E-vedeliku nikotiinikangused – mida peaks teadma?
Suurema nikotiinisisaldusega e-vedelik ei ole ohtlikum. Vastupidi – kangema e-vedelikuga tõmbad vähem ning e-vedeliku kulu on palju väiksem. Vaata meie videot või loe artiklit, kus räägime teemast pikemalt ning seletame, millisele seadmele peaks kangema e-vedeliku valima, ning millisele lahjema.
Suur enamus inimesi arvavad, et nikotiin on tervisele ohtlik ning selletõttu arvavad, et lahjema e-vedeliku kasutamine on ohutum kui kangema e-vedeliku kasutamine. See ei ole nii. Nikotiin ei ole tervisele kahjulikum, kui näiteks kofeiin. Nikotiin on ohtlik vaid kontsetreeritud kujul ning väga suurtes kogustes. Inimesel on olemas nikotiiniretseptorid ehk inimene toodab ise nikotiini, kui ta seda muulviisil ei manusta. Seega on nikotiin osa meist.
Tihti näeme, et inimene valib lahjema e-vedeliku, ning siis hakkab seda 2x rohkem tõmbama. See veel omakorda tähendab e-vedeliku suuremat kulu ning ka aku kiiremat tühjenemist. Meie alati soovitame leida see õige nikotiinikangus enda jaoks. Kangemat e-vedelikku ei tasu karta. Parem on võtta kangem e-vedelik, ning siis tõmmata vähem ning harvem. Sellest tuleb ka positiivne efekt – e-vedeliku kulu on väiksem, raha kulub vähem ning aku kestab palju kauem.
E-vedeliku kanguse valik sõltub ka e-sigaretist endast. Loomulikult sub-ohm tossumasinate jaoks 12mg või 18mg kangusega e-vedelik on liiast. Üldjuhul on reegel, et mida väiksema võimsusega töötab e-sigaret, seda kangemat e-vedelikku võiks kasutada. Nicorexi eesmärk on aidata inimestel tavatubakast loobuda, ning selle jaoks parimad seadmed on just madala võimsusega ning tõmmatavad suust-kopsu. E-sigarettides, mis töötavad madalal võimsusel (6-12w) peaks kasutama kindlasti 12mg või 18mg nikotiinisisaldusega e-vedelikku.
Loomulikult on iga asjaga ka erandeid. Kui keegi tõmbab väga lahjat tavasigaretti ja ka väga harva, siis talle arvatavasti sobiks 3mg või 6mg kangusega e-vedelik. Soovitame alati mõnes kaupluses proovimas käia ning leida omale see õige. Kui kohe ei saa päris hästi aru, siis ostke omale erinevate kangustega e-vedelikke ning katsetage. Alustama peaks kangemast e-vedelikust ja minema järk-järgult lahjema peale, ilma vedeliku kogust suurendamata. Nii on lõpuks võimalik loobuda e-sigaretist üldse.