0 Klientu atbalsts
Klientu atbalsts ×

Live Chat P–Piekt. 09:00–17:00, pārējos laikos uz iesniegtajiem jautājumiem tiek atbildēts uz e-pastu!


Lūdzu, ievadiet datus. Ja nepieciešams, nosūtīsim Jums sarunas vēsturi

Filtreeri postitusi

5 svarīgi soļi, lai atmestu smēķēšanu

Pēc Veselības attīstības institūta datiem Igaunijā smēķē 26% no pieaugušo iedzīvotāju skaita – nedaudz vairāk nekā 231 000 cilvēku. Ja šiem cilvēkiem būtu dota jauna iespēja izvēlēties uzsākt smēķēšanu vai nē, tad liela daļa izvēlētos pēdējo variantu. Bet laiku atpakaļ nevar pagriezt, tādēļ jaunas iespējas došana drīzāk ir fantastikas filmas sižets. Tomēr visu šo cilvēku varā ir pieņemt lēmumu. Lēmumu par smēķēšanas atmešanu.

1. Ņemiet grožus savās rokās

Pirmais un vissvarīgākais solis, lai atteiktos no smēķēšanas, ir atbilstoša lēmuma pieņemšana. Lai pārliecinātu sevi par lēmumu, nesteidzieties un pārdomājiet, kas Jūsu dzīvē mainīsies, ja vairs nesmēķēsiet. Pārdomājiet pie sevis, cik naudas Jūs ietaupīsiet. Iztēlojieties, ko Jūs varētu iesākt ar lielāku enerģijas daudzumu un laiku. Ja esat definējuši šos vissvarīgākos iemeslus, kāpēc dzīve bez smēķēšanas ir labāka, tad pieņemiet noteiktu lēmumu atteikties no smēķēšanas.

2. Ieviesiet darbības plānu

Svarīgi ir nolemt par tālāko darbības plānu un stingri pieturēties pie tā. Atrodiet sev piemērotāko veidu, lai atteiktos no smēķēšanas. Ja apzināties, ka Jums piemērotākais veids ir smēķēšanu atmest uzreiz, tad izmetiet/ atdodiet savu iesākto cigarešu paciņu un neskatieties vairs uz cigarešu plauktiem veikalā. Ja jūtat, ka ekstrēma metode Jums nav piemērota, pieņemiet lēmumu par pakāpenisku veidu ceļā uz smēķēšanas atmešanu. Ir svarīgi noteikt sev starpposmus, un attiecībā uz noteiktajiem termiņiem skaitu, cik cigaretes dienas laikā Jūs atļausiet sev izsmēķēt.

3. Atrodiet līdzekli atbalstam

Izlemiet apzināti, kas būs Jūsu atbalsts smēķēšanas atmešanas laikā. Protams, nav ieteicams to aizstāt ar pārmērīgu ēšanu, tā vietā jāatrod kāda veselīgāka aizvietojoša darbība, kas liks aizmirst domas par smēķēšanu. Vai tā ir košļājamā gumija, zvans draugam vai kāds aptiekā pieejams līdzeklis – atrodiet sev piemērotāko! Ļoti daudzi kā palīgu smēķēšanas atmešanai ir ņēmuši e-cigareti. Tās priekšrocība daudzu citu līdzekļu vidū, kas paredzētas smēķēšanas atmešanai, ir smēķēšanu imitējoša darbība, ar kuras palīdzību ātri aizmirsīsiet tradicionālo cigareti.

4. Slavējiet sevi par katru mazu uzvaru

Vienalga, kuru ceļu esat izvēlējies, lai atteiktos no smēķēšanas, katrs panākuma solis pietuvina Jūs lielajam mērķim. Sākot no brīža, kad pieņēmāt lēmumu atteikties no smēķēšanas un saņēmāt grožus savās rokās, lēmēja lomā esat Jūs. Vai esat spējuši pateikt „nē” smēķētāju stūrīša kompānijai, vai spējāt neaizdedzināt cigareti bez lielas spriedzes? Ja tā, tad pārliecinoši stāvat uz īstā ceļa, un neļaujiet, lai kaut kāda izdziestoša atkarība liktu Jums svārstīties. Jūs esat nelokāms un apzinieties to.

5. Pavērojiet, kas notiek Jūsu dzīvē bez cigaretes

Pavērojiet, kas Jūsu dzīvē ir uzlabojies, un gūstiet prieku no tā. Izrēķiniet, cik daudz naudas esat spējis ietaupīt, un padomājiet, ko iesāksiet ar šo naudu. Vai dosieties uz treniņu, vai iekrāsiet ceļojumam – Jūs esat lēmējs. Vai Jūsu pašsajūta ir uzlabojusies un jauna enerģija plūst cauri ķermenim? Padomājiet, kā to izmantot. Vai pavadīsiet vairāk laika ar ģimeni un draugiem? Ieguldīsiet vairāk laika un enerģijas darbā? Dosieties uz treniņu? Jūs pats to izlemjat.

×