0 Klientu atbalsts
Klientu atbalsts ×

Live Chat P–Piekt. 09:00–17:00, pārējos laikos uz iesniegtajiem jautājumiem tiek atbildēts uz e-pastu!


Lūdzu, ievadiet datus. Ja nepieciešams, nosūtīsim Jums sarunas vēsturi

Filtreeri postitusi

Jaunā gadā ar jaunu sparu, proti, kā pievarēt ārprātu

„Laimīgu Jauno gadu!” – šo izplatīto frāzi katru gadu dzirdam gadumijā un vēl kādu laiku pēc jaunā gada sagaidīšanas brīža. Bet ko gan šie vārdi īsti nozīmē? Vai „laimīgs jaunais gads” par iepriekšējo būs laimīgāks? Vai arī tas solās būt tāds pats kā pērnais? Vai „laimīgs” patiešām nozīmē laimīgs? Varbūt piemērotāk būtu novēlēt „Laimīgāku Jauno gadu!”?

Alberts Einšteins teicis: „Tas ir ārprāts: darīt vienu un to pašu, bet gaidīt dažādus rezultātus.” „Šo šķietami tik vienkāršo un loģisko dzīves patiesību bieži vien mēdzam piemirst. Mēs gaidām un ceram, lai lietas virzītos uz augšu, tomēr patiesībā šajā nolūkā paši neko nedarām un turpinām mīt ierasto taciņu, turklāt savā kūtrumā bieži vien vainojot vecākus, valdību, laikapstākļus... Bet ko tad uzsākt, un kā rīkoties, lai jaunais gads patiešām būtu labāks un laimīgāks?

„Katrs ir savas laimes kalējs” zinām ikviens. Šis izplatītais aforisms skaidri norāda uz to, ka sava dzīve ir jāplāno un jānosaka tās mērķi. Bet kā to izdarīt?

Mērķi ir sapņi, kuriem ir noteikts termiņš. Mērķi liek mums darboties un motivē. Labs mērķis jāformulē pozitīvā formā – tad arī rezultāts būs pietiekami motivējošs, mērķa vārdā radīsies vēlme pacensties. Ja mērķis ir noformulēts, tad sekojiet SMART principiem. Labs mērķis ir:

S (specific) – konkrēts, skaidrs, saprotams un vērsts uz rezultātu.
M (measurable) – izmērāms, tam jānovērtē paredzamā mērķa kvalitāte un apjoms.
A (attractive) – aizraujošs un pievilcīgs, nosakot, kad ir vēlme mērķi sasniegt.
R (realistic) – reāli sasniedzams un kas nepaliks vien sapņu līmenī.
T (time-bound) – noteikts laikā, ar noteiktiem kontroles termiņiem un attīstības stadijām.

Centienos sasniegt lielākus un tālākus mērķus, galamērķi ir vērts sadalīt, ņemot vērā, ka mazāku mērķu sasniegšana sniegs gandarījumu, labu pašsajūtu un motivēs soli pa solim doties tālāk, līdz panākts vēlamais rezultāts.

Piemērs:
Lai nospraustu precīzus mērķus, sākotnēji ir nepieciešams noteikt pašreizējo situāciju. Piemēram, šodien, 2016. gada 2. janvārī izsmēķēju vidēji paciņu parasto cigarešu. Ievērojot SMART principu, nosakiet mērķi:

Pilnībā atmest tabaku saturošu cigarešu smēķēšanu līdz 2016. gada 24. jūnijam.

Ņemot vērā, ka tas ir ilgtermiņa mērķis, ieteicams to sadalīt mazākos mērķos.

1. Līdz 2016. gada 24. janvārim ir uzsākta e-cigaretes lietošana.

2. Līdz 2016. gada 24. aprīlim uz pusi samazināts izsmēķēto tabaku saturošu cigarešu skaits, izvairoties no smēķēšanas mājās un darbā.

3. Līdz 2016. gada 24. jūnijam pilnībā vairs netiek smēķēta tradicionālā cigarete.

Ir vērts atcerēties: Ja Jūs savā dzīvē nekur negūstat apmierinājumu, definējiet situāciju, ar kuru neesat apmierināti, un sastādiet rīcības plānu. Nospraudiet precīzus, atraktīvus, izmērāmus un sasniedzamus mērķus un rodiet apmierinājumu par katru mazāko uzvaru. Neiegrimstiet ārprātā, kā A. Einšteins to savā laikā definējis, turklāt vainojot tajā citus ārējos faktorus. Turiet grožus savās rokās un rīkojieties labāk nekā 2015. gadā!

×