0
Klienditeenindus ×

E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

10 huvitavat fakti e-sigarettide kohta

 

 10 Huvitavat fakti, mis võivad sulle üllatusena tulla ning  palju muud põnevat e-sigarettidest. 

 

1. Osad inimesed suitsetavad e-sigarette selleks, et vähem süüa.

Kuigi paljud inimesed kasutavad e-sigarette selleks, et suitsetamisest lahti saada on teatud hulk inimesi kes kasutavad seda hoopis moodusena, et vähem süüa. E-sigaretti suitsetades saad sa oma lemmik maitset nautida palju kauem, kui seda süües.

2. 2014. aastal oli ’’Vape’’ Oxfordi sõnastike aasta sõna.

2014 aasta novembris teatas Oxfordi Sõnastike firma, et ’’Vape’’ on nende rahvusvaheline aasta sõna. Toimetaja Judy Pearsall selgitas, et kuna veipimine on muutunud väga populaarseks ja avalik arutelu selle teema kohta on tunduvalt kasvanud siis on selletõttu ka sõna ’’Vape’’ ja sellega seotud terminite kasutamine  märkimisväärselt suurenenud.

3. Veipimine on üks kõige kiiremini kasvavaid tootmisharusid maailmas.

Mis algas, kui tagasihoidlik moodus suitsetamisest loobumiseks on nüüdseks saanud arvestatav majandusharus. E-sigarettide turg on arenenud vaid mõne aastaga märgatavalt, kui 2013. aastal oli see vaid 1.7 miljardit dollarit siis 2017 aastal on see juba 10 miljardit dollarit.

4. E-sigaretid on tunduvalt odavamad.

Kui USA keskmine suitsetaja kulutab tavalistele sigarettidele keskmiselt 1000$ aastas, siis e-sigarettidele koos stardi paketiga keskeltläbi 600$.

5. Ka paljud kuulsused on otsustanud veipimise kasuks.

Paljud kuulsused on jäänud e-sigarett näppus fotograafide piltidele nagu näiteks Johnny Depp, Simon Cowell, Robert Pattinsion, Kate Moss, Leonardo DiCaprio, Katherine Heigl, Katy Perry ja paljud teised.

6. Veipimisest on saanud omaette kultuur.

Veipimis entusiastidest on saanud omaette kogukonnad kes ehitavad ise e-sigarette ja kombineerivad kõiksugu erinevaid maitseid. Neil on ka oma kogunemised kus vahetatakse uusi maitseid millega vahepeal välja on tuldud, muljetatakse niisama ning vahetatakse ka erinevaid e-sigareti juppe, mis ise kokku on pandud.

7. Veipimine võiks säästa mitmeid elusid.

Uurimistöö mis avaldati Inglismaa teadlaste poolt (British Journal of General Practice) väidab, et veipimine võiks aastas säästa kuus tuhat elu ühe millioni suitsetaja kohta

8. Asjaarmastajad võtavad omavahel mõõtu.

Leidub ka neid entusiaste, kes erinevaid veipimis trikke tehes omavahel võistlevad. Nad on oma seadmeid modifikatseerinud selliselt, et tossu tuleks palju rohkem kui näiteks tavakasutajatel. See võimaldab neil erinevaid trikke teha ja seeläbi ka omavahel võistelda.

9. Enamus e-vedelikke sisaldab ainult nelja koostisosa.

Tegelikult ei ole eriline saladus see, mis e-vedelikesse sisse on pandud. Esimene koostisosa on köögiviljade glütseriin ehk VG (enamus tootjaid kasutab naturaalset glütseriini), teiseks koostisosaks on propüleenglükool ehk PG mida kasutatakse ka näiteks astma inhalaatorites. Kolmandaks on maitsestajad, kas siis naturaalsed või tööstuslikud ja viimaseks on farmatseutilise kvaliteediklassi nikotiin erinevates kangustes.

10. Esimene e-sigaretti meenutav seade loodi juba 1963. aastal.

Kuigi esimene moodne e-sigarett loodi 2003. aastal Hiinas siis tegelikult oli sarnane produkt patendeeritud juba 1963. aastal Herber A. Gilberti poolt. Kuigi oli ka siis asjast huvitatud tootjaid, kes tema poolde pöördusid, jäi asi siiski katki ja e-sigaretid kadusid mõneks ajaks pildilt.

×