0 Klientu atbalsts
Klientu atbalsts ×

Live Chat P–Piekt. 09:00–17:00, pārējos laikos uz iesniegtajiem jautājumiem tiek atbildēts uz e-pastu!


Lūdzu, ievadiet datus. Ja nepieciešams, nosūtīsim Jums sarunas vēsturi

Filtreeri postitusi

Septiņi mīti par e-cigareti

Šobrīd mediji aktīvos sensacionālos virsrakstos apspriež e-cigaretes, daži no tiem ir patiesi un daži.. nu ne pārāk. Mēs apkopojām dažus visizplatītākos mītus, ko var atrast žurnālistikā. Šobrīd mediji aktīvos sensacionālos virsrakstos apspriež e-cigaretes, daži no tiem ir patiesi un daži.. nu ne pārāk. Mēs apkopojām dažus visizplatītākos mītus, ko var atrast žurnālistikā.

E-cigaretes izmantošana ir tas pats, kas tabakas smēķēšana

Žēl, ka šīs iekārtas vispār dēvē par e-cigaretēm, šis nosaukums skan līdzīgi kā cigaretes, tādēļ arī šīs abas lietas tiek savstarpēji ļoti cieši saistītas. E-cigaretes pēc būtības ir pilnībā atšķirīgas no parastajām cigaretēm. E-cigaretes ir tvaikotāji. Tās nededzina tabaku, tās vietā tās uzsilda e-šķidrumu, padarot to par tvaiku.

E-cigaretes ir tabakas preces

E-cigarete nav tabakas prece, precīzāk - šobrīd tam nav pilnīgi nekāda sakara ar tabaku. E-šķidrumā, kas tiek izmantots e-cigaretēs, ir četras sastāvdaļas: ūdens, augu glicerīns vai propilēnglikols, garšvielas, kā arī daži e-šķidrumi satur nikotīnu. Salīdzināsim e-šķidruma sastāvdaļas ar tabaku, kam ir vairāk nekā 600 sastāvdaļu, kas degšanas procesa gaitā izdala vairāk, nekā 7000 ķimikāliju, no tām 69 ir zināmas kā vēzi izraisošas vielas un daudzas citas ir ļoti kaitīgas.

E-cigarete ir vārti tīņiem, lai viņi uzsāktu smēķēšanu

Mīts, ka e-cigarete ir "vārti" jauniešiem, kas paver ceļu uz smēķēšanu, medijos tiek daudz atspoguļots. Tiek uzskatīts, ka e-cigaretes garšas un iepakojums ir pievilcīgs jauniešiem, taču pētījumi ir uzrādījuši citus rezultātus. Ļoti nedaudzi nesmēķētāji sāk izmantot e-cigaretes. Dr. Teds Vāgners (Ted Wagner) Oklahomas universitātē veica pētījumu, kas bija vērsts uz "vārtu" hipotēzi. Pētījuma rezultātā viņš secināja, ka tikai viens cilvēks no 1300 studentiem uzsāka pastāvīgu nikotīna lietošanu, lietojot e-cigareti. Otrs pētījums, kuru veica darba programma “Smēķēšana un Veselība”, atklāja, ka e-cigarešu izmēģināšana vai to regulāra lietošana ir cieši saistīta ar esošajiem smēķēšanas ieradumiem. Pētījumā tika noskaidrots, ka pastāv daudz lielāka iespējamība, ka bērni un jaunieši, kas ir parasto cigarešu smēķētāji, daudz vairāk, iespējams, ir izmēģinājuši e-cigaretes salīdzinājumā ar nesmēķētājiem.

Visi, pat bērni var iegādāties e-cigaretes

Pat tad, ja valsts savā likumdošanā nav aizliegusi e-cigarešu tirdzniecību nepilngadīgajiem, tas nenozīmē, ka e-cigarešu firmas pārdod savus produktus nepilngadīgajiem. Lielākā daļa uzņēmumu ievēro saprātīgus ierobežojumus, kas neļauj pārdot e-cigaretes bērniem un jauniešiem. E-cigaretes ir drošākas, tā ir taisnība, taču neviens nevēlas, lai viņa bērns kļūtu atkarīgs no nikotīna.

E-cigaretes iekārtas var uzsprāgt

Virsrakstos var atrast šokējošus stāstus par to kā uzsprāgst elektroniskās cigaretes. Pārsvarā gadījumu tam par iemeslu ir akumulatoram neatbilstoša lādētāja izmantošana. Ja tiek izmantots cits lādētājs, nevis tas, kas nāk komplektā ar preci, tad pastāv risks, ka uz iekārtu tiek nosūtīts nepareizs spriegums, kas var radīt pārkaršanu. Šis risks patiesībā pastāv ne tikai e-cigarešu, bet arī daudzu citu uzlādējamo ierīču gadījumā.

E-šķidrums satur antifrīzu

Šis izplatītais mīts ir visabsurdākais no visiem. Daži e-šķidrumi satur propilēnglikola (PG) sastāvdaļu, kuru var atrast antifrīzā. FDA ir kategorizējusi PG kā "vispārīgi drošu vielu." PG ir netoksiska viela un tā tiek izmantota dažos elpceļu medikamentos. Turklāt PG var atrast arī daudzos pārtikas produktos. Vai tagad nešķiet, ka e-cigarete ir mazāk kaitīga?

Gaisā esošais e-cigaretes tvaiks ir bīstams.

Pēdējā laikā arvien vairāk tiek noteikti e-cigaretes izmantošanas aizliegumi publiskās vietās. Lai gan vēl aizvien ir maz pierādījumu par gaisā esošajiem e-cigaretes tvaikiem, tomēr ir zināms, ka e-cigaretes tvaiks no tabakas dūmiem atšķiras kā nakts un diena. Dienvidkalifornijas universitātes zinātnieki gaisā esošajā e-cigaretes tvaikā atrada 10 reizes mazāk bīstamo daļiņu nekā cigarešu dūmos.

Pastāv daudz nepareizu uzskatu par e-cigaretēm, tādēļ ir svarīgi atšķirt mītus no reāliem faktiem. Vēl ir daudz jāpēta par e-cigarešu ilgstošo iedarbību uz cilvēka veselību, un sabiedrībai par to ir jābūt pastāvīgi informētai, turklāt ir jālūkojas tālāk par sensacionāliem virsrakstiem, kas mēģina iegūt vairāk apmeklējuma klikšķu.

×