāvdaļa veselībai) un papildus vēl 4000 kaitīgas komponentes, bet to sastāvs ir salīdzinoši mazs. E-cigaretē ir tikai viena kaitīga viela: nikotīns.

Šeit atradīsiet Nicorex e-cigarešu sortimentu >>>

 

2.       Jautājumi un atbildes par e-cigarešu ATOMAIZERIEM:

2.1   Kāpēc atomaizeram ir noplūde?
Galvenokārt noplūdes ir atomaizeriem ar apakšas sildelementu. Kad Jūs e-cigareti neizmantojat, tad, lai novērstu noplūdi, atomaizeru ar apakšas sildelementu iesakām uzglabāt ar apakšu uz augšpusi, tad šķidrums nevarēs noplūst. Atomaizeriem ar apakšas sildelementu noplūdes ir vērojamas arī gadījumā, kad tie tiek uzglabāti vēsākā temperatūrā, bet pēc tam tiek ienesti siltā telpā. Siltumā šķidrums izplešas un var rasties noplūde. Otrs iemesls ir pārāk zems šķidruma līmenis, kā rezultātā atomaizerā zūd vakuums. Šķidruma līmenim ir jābūt virs 1/3 bākas līmeņa. Trešais iemesls var būt plaisa atomaizera stiklā/plastmasā. Šādā gadījumā atomaizers saņem papildus gaisu un vakuums zūd. Pēdējā gadījumā ir jānomaina stikls.

2.2   Kāpēc atomaizers skaņu dūmus iesūcot?
Atomaizers parasti rada skaņu dūmus iesūcot, ja notiek šķidruma noplūde no atomaizera.

2.3   Kāpēc atomaizerā šķidrums paliek tumšs?
Šķidrums paliek tumšāks, jo nikotīns ir fotosensitīva viela un tas reaģē uz gaismu un siltumu. Šo procesu paātrina arī dabīgas garšvielas. Šī ir dabīga parādība un nekā negatīva tajā nav. Vienai daļai e-cigarešu, protams, šķidrums paliek tumšāks ātrāk nekā citām, jo dažu ražotāju e-cigarešu akumulatori rada virsspriegumu un tā rezultātā notiek šķidruma degšana. Vismazākā šķidruma krāsas maiņa noteikti ir atomaizeros, kuros tiek izmantoti BVC sildelementi.

2.4   Kādēļ atomaizeri sāk svilt, kā rezultātā rodas piedeguma garša?
Jaunajiem atomaizeriem ar keramiskajiem (BVC) sildelementiem šāda problēma nepastāv. Sigma (CE4) atomaizeri svilst, ja šķidruma līmenis atomaizerā ir pārāk zems un ja atomaizers pirms smēķēšanas nav uz brīdi pagriezts stāvoklī ar apakšu uz augšu. Šāda pagriešana palīdz šķidrumam nonākt līdz augšpusē esošajam sildelementam.

2.5   Cik ilgi atomaizers darbojas un kādēļ un cik bieži tas būtu jānomaina?
Sigma CE4 un MT3 atomaizera kalpošanas laiks ir 20-40 ml šķidruma, atkarībā no šķidruma salduma pakāpes. Keramiskā BVC sildelementa kalpošanas laiks ir līdz 2 reizes ilgāks.

2.6   Kā pareizi lietot atomaizeru, lai tas pēc iespējas ilgāk kalpotu?
Piepildīt atomaizeru īstajā laikā un  neļaut šķidrumam sasniegt pārāk zemu līmeni.

2.7   Kāpēc šķidrums reizēm nonāk mutē?
Šķidrums var nonākt mutē, ja notiek tā noplūde (skat. punktu 2.1.). Šķidrums var nokļūt mutē arī tā ievilkšanas laikā radušā kondensāta rezultātā, kas ir pārpludinājis gaisa kanālu. Pēc e-cigaretes lietošanas noteikti esat pamanījuši šķidruma pilienus uz gaisa kanāla sieniņām, tas arī ir kondensāts, no kura laiku pa laikam ir jāattīra gaisa kanāls. Vienkāršākais veids ir gaisa kanālu izkratīt tīru, kā padomju laika termometram, pagriežot tā uzgali pret grīdu.

2.8   Kādā veidā atomaizeru piepildīt?
Visi atomaizeri VIENMĒR ir jāpiepilda līdz uz atomaizera atzīmētajam maksimālajam līmenim. CE4 tipa atomaizeru gadījumā izvairieties no to pārpildīšanas.  NB: Nevienu atomaizeru nedrīkst izpīpēt pilnībā sausu, tā ir atomaizera nāve!

2.9   Cik cigaretēm ir pielīdzināms viens ar šķidrumu pilns atomaizers?
1,5 mililitri šķidruma skaitliski ir pielīdzināmi vienai pakai parasto cigarešu.

2.10  Kādēļ dot priekšroku atomaizeram ar apmaināmu sildelementu nevis parastajam atomaizeram?
Apmaināmi sildelementi ir lētāki un apmaināmajiem keramiskajiem sildelementiem ir ilgāks lietošanas laiks, tie piešķir vairāk garšas un nodrošina vairāk dūmu.

2.11  Vai Nicorex eGo Sigma atomaizeri ir piemēroti citu firmu e-cigarešu akumulatoriem?
Jā, ir piemēroti, ja akumulatori ir stabilizēti līdz 3,7 voltiem. Lielākā daļa citu ražotāju produktu akumulatoriem spriegums nav stabilizēts un tie var svilināt Sigma atomaizerus.

2.12  Kāpēc Éta atomaizers sakarst?
Tā kā keramiskajam sildelementam ir zema pretestība, tad tas patērē arī vairāk enerģijas. Jo lielāka plūsma, jo lielāka sakaršana un lielāks izdalošais siltums. Tā ir normāla parādība.

2.13  Kā saprast, ka BVC sildelementa darba mūžs ir beidzies? 
Dūmu daudzums un stiprums samazinās. Garša kļūst nenoteikta.

2.14  Ko darīt, ja BVC rada piedeguma garšu?
Samazināt voltus/vatus. Nomainīt sildelementu pret jaunu.

2.15  Kas ir „SUB-OHM“?
Iztveicētājs ar zemu pretestību, kas lielā daudzumā ražo dūmus, un dūmu temperatūra ir augstāka. Tādēļ, lai saņemtu to pašu “dozu”, ir jāizmanto šķidrums, kas satur mazākā koncentrācijā nikotīnu. Tā kā arī gaisa plūsma “SUB-ohm” iztvaicētājam ir lielāka, tad dūmi tiek ievilkti tieši plaušās tāpat kā ūdenspīpes gadījumā.

2.16  Kāpēc iztvaicētājiem ir jāregulē gaisa pieplūdumu? Ko tas nodrošina?
Garšas jautājums, bet galvenais noteikums ir tas, ka jo lielāka akumulatora jauda, plašāku gaisa plūsmu iztvaicētājam var uzstādīt, lai ievilktā ieelpa būtu intensīva, bet īsa.

Šeit atradīsiet Nicorex iztvaicētāju sortimentu>>>

3.       Jautājumi un atbildes par e-cigarešu šķidrumiem:

3.1   Kāpēc atomaizerā šķidrums paliek tumšs?
Šķidrums paliek tumšāks, jo nikotīns ir fotosensitīva viela un tas reaģē uz gaismu un siltumu. Šo procesu paātrina arī dabīgas garšvielas. Šī ir dabīga parādība un nekā negatīva tajā nav. Vienai daļai atomaizeru, protams, šķidrums paliek tumšāks ātrāk nekā citiem. Ātrāk šķidrums paliek tumšs atomaizerā, ar kuru kopā tiek izmantots akumulators, kura spriegums nav stabilizēts. Tas rada virsspriegumu un tā rezultātā notiek šķidruma degšana atomaizerā. Visiem Nicorex akumulatoriem ir stabilizēts spriegums, kas novērš virssprieguma rašanos. Vismazākā šķidruma krāsas maiņa noteikti ir atomaizeros, kuros tiek izmantoti BVC sildelementi.

3.2   Cik ilgi var izmantot vienu e-šķidruma pudelīti?
Ja šķidruma pudelīte ir 10ml, tad var rēķināties, ka tā ir līdzvērtīga apmēram septiņām paciņām parasto cigarešu.

3.3   Cik paciņām parasto cigarešu atbilst viena pudelīte e-šķidruma un cik stiprām cigaretēm tā atbilst?
Apmēram 5 paciņas cigarešu, ja izvēlaties sev pareiza stipruma šķidrumu.

3.4   Kādām parastajām cigaretēm atbilst šķidruma stiprums?
Drīzāk tā, ka 18 mg ir smēķētājam, kas ir pieradis lietot 1-2 paciņas parasto cigarešu dienas laikā. 12 mg tiem, kas ir pieraduši smēķēt līdz 1 paciņai parasto cigarešu dienā un  6 mg tiem, kas ir lietojuši mazāk nekā 10 cigaretes dienā.

3.5   Vai e-šķidrumiem ir derīguma termiņš?
E-šķidruma uzglabāšanas laiks ir līdz 2 gadiem. Labāk tas saglabājas vēsumā.

3.6   Vai e-šķidrumu var uzglabāt aukstumā un saules gaismā?
Aukstumā var uzglabāt, bet saules gaismā nevar.

3.7   Kāpēc šķidrumi ir tik dārgi?
Šķidrumu cena ir atkarīga no sastāvdaļu tīrības. Jo tīrākas sastāvdaļas, jo dārgāki ir šķidrumi.

3.8   Kādu e-šķidrumu Jūs iesakāt?
Cilvēku gaumes ir tik atšķirīgas, ka galvenokārt iesakām pašiem izmēģinot atrast sev piemērotas garšas. Ja esiet pieraduši smēķēt parasto cigareti, tad droša izvēle būtu  mboro garšas e-šķidrums. Mentola cienītāji varētu izmēģināt mentola vai mohito garšas e-šķidrumus. Vienā atomaizerā var sajaukt dažādu garšu e-šķidrumus,. Tādejādi radot sev tīkamu garšu kokteili. 

3.9   Kāda stipruma e-šķidrumam vajadzētu būt, ja es lietoju cigaretes ar stiprumu ....?
18mg ir smēķētājam, kas ir pieraduši lietot 1-2 paciņas parasto cigarešu dienas laikā. 12mg tiem, kas ir pieraduši smēķēt līdz 1 paciņai parasto cigarešu dienā un  6 mg tiem, kas ir lietojuši mazāk nekā 10 cigaretes dienā.

3.10  Kāpēc Nicorex e-šķidrumi ir dārgāki, salīdzinājumā ar Polijas vai kāda cita piedāvātāja produktiem?
Nicorex e-šķidrumi ir izgatavoti no vistīrākajām izejvielām, un nikotīns tiek iegūts no dabīgās tabakas. Lētāko piedāvātāju e-šķidrumi tiek ražoti no ļoti lētām izejvielām, kā arī nikotīns nav dabiskas izcelsmes, bet gan viss šķidrums balstās uz lētu ķīmiju.

3.11  No kādām vielām precīzāk sastāv e-šķidrumi? 
Propilēnglikols 40%, augu glicerīns 40%, destilēts ūdens, dabīgas garšvielas un nikotīns.

3.12  Kāpēc šķidrums kairina kaklu un izraisa klepu?
Dažiem cilvēkiem ir alerģija pret propilēnglikolu. Varbūtība ir aptuveni 1 cilvēks no 1000.

3.13  Kāpēc e-šķidrums smidzina mutē?
Piemēram, ja lietojat parasto BVC sildelementu, tad, ja lietotājs iesūc dūmus pārāk intensīvi un neļauj sildelementam kārtīgi šķidrumu iztvaicēt. BVC sildelementa īpatnību varētu raksturot šis izteiciens: „Less is more!“.
Otra iespēja ir, ka BVC sildelementa gaisa atverē uzkrājas šķidruma pilītes. Ja paņemt iztvaicētāju pirmo reizi pēc ilgākas stāvēšanas, tad ievelkot pirmos dūmus, šķidruma pilītes var smidzināt mutē.

Šeit atradīsiet Nicorex e-šķidrumu sortimentu >>>

4.       Jautājumi un atbildes par e-cigarešu AKUMULATORIEM:

4.1   Cik ilgi akumulatori darbojas un cik ilgs ir to garantijas laiks?
Akumulatoriem ir spēkā garantija 3 mēnešus, bet pie normālas lietošanas apstākļiem tie  darbojas apmēram gadu. Akumulatoru dzīves laiks ir apmēram 300 uzlādes reizes.

4.2  Cik bāciņas ar šķidrumu var izsmēķēt līdz akumulatora iztukšošanai?
Atkarībā no akumulatora apjoma un atomaizera lieluma 2-4 bāciņas.

4.3   Cik ilgi uzlādējas e-cigaretes akumulators?
1100 mAh akumulators uzlādējas apmēram 3 stundas un 2200 mAh akumulators apmēram 5-6 stundas. Tā kā USB lādētāja izejas jauda ir 420 mAh, tad akumulatora apjoms ir jādala ar USB lādētāja izejas jaudu un rezultātā saņemsiet lādēšanas laiku stundās.

4.4   Vai e-cigaretes akumulatoru var lādēt visu diennakti?
Jā var, jo lādētājiem ir pārlādēšanas drošinātāji.

4.5   Kā saprast, ka akumulatora dzīves laiks ir beidzies?
Akumulatora darbības laiks ir būtiski samazinājies.

4.6   Kāpēc akumulatoru pogas kārtīgi nestrādā (klikšķis pazūd, pats par sevi smēķēšanas laikā izslēdzas)?
Pārsvarā to var nosaukt par mehānisku bojājumu un tas rodas no pārāk stipras pogas spaidīšanas. 

4.7   E-cigaretes akumulatora indikators deg, bet dūmi nenāk. Kāda ir problēma?
Atomaizera lietošanas laiks ir beidzies vai akumulatora vidējais terminālis nesniedzas līdz atomaizeram. Terminālis nesniedzas līdz atomaizeram tādēļ, ka atomaizers vai lādētājs ir pieskrūvēti pārāk stipri pie akumulatora, tādēļ akumulatora terminālis ir saspiests un tas vairs nesniedzas līdz atomaizeram. Ātrs risinājums šai problēmai būtu, ja ar kādu asu priekšmetu uzmanīgi pamēģinātu akumulatora termināli pacelt. Video: https://goo.gl/FXN1EF

4.8  Kāpēc akumulatoriem garantija ir tikai 3 mēneši?
Akumulatoru pie nepareizas lietošanas (bieža un pārtraukta uzlādēšana) var padarīt par nelietojamu jau dažu mēnešu laikā. Akumulatora darba mūžs ir 300 uzlādes reizes. Ja akumulators tiek uzlādēts pa 2, 5 un 10 minūtēm, tad akumulatora darba mūžs ar katru uzlādi samazinās par vienu uzlādes ciklu.

4.9  Akumulators ātri iztukšojas?!? 
Akumulators vienmēr ir jāuzlādē pilnībā (jeb 100%, kamēr nodziest akumulatora indikatora lampiņa).  Akumulatora kapacitāte ir atkarīga arī no tā, kādas jaudas (W) akumulatoru lietojat, jo lielāka jauda (W) vai mazāka iztvaicētāja pretestība, jo ātrāk akumulators iztukšojas.

4.10  Ar ko atšķiras Voltu un Vatu režīms?
Vatu režīmā akumulators atpazīst iztvaicētāja pretestību, un saskaņā ar to pats attiecīgi maina spriegumu. Vatu režīmā e-cigareti visu laiku var lietot ar konstantu tvaiku daudzumu, neatkarībā no dažādiem iztvaicētājiem vai sildelementiem.

4.11  Kāpēc ir nepieciešams akumulators ar regulējamu jaudu?
Var regulēt dūmu daudzumu, sakarā ar to mainās arī stiprums un dūmu temperatūra.

Šeit atradīsiet Nicorex akumulatoru sortimentu >>>