E-sigareti vedelikud: 4 olulist küsimust
Pooldame põhimõtet, et klient peab alati olema informeeritud. E-sigareti vedelikud on teema, mis sageli küsimusi tekitab. Selle puhul vastame neljale olulisele küsimusele, mis peaks andma kogu teemast põhjalikuma ülevaate. Head lugemist!
1. Miks eelistada sertifitseeritud e-vedelikke?
E-sigareti vedelikud on teema, mis on paljude jaoks veel võõras ja kultuurilisse teadvusse mitte nii süübinud kui mõni muu sarnane valdkond. Kõik me ju teame kvaliteetkonjakit või kuuba sigarette. Sarnased tooted e-sigareti valdkonnas võivad tunduda ennekuulmatud, kuigi on täiesti olemas.
E-vedelikke valides tasub jälgida brände ja sertifikaate. Sertifitseeritud brändid on läbinud põhjaliku katsetamisperioodi ja nende kriteeriumiks on ka kvaliteetsete koostisosade kasutamine. Kuigi sertifikaat nähtub ka e-vedelikke hinnas, on see omamoodi garantiiks, et oled valinud parima. Olenemata sellest jäävad e-vedelikud tavasigaretiga võrreldes ikkagi soodsamaks valikuks.
2. Milleks kõik need erinevad maitsed?
Tavasigarettidest loobujate seas on populaarne kasutada e-vedelikke, mis maitse poolest ka suitsetamist meenutavad (nt tubakas või mentool). Sõltuvus ei pruugi ainult olla füsioloogiline, oluline roll on ka psühholoogilisel osal. Seetõttu on e-sigareti kasutamine efektiivne alternatiiv – tegevus meenutab sigareti suitsetamist nii liigutuste kui maitse poolest.
Need, kes jäävad pärast suitsetamise mahajätmist e-sigarette kasutama ja kelle jaoks kujuneb sellest rekreatsiooniline tegevus, võivad eelistada muid maitseid. Sigareti suitsetamine pole just tegevus, mida tehakse maitse pärast ja kui kahjulikumast kombest on lahti saadud, võib ka kangem maitse olla möödanik.
3. Kas on halb, et e-vedelikud sisaldavad kemikaale?
Oled ehk sotsiaalmeedias kohanud fotosid mõnest tavalisest toiduainest, mille aktivistid on koostisosade kaupa lahti võtnud, et näidata kui mürgise ja kemikaale täis asjaga on tegemist. Ehk oled ka sellele vastukaaluks näinud pilti banaanist, mis on samamoodi koostisosadeks jaotatud ja sarnaselt erinevaid kahtlaseid kemikaale sisaldab (seda kusjuures täiesti looduslikult)?
Ka e-sigareti vedelikud satuvad sageli sellise tähelepanu alla. Üks asi on uurida koostisosi, teine asi on neid ebakorrektselt presenteerida. Näide: aeg-ajalt ilmub jälle uudis või hoiatus, et e-vedelikud sisaldavad formaaldehüüdi, mis on teatavasti mürgine aine, mida muuhulgas kasutatakse palsameerimiseks.
Formaaldehüüd on mürgine aine ja see eraldub olukorras, kus e-sigaret lastakse kõrbema, ehk „dry puff” tingimustel, ehk siis mitte tavatingimustel. Kehvema kvaliteediga e-vedelikes võib seda tavatingimustes vähesel hulgal leiduda. Tasub aga ka märkida, et ainet esineb looduslikult näiteks banaanides ja muudes toiduainetes.
Ehk on siis aine hulk probleemiks? Viimased uuringud on näidanud, et sealsest e-sigareti kasutamisest eralduv formaaldehüüdi hulk ei ületa USA tervisenõuetes sätestatud tervist kahjustava kokkupuute miinimupiiri. Samuti eraldub e-sigaretist ainet mitu korda vähem kui tavasigarist.
Nicorexi e-vedelikes on kliinilise testimisega formaaldehüüdi hulka leitud kolm komakohta madalamal piirnormist, mis tähendab, et sisuliselt seda polegi. Meie tooted vastavad nõuetele, mis kontrollivad täpsete piirnormide järgi e-vedelike puhtust.
4. Kas e-sigareti vedelikud sisaldavad etanooli?
Etanool on võrdlemisi levinud koostisosa, mida e-sigarettide vedelikes kasutatakse. E-vedelikes toimib ta maitsesuse regulaatorina. Meie enda kogemus on, et etanool jätab maitse võimendamise asemel kasutajale hoopis ebameeldiva kraapiva tunde kurgus ja palju efektiivsem on koostisosana kasutada hoopiski destilleeritud vett.
Einestamisestki on tuttav, et erinevad vedelikud ja ained varjavad või võimendavad maitset. Vesi tagab puhtama maitse, kuna ei domineeri üle muude koostisosade. Sellepärast ongi Nicorexi e-sigareti vedelikud vee- mitte etanoolipõhised.
Loe lisaks: „Suitsetamine ei võrdu e-sigareti kasutamisega”
Tutvu meie e-vedelike valikuga!