0 Klientu atbalsts
Klientu atbalsts ×

Live Chat P–Piekt. 09:00–17:00, pārējos laikos uz iesniegtajiem jautājumiem tiek atbildēts uz e-pastu!


Lūdzu, ievadiet datus. Ja nepieciešams, nosūtīsim Jums sarunas vēsturi

Filtreeri postitusi

Volti, vati un omi – kā tie ietekmē e-smēķēšanas pieredzi?

Uzmanīgs smēķētājs noteikti ir pamanījis arvien lielāku e-cigarešu piedāvājumu- veikalos ir pieejamas dažādas e-cigaretes, sākot no vienkāršām vienreizēji lietojamajām cigaretēm līdz pat modeļiem ar raibiem taustiņiem, diskiem un displejiem. Lai mēs varētu padarīt savu dzīvi vienkāršāku, ērtāku un jautrāku, šīs tehniskās lietas tiek pastāvīgi attīstītas. Zemāk mēs apskatīsim tuvāk jaunākos e-cigarešu modeļus, kas lietotājam sniedz iespēju pašam regulēt tvaika daudzumu un stiprumu vai garšas intensitāti.

Tā kā garšas sajūtas un pieradumi cilvēkiem ir tik ļoti atšķirīgi, tad ir radītas tādas e-cigaretes, kas lietotājam piedāvā iespēju pašam regulēt to, cik stipru dūmu viņš vēlas ievilkt un vai viņam patīk, ka ir vairāk dūmu ar intensīvāku garšu vai gluži otrādi. Daži, kūpinot e-cigaretes, vēlas baudīt maigu "pieskārienu", citi savukārt pēkšņu "stipru dūmu kaklā", pretējā gadījumā viņus e-cigaretes cigarešu dūmi neapmierina, vēl arī citiem patīk kaut kas tāds, kas ir pa vidu starp abām sajūtām.

Šajā bloga rakstā mēs runājam par pretestības (omu), sprieguma (V) un jaudas (W) savstarpējo mijiedarbību, un uzzinām to, ka, jo mazāka ir pretestība un augstāks spriegums, jo lielāku dūma daudzumu, spēcīgāku "triecienu kaklā" un intensīvāku garšu iegūsim.

Taču pirms fizikas stundas uzsākšanas ir jāpiemin, ka patiesībā e-cigaretes lietotājs var arī bez īpašām fizikas zināšanām lieliski tikt galā ar maināmu spriegumu un pretestību, nesaprotot lielo zinātni, kas aiz tā slēpjas.

Pretestība (oms Ω)

Kas ir omi?
Oms ir vienība, kas apzīmē pretestību. Jo zemāka ir Tavas e-cigaretes pretestība, jo vairāk strāvas plūst tam cauri. Ja paaugstināsi pretestības līmeni, tad par attiecīgi tādu daudzumu samazināsies e-cigaretes strāvas plūsma.

Kādu pretestību vajadzētu izmantot?
Tas ir atkarīgs no Tevis – cik intensīvu garšu un „stipru dūmu“ vēlies iegūt. Tas ir atkarīgs arī no tā, kādu sprieguma (V) un pretestības (oma) savienojumu Tu izmanto. Turklāt dažādi e-šķidrumi uzvedas atšķirīgi, un dažādu pretestību izmantošana ietekmē garšu, tādēļ ir nepieciešams eksperimentēt. Zemāk mēs raksturojam e-smēķēšanu, izmantojot dažādas pretestības atomaizerus.

Ja izmantosi atomaizeru ar zemāku pretestību un rodas lielāka strāvas plūsma, tad:

 • Sildelementā tiek ģenerēts lielāks siltums
 • tiek ģenerēts vairāk dūmu
 • varēsi baudīt dūmus ar mazāk intensīvu garšu
 • dūmi ir siltāki
 • akumulators ātrāk iztukšojas
 • samazinās akumulatora darba mūžs
 • e-šķidrums ātrāk beidzas
 • samazinās atomaizers darba mūžs (atomaizers ar ļoti zemu pretestību var darboties 2-3 dienas)
 • visticamāk pieredzēsiet "sauso dūmu" („dry hit“)

Ja izmantosi atomaizeru ar augstāku pretestību, notiks pretējais:

 • sildelements saņem mazāku strāvas plūsmu
 • radīsi mazāku e-cigaretes uzkaršanu
 • radīsies mazāks dūmu daudzums
 • dūmi būs vēsāki
 • dūmiem būs intensīvāka garša
 • akumulatora darba mūžs būs ilgāks
 • e-šķidrums tiks patērēts mazāk (tā pietiks ilgākam laikam)
 • ir maz ticams, ka jums iegūsiet "sauso dūmu" („dry hit“)

Maināms spriegums (V) un jauda (W)

Atomaizera pretestība nav vienīgā vieta, kas kontrolē dūmu daudzumu un garšas kā arī "dūma stipruma" intensitāti. Tas viss ir atkarīgs arī no akumulatora izmantotās jaudas (W), kas virzās cauri atomaizeram.

Pastāv 2 galvenie e-cigarešu akumulatora tipi, kas ļauj mainīt atomaizeram izmantojamo strāvas pūsmas stiprumu - tie ir akumulatori ar maināmu spriegumu (VV – variable voltage) un ar maināmu jaudu (VW – variable wattage). Piemēram Nicorex piedāvā Ola 2200 mAh akumulatoru. http://www.nicorex.eu/ola-2200-vvvw-akumulators/

Kā jau minēts iepriekš, e-cigaretes dūmu intensitāti var paaugstināt, samazinot atomaizera pretestību. To pašu var darīt, paaugstinot strāvas daudzumu, kas plūst cauri Tavai e-cigaretei. Tas var šķist sarežģīti, taču parasti tur nav nekā sarežģītāka kā tikai tas, ka jāpiespiež taustiņš uz augšu vai uz leju vai arī jānoregulē grozāmais disks.

Bet kas notiks tad, ja Tu vēlēsies atkal paaugstināt dūmu daudzumu? Tad varēsi kombinēt atomaizeru ar zemu pretestību ar augstāka sprieguma (V) akumulatoru, lai iegūtu vēl vairāk dūmu. Taču tas var radīt problēmas – ja pārāk aizrausies ar regulēšanu, atomaizers var pārkarst, turklāt var nākties sajust "sauso dūmu" („dry hit“) . Jebkurā gadījumā atomaizera darba mūžs dramatiski samazināsies.

Atšķirība starp iekārtām ar maināmu spriegumu (V) un iekārtām ar maināmu jaudu (W)

Maināma sprieguma (VV) un maināmas jaudas (VW) atšķirību var salīdzināt ar atšķirību, kāda ir transportlīdzekļiem ar automātisko pārnesumu kārbu un manuālo pārnesumu kārbu.

Iekārtai ar maināmu spriegumu (VV) manuāli var noregulēt spriegumu, kas iet cauri Tavai e-cigaretei. Šādā gadījumā gala jauda ir atkarīga no konkrētā atomaizera pretestības. Iekārtai ar maināmu jaudu (VW) ir jāiestata tikai vēlamās jaudas līmenis, un akumulators automātiski paaugstinās spriegumu atbilstoši atomaizera pretestībai. Akumulators pats atpazīs atomaizera pretestību un noregulēs spriegumu tam atbilstoši. Šādā gadījumā vienmēr tiks nodrošināta vienāda jauda, neatkarīgi no atomaizera pretestības. Tātad, ja Tu paaugstināsi jaudu (W), tad spriegums (V) arī paaugstināsies, kā arī otrādi.

Piemēram, ja savā e-cigaretē izmantosi sildelementu ar 1,8 omu pretestību, kas darbojas ar 3,7 voltiem, tad rezultātā iegūsi 7,3 vatus - kārtīgu dūmu.

Tomēr, ja iestatīsi sildelementu uz augstāku pretestību, nekā 2,8 omi, tad pamanīsi ievērojamu garšas, dūmu daudzuma un siltuma samazināšanos, jo jauda (W) ir zemāka (apmēram 4,4 vati), un Tev būtu jāpaaugstina spriegums (V), lai paaugstinātos arī jauda (W), un pēc tam varēsi iegūt labāku dūmu. Sildelementi ar zemāku pretestību izmanto lielāku jaudu (W), tie parasti ražo lielāku siltumu, un tādēļ var uzkarst ātrāk, nekā sildelementi ar augstāku pretestību.

Ko nozīmē mAh uz e-cigaretes akumulatora?

Droši vien būsi pamanījis, ka saīsinājums „mAh“ ir redzams uz dažādu elektronisko cigarešu akumulatoriem. mAh svarīgums ir tajā, ka tas regulē to, cik ilgi darbojas akumulators. Ja atgriežamies pie automātiskajiem rādītājiem, tad, ja spriegums (V) ir degviela, tad mAh ir degvielas tvertnes lielums – jo lielāka tvertne, jo ilgāk var pabraukt. mAh norāda miliampērus stundā. Ar to tiek apzīmēta ietilpība jeb jo lielāks ir šis cipars, jo ilgāk spēj darboties akumulators.

×