0
Klienditeenindus ×
E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

E-sigaret jätab ruumi ja rõivad haisuta

Tavasigaretid jätavad oma märgi nii isiklikule tervisele kui ka ümbritsevale elule. Viimane ilmneb eriti haisus, mida on üsna keeruline näiteks rõivastest välja saada. E-sigaret lõhnaga probleeme üldjuhul ei tekita, kuna puudub haisu tekitav protsess.

Suitsu võid maha jätta, aga suits ei jäta sind

Eks meil kõigil ole ebameeldivaid kogemusi suitsuhaisuga. Saabud õnnelikult oma uude üürikorterisse ja avastad, et omanik oli tutvumispäeval osavalt suutnud varjata sigaretihaisu magamistoa seintes. Pead ühest inimesest väga lugu, aga talle meeldib kokku saades kallistada ja ta kasukas lõhnab nagu ööklubi suitsuruum. Suitsetaja probleemist saab ka teda ümbritsevate inimeste probleem.

Omamoodi mure on sellel, kes probleemi teise osapoole moodustab – suitsetajal endal. Isegi kui tahta tervist-kahjustavast harjumusest lahti saada ja kui ka leidub tahtejõudu sõltuvusele alternatiive leida, jääb sigaretihais veel vähemalt mõneks ajaks kummitusena elu saatma. Mis kõige hullem – inimene ei pruugi märgatagi harjumuspärast lõhna. Samuti kehtib sellega rusikareegel, et kui haistad enda küljes natukenegi haisu, on teised seda juba ammu tundnud.

Alternatiiviga vähem probleeme

E-sigaret haisu külge ei jäta. Puudub süüdlane – suits. Halvimal juhul jääb hetkeks õhku lõhn, mis on tingitud kasutatavast e-vedelikust, mida saab vastavalt isiklikule eelistusele valida. Kuna tegemist on auruga, on igasugust ladestumisest tekkivat kahju minimaalselt, vähem kui mõne aerosooli või keetmisega. Võrdluseks siinkohal on näiteks raskesti väljapestav või -küüritav suitsuhais, mis võib tekkida pärast paari suitsukorda.

Probleeme aitab vältida kui kasutada e-sigaretti hea õhuringlusega ruumis, mis kindlasti ei tähenda suitsetaja kombel rõdule, köögiaknale või ahju ette ronimist. Õnneks on enamik modernsetest hoonetest ja elamutest juba disaini poolest hea õhuga, nii et probleeme üldjuhul ei teki.

Miks e-sigaret haisu ei tekita?

Nagu eelpool mainitud sai, on tavasigareti puhul murelapseks suits, mida e-sigaretist ei tõuse. Tavasigaret hõlmab erinevate koostisosade põletamist, mis ei ole just kõige puhtam tegevus ja millest tulenevad lõhnad jäävad kergesti külge ja püsima.

Kuna e-sigareti aur tekib kuumutamisel, mitte põlemisel ning sisaldab hulgaliselt vähem erinevaid aineid, ei teki ka erilist ladestumist mis lõhnana endast märku võiks anda. E-sigareti kasutajate kogemusi on kerge leida ning üldine kogemus ütleb, et kui lõhn ka peakski jääma õhku, siis ei püsi see kaua ja ei eristu oluliselt mõnest muust igapäevalõhnast nagu küpsetamine või lõhnaküünalde põletamine (loomulikult vastavalt e-vedelikule). Rõivastele jääb lõhn üldjuhul ainult külge juhul, kui vedelik peaks otse riidele sattuma, mille puhul saab selle lihtsalt pesus välja.

Lühike võrdlus

Kokkuvõtvalt võib öelda, et just lõhna poolest erinevad e-sigaretid tavasigarettidest järgnevalt:

E-sigaret ei jäta haisu maha. Võrreldes isegi aastaid kummitava suitsuhaisuga, mis seintes ja rõivastes olla võib, jääb e-sigareti lõhn pikemalt püsima ainult halva ventilatsiooniga ruumis.

Valikuid on erinevaid. Lõhn oleneb kasutatavast e-vedelikust, mida soovi korral vahetada saab.

Probleemi korral saab kergemini sellest lahti. Kui e-vedelikku peaks sattuma rõivastele saab seda kergemini kõrvaldada kui põlemisprotsessist tekkiva suitsu oma.

Loe veel: „Suitsetamine vs veipimine”

×