E-sigareti hooldamine
E-sigareti õigeaegne hooldamine pikendab tunduvalt sinu seadme eluiga. Kui soovid, et su e-sigareti pikalt vastu peaks vaata üle, kas hooldad oma seadet korrektselt.
Esimene viga, mis tehakse küttekehasid vahetades, on nende sisse tilgutamata jätmine. Küttekehadesse tuleb neid vahetades lisada igasse auku 5-10 tilka. Samuti tuleks lasta juba e-vedelikuga täidetud aurustajal umbes 5-15 minutit seista. Seda tehes võid kindel olla, et ei põleta oma uut küttekeha juba esimese tõmbega läbi. Samuti võib igaks juhuks niiöelda kuivalt tõmmata, see aitab e-vedelikul küttekehasse pääseda.
Paljud kasutajad lisavad e-vedelikku alles siis, kui see täiesti otsas on. Kuid kas teadsid, et tegelikult on mõistlik e-vedelikku lisada juba siis, kui see on langenud alla sissevõtu avade. Nii väldid küttekeha läbi põletamist ning naudid alati oma lemmik vedeliku õiget maitset. Kui kasutad akut, millel on kaks või rohkem akuelementi, siis on mõistlik need elemendid omavahel niiöelda siduda, ehk siis kasutada neid alati koos. Nõnda kestab sinu aku kauem, kuna sel juhul laevad need maha ning laadivad juurde sama tempoga. Nii kestavad sinu aku ning akuelemendid tunduvalt kauem.
Kui omad ka lisa akuelemente oma akule, siis hoia neid alati turvaliselt ning ära lase metalliga kokku puutuda. Samuti tasub aegajalt oma akuelemendid üle vaadata, ega nende kattel vigastusi pole. Ära jäta oma elemente päikse kätte ning hoia neid veest ning kuumusest eemal. Akuelementide turvalisusest loe lähemalt siit.
Laadi oma akuelemente siis, kui neil umbes 30% veel täituvust alles on. Mida madalamale aku jõuab, seda rohkem peavad elemendid tööd tegema. See vähendab oluliselt nende eluiga.
Hoia oma e-sigareti kontaktid puhtana. Näiteks aurustaja ning aku ühenduskoht, aku nupud ning huulik. Seda saab edukalt teha nii majapidamispaberiga kui ka vatitikkudega. Nii hoiad ära oma aku enneaegse riknemise ning e-vedeliku ning selle kondentsi suhu sattumise.
Ära keera oma aurustajat liiga kõvasti kinni, samuti ei tohiks seda liigse jõuga aku otsa keerata. Samuti ei tasu aurustaja lahti võtmisel või aku otsast ära keeramisel kasutada tööriistu. Kõige mõistlikum on kasutada selleks spetsiaalselt mõeldud tööriistu, või kummi rõngast. Vastasel juhul võid oma seadet kahjustada, või näiteks klaasi ära lõhkuda.